آخرین اخبار

حمله و اتهام عضو حزب مردم سالاری به جنبش عدالت خواه دانشجویی/پاسخ صریح دانشجوی عدالت خواه

براساس آخرین برآوردهایی که صورت گرفته برهم زنندگان اغلب جلسات دانشگاهی در دانشگاههای کشور از جنبشی موسوم به جنبش عدالتخواهی است.

اشتراک گذاری
۱۹ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 4825

رضا جلالی در گفت و گو تلفنی با فرازخبر از یاسوج گفت: متاسفانه هم اکنون برخی از جریان ها و جنبش های دانشجویی برخلاف اساسنامه و مشی ابتدایی تشکیل جریان ها و جنبش ها، گام برمی دارند.

وی با تشریح فعالیت برخی از جنبش های دانشجویی در دانشگاههای کشور از عملکرد جنبش دانشجویی موسوم به ” عدالتخواه ” انتقاد و تاکید کرد که این جنبش بدنبال تک صدایی نمودن فضای دانشگاهی است.

سردبیر روزنامه های مردمسالاری، ابتکار و رویش افزود: جنبش دانشجویی ” عدالتخواه ” حدود ۱۵ سال پیش فعالیت رسمی خود را در دانشگاههای علم و صنعت، امیرکبیر و علامه طباطبایی تهران آغاز و اکنون برخلاف مشی اولیه خود گام برمی دارد.

جلالی با بیان اینکه مبارزه با استبداد داخلی و استکبار خارجی دو هدف اصلی جنبش های دانشجویی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که جنبشی با نام ” عدالتخواه ” طوری که شعار می دهد عمل نمی کند و ما می گوئیم یا ” زنگی زنگ باشید یا رومی روم.”

وی گفت: ما معتقدیم جنبش دانشجویی عدالتخواه برخلاف فرمایشات رهبری انقلاب که فرمودند: دانشجو باید سیاسی باشد، گام برمی دارند و در حق رهبری انقلاب هم ظلم می کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با ابراز نگرانی خود از سیاست های کنونی جنبش دانشجویی عدالتخواه، تصریح کرد: ترس ما از روزی است که بخاطر سیاست های نادرست چنین جنبش هایی، شاهد زیرزمینی شدن فعالیت دانشجویی در دانشگاهها باشیم.

جلالی افزود: ما خطر زیرزمینی شدن فعالیت های دانشجویی در دانشگاهها را بدلیل عملکرد نادرست جنبش هایی چون جنبش دانشجویی عدالتخواه احساس می کنیم و یقین داریم که این جنبش از مسیر خود عدول نموده و استحاله شده است.

وی با انتقاد از عملکرد جنبش دانشجویی عدالتخواه در چندساله اخیر، یادآورشد: عملکرد این جنبش افراطی گرایانه شده و این عملکرد سبب گوشه نشینی و انزواطلبی دانشجویان شده است.

عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری در پاسخ به این سوال که آیا این جنبش دارای منابع مالی بوده و یا منابع مالی برای آنها تزریق می شود یا خیر؟ هم اظهارداشت: بطور حتم جنبش دانشجویی عدالتخواه پشتیبانی مالی شده و حقوق های خوبی هم دریاقت می کنند.

جلالی با بیان اینکه از تامین کنندگان مالی جنبش دانشجویی عدالتخواه اطلاعاتی داریم، خاطرنشان کرد: خودخواهی این جنبش و ایجاد فضاهای تنش در دانشگاهها توسط آنان سبب انزوای سایر تشکل های سیاسی دانشجویی شده است.

وی گفت: جنبش دانشجویی عدالتخواه بدنبال ایجاد فضای تک صدایی در دانشگاهها است و احترامی برای سایر تشکل های دانشجویی هم برخود فرض نمی کنند.

این استاد دانشگاه با انتقاد از برهم زنندگان نشست های دانشجویی در روز ۱۶ آذر امسال، بیان داشت: اینان در دانشگاه های دولتی برعلیه دولتی که مشروعیت دارد صحبت می کنند و انتظار دارند پاسخی هم به آنان داده نشود.

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا تشکیلات سیاسی خاصی از جریان برهم زنندگان دانشگاهها و یا جنبش عدالتخواهی در بیرون از دانشگاه حمایت می کند یا خیر؟ هم ادامه داد: تشکیلات جبهه پایداری که در راس آنها آیت الله مصباح قرار دارد از این جریان حمایت می کند.

وی گفت: جنبش عدالتخواهی دانشجویی تبدیل به پیاده نظام راست سنتی که در بیرون از دانشگاه قرار دارند شده است و متاسفانه از بیرون از دانشگاه خط دهی می شوند.

 

متن سخنان نماینده مجمع دانشجویان عدالتخواه در این مراسم

سلام علیکم آقای دکتر
به استان «کهگیلویه و بویراحمد» خوش آمدید.

بنده هم مثل شما بومی این استان نیستم، ولی آنقدر درگیر بازی های حزبی و قبیله ای نشده ایم، که نام محروم ترین استان جمهوری اسلامی را هنوز بلد نباشیم.

خوشحالیم که از یاشار سلطانی به عنوان یک چهره ضد فساد نام بردید. لذا اگر شما اسم می آورید به این دلیل است که میخواهید رقیب ساختگیِ قبیله ای تان را بزنید، چنانکه از آنطرف هم اگر برخی مدعیان از حقوق های نجومی دم می زنند، به این علت است که میخواهند رقیب های ساختگی چون شما رو بزنند؛ تا این دعوای ساختگی را گرم نگه دارند.
شما که برای یاشار سلطانی کاری نکردید آقای دکتر(!)
هزینه ی این فساد ستیزی را، دانشجویان عدالتخواه در سراسر کشور داده اند.

از اینکه لااقل روز دانشجو رو تبریک گفتید، تشکر میکنیم. ولی دیگه از جنبش دانشجویی اسم نیارید.

شما در حال حاضر در دانشگاهی صحبت میکنید که بیش از ۷ برنامه از یک تشکل قانونی لغو می شود و کسی هم صدایش در نمی آید.

ما در این دانشگاه به خاطر اینکه چند دانشجوی قلم به دست را تهدید نکنند، تخریب نکنند و آرامش او را نگیرند، در نشریات نمیتوانیم اسمی از دانشجویان بیاوریم.

در آخر: جنبش دانشجویی باید زنده باشد، باید فساد ستیز باشد

اگر ما هم تا الان به چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا باج میدادیم، هیچ کس کاری به کارمان نداشتند و همین مسئولین برایمان دست میزدند.
و کاری به کسی نداشتیم الان از بالا تا پایین، خود مسئولان برایمان کف می زدند

اما باج نداده ایم، پای هزینه ی عدالتخواهی مان هم ایستاده ایم، و وارد دعواهای قبیله ای و ساختگی تان هم نمی شویم.

والسلام

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *