آخرین اخبار

«سلام علیکم»

در طول دوران عمر ما، زمانیکه شبنامه‌ها بود از لطف آقایان بهره‌مند شدیم و در طول دوران نمایندگی نیز، و بعد از آن از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها از مراحم آن‌ها بهره‌مند شدیم و خدمت آن‌ها می‌گوییم: «سلام علیکم»

اشتراک گذاری
۲۴ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 5194

مصاحبه‌ای تلفنی با حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی نظر رسمی ایشان در خصوص مطالب در برخی سایت‌های محلی را جویا شدیم که از نظر خوانندگان می‌گذرد؛

مشروح این مصاحبه بدون دخل و تصرف عینا در ادامه منتشر می‌شود:

به عنوان عضوی از جامعه‌ی رسانه و مطبوعات ضمن ابراز تاسف از بداخلاقی روزهای اخیر که ساحت مقدس حوزه مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی را ناخوشایند نموده و در واقع می‌شه گفت حرمت قلم و نام اصیل و شریف نویسنده را به بازی گرفته و به مقام روحانیت و سیادت توهین شده و هتک حرمت صورت گرفته، می‌خواستیم نظر شما را در این خصوص جویا شویم و بپرسم در این باره چه قصدی دارید؟
بسم الله الرحمن الرحیم

اولا هفته وحدت و میلاد نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) را به همه ارادتمندان اسلام، تشیع، شهید و شهادت تبریک عرض می‌کنم و آرزوی توفیق و بهروزی برای همه عزیزان دارم.

در جواب فرمایش جنابعالی من یک بیت شعر از حافظ عرض کنم:

در این بازی اگر سودیست با درویشِ خرسند است / خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی
والسلام!!

ابراز تعجب مدیر مسئول عصرمارون از این جواب و غافلگیری وی برای ایشان در فایل صوتی این مصاحبه که در ادامه منتشر خواهد شد به وضوح دیده شده و به خطاب به حاج موحد عنوان کرده‌اند که با این جواب غافلگیر شده و مجددا از ایشان پرسیدند که آیا قصد ندارید جواب، بیانیه یا حتی شکایتی در این خصوص انجام دهید؟
که در ادامه حاج موحد به این صورت پاسخ داد:
قطعا جواب من همین است که عرض کردم و هیچ جواب دیگری ندارم.
اما دو نکته را باید عرض کنم:
نکته اول که قابل توجه و حائز اهمیت است، تشکری است که با هربیان، قلم، هرنوع سخنی که بخواهم انجام بدهم قطعا ناتوان و عاجزم از مردم شریف و ارزشمند حوزه کهگیلویه بزرگ و استان عموما! وخاصه نسل جوان، نسل آگاه، نسل شریف نثلی که بدون هیچ تلنگری در مقابل این مطلب حساسیت نشان داده‌اند، وظیفه‌ام بود که از تک تک این عزیزان و همه سرورانی که در این چند روز نسبت به خادم خود، نسبت به روحانیت، نسبت به اخلاق و پاسداری از مبانی اخلاقی و دینی، این حرکت را آغاز کردند که بنده واقعا نمی‌دانم با چه زبانی از این حرکت تقدیر، تشکر و قدردانی نمایم.

به نظرم می‌آید این هم لطف خدا بود و (عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد)

و ما هم به این آقایان می‌گوییم: «سلام علیکم»

بهترین جوابی که قرآن برای ما تبیین کرده است سلام به این افراد است.

برای تنویر افکار یک نکته دیگر را عرض می‌کنم:
من از قبل مطلع بودم که این حرکت قرار است آغاز شود!
کاملا سازماندهی شده بود و از قبل به من اطلاع داده شده بود که قرار است چنین حرکتی از یک جایگاه مشخص آغاز شود. ما آمادگی این مساله را داشتیم و امروز هم این مسائل برای ما تازگی ندارد.
در طول دوران عمر ما، زمانیکه شبنامه‌ها بود از لطف آقایان بهره‌مند شدیم و در طول دوران نمایندگی نیز، و بعد از آن از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها از مراحم آن‌ها بهره‌مند شدیم و خدمت آن‌ها می‌گوییم: «سلام علیکم»
حاج آقا با توجه به اینکه این حق بصورت قانونی برای شما محفوظ هم هست آیا قصد شکایت از رسانه‌ها دارید؟

 

ما معتقدیم که مسوولین و دست اندرکاران وظایفی به عهده دارند و ما نیز وظایفی به عهده داریم.

وظیفه ما آرامش فضای جامعه است و حرمت برای رسانه و مجموعه‌ی رسانه‌ای است.
قطعا سعی ما بر این است که خود را وارد این گود‌ها نکنیم و احساس می‌کنم که مجموعه رسانه، یک آزادی داشته باشد اما توجه به مبانی آزادی هم ان شاالله برای آن‌ها تبیین و روشن شود.

ممنونیم از وقتی که در اختیار ما گذاشتید. ان شاالله که منبعد شاهد اینگونه تحرکات و بد اخلاقی‌ها در فضای رسانه‌ی منطقه‌ی کهگیلویه و استان کهگیلویه و بویراحمد نباشیم. ممنونیم از لطف و محبت حضرتعالی

ان شاالله که همه‌ی ما به آنچه وظیفه‌ی دینی و شرعیمان است یعنی خدمت به مردم، خدا توفیقمان دهد و بتوانیم انجام وظیفه کنیم./عصر مارون

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *