آخرین اخبار

سریال استخدام های یواشکی در ادارات؛آیا درآمد این افراد حرام نیست؟

سوالی که باید استخدام شدگان و استخدام کنندگان به آن پاسخ گویند این است که با خلا و دور زدن قانون و یا توجیهاتی از قبیل شرکتی بودن و غیره؛ آیا این استخدام ها و درآمدی که از این راه کسب می شود حرام نیست؟

اشتراک گذاری
۰۱ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3437

در حالی که خبر ممنوعیت هر گونه استخدام در شرکت ها و دستگاه های دولتی در رسانه ها منتشر شد، هر از چندی خبرهایی حکایت از استخدام های یواشکی و خارج از ضابطه و با توجیهات محیر القول در استان شاهد هستیم.در جدید ترین مورد این استخدام های فله ای مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی بی نظیر نسبت به بکارگیری بستگان خود به صورت فله ای و بدون ضابطه در این اداره اقدام کرده است.

 مدیرکل امور عشایر بدون در نظر گرفتن قانون و عدالت استخدامی نسبت به استخدام بستگان و دوستان خود به صورت های مختلف اعم از قراردادی و شرکت های وابسته اقدام کرده است.

مدیرکل امور عشایر برای اینکه استخدام های فامیلی اش دور از چشم ها بماند برخی بستگان خود را در ادارات شهرستان ها استخدام کرده است که از جمله بکارگیری «ج ر»  پسر خاله اش را در اداره امور عشایر شهرستان گچساران بکار گرفته است.

مدیرکل امور عشایر همچنین نسبت به بکارگیری «الف. و» همسر خواهرش در کارخانه خوراک دام و طیور دشتروم, «ع ی» پسر خاله اش، «پ» داماد باجناقش, «ی پ» پسر خواهرش, «م الف» زن پسر عمویش، «ع ق» داماد عموزاده اش, «ص ف» و «الف ن» دوست و همکلاسی دوران دانشگاهش اقدام کرده است.

گفتنی است مدیرکل امور عشایر به غیر استخدام فله ای بستگانش استخدام های رابطه ای دیگری از جمله «م الف» «م ج», «ع ع», «ح ک»، «م ک» و «ج الف» داشته است.

در حالی که همواره بر رعایت قانون در استخدام تاکید می شود اما شاهد آن هستیم که نیروهایی تحت عنوان شرکتی،ساعتی و…بدون آزمون و بر مبنای وابستگی های قومی و یا سیاسی و یا سهامی (سهم هریک از متنفذین )استخدام دستگاههای اجرایی شده و طی زمان تبدیل وضعیت می شوند.

سوالی که باید استخدام شدگان و استخدام کنندگان به آن پاسخ گویند این است که با خلا و دور زدن قانون و یا توجیهاتی از قبیل شرکتی بودن و غیره؛ آیا این استخدام ها و درآمدی که از این راه کسب می شود حرام نیست؟

با توجه به افزایش بیکاری فارغ التحصیلان که در بین آنها مدارک کارشناسی ارشد و حتی دکترا و  متاهل نیز به چشم می خورد و با عنایت به نارضایتی های شدید اجتماعی ناشی از تبعیض های ناروا، انتظار آن است که هر نوع از استخدام(شرکتی،قراردادی و…)به شکل برگزاری آزمون هایی واقعی و با نظارت نهادهای نظارتی انجام گیرد.

پایگاه خبری ۱۹ آبان آمادگی دارد ،با توجه به وظیفه اطلاع رسانی و نیز جنبه نظارتی که می تواند ایفا نماید؛ هر گونه استخدام هایی یواشکی و  بدون آزمون در هر نقطه استان به اطلاع مخاطبان رسیده تا شاهد  نزدیک شدن به عدالت استخدامی باشیم و افرادی که شایسته هستند بر مبنای آزمونی واقعی جذب دستگاههای اجرایی شوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “سریال استخدام های یواشکی در ادارات؛آیا درآمد این افراد حرام نیست؟”

  1. باشت گفت:

    جذب نیروی شرکتی به قراردادی طی نامه ت..در شبکه بهداشت ودرمان باشت خبر از تبعیض وپارتی بازی دارد ، بانام ر ،ا ،،،،،که به تازگی از وزارت نامه زدند برای دانشگاه علوم پزشکی واحتمالا روزهای پایانی ست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *