آخرین اخبار

دکه‌هایی به اسم “فقرا” و به کام “اغنیا”

شهردار یاسوج از موضوعی مهم پرده برداشت که نشان از رانت‌ در مالکیت دکه‌های شهر یاسوج دارد؛ او پیشنهادی داد که از بابت آن چند نیازمند واقعی، صاحب شغل میشوند.

اشتراک گذاری
۱۴ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 4524

محمدعلی جاوید شامگاه امشب در نشست با حضور مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مجوز تعداد زیادی از دکه‌های سطح شهر یاسوج به اسم مددجویان و نیازمندان صادر ده ولی اکنون به کسان دیگری واگذار شده است.

شهردار یاسوج که با جسارت به این موضوع اشاره کرد، خواهان برگرداندن این دکه‌ها به نیازمندان واقعی شهر شد.

او گفت که مجوز این دکه‌ها با معرفی‌ نامه‌های کمیته امداد به اسم مددجویان صادر شده ولی اکنون در اختیار کسان دیگری هستند.

این اقدام که به نوعی رانت و انحراف از صدور مجوز اولیه تلقی می‌شود موجب شده تا نیازمندانی که با نیت خیر کمیته امداد به شهرداری معرفی شدند، صاحب نان و نوایی شدند اما گویا این افراد متقاضی واقعی نبودند و فقط از نام آنها برای دریافت مجوز احداث دکه استفاده و ه نوعی سوء استفاده شده است.

جاوید در این نشست که اعضا پیرامون اشتغال مددجویان کمیته امداد صحبت می‌کردند، پیشنهاد داد تا مسئولان پشت او را بگیرند و این دکه‌ها به صاحبان اصلی آنان یا نیازمندان واقعی داده شود.

برخی افراد نیز مجوز دکه‌هایی را گرفتند ولی چوون نیازی به آن نداشتند، آن را به دیگران واگذار کردند برخی نیز این دکه‌ها را با قیمت‌های بالایی اجاره می‌دهند که با این تصمیم شهردار در صورت حمایت مسئولان، دکه‌هایی که به اسم افراد تحت پوشش کمیته امداد صادر شده، به آن‌ها برگردانده می‌شود.ریواس جنوب

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *