آخرین اخبار

جریمه ۵ میلیون تومانی برای کوره های غیر مجاز ذغال در باشت

۹ کوره تولید زغال چوب در روستاهای شهرستان باشت کشف شد.

اشتراک گذاری
۲۳ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 5106

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: دارندگان کوره تولید زغال علاوه بر جریمه از سوی منابع طبیعی براساس حجم زغال، به ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریال جریمه  محکوم خواهند شد.
ساسان گرجی افزود: فقر،بیکاری، تأمین سوخت، قطع درختان جنگلی برای تولید زغال و درآمدزایی، محافظت از جنگل های باشت را با تهدید جدی مواجه کرده است.
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی و محافظت از ۸۷ هزار هکتار از منابع طبیعی و آبخیزداری باشت با یک قرقبان گفت: این اداره به حدود هشت نیروی قرقبان نیاز دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت افزود: هم اکنون کار حفاظت از جنگل‌ها از سوی نیروهای اداری و با استفاده از قرقبان های افتخاری مردمی و بسیجی انجام می شود.
وی با بیان اینکه امسال چند محموله هیزم و یک دستگاه اره برقی از سودجویان جنگلی کشف شد گفت: در مناطق جنگلی به‌ویژه روستاهای سادات شاه زینعلی، کزنگان علیا، کوهسرک و فتح، نظارت بر جنگل بیش از پیش انجام میشود.
شهرستان باشت دارای ۸۷ هزار هکتار جنگل و ۲ منطقه حفاظت شده کوه خامی و کوه لار است که به لحاظ زیست محیطی از ویژگی‌های طبیعی و رویشگاهی خاصی برخوردار هستند.
گفتنی است مساحت منطقه حفاظت شده کوه لار بیش از ۱۷ هزار هکتار است که ۱۰ هزار هکتار آن، ذخیره گاه رویش جاشیر دامی است که به‌صورت قطعه بندی در اختیار دامداران این منطقه حفاظت شده قرار دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *