آخرین اخبار

تحرکات انتخاباتی نامزدهای انتخابات شورا در کهگیلویه و بویراحمد

هنوزچند ماه مانده به انتخابات شورای اسلامی، لیست احتمالی برخی از نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهرلنده در حالی دست به دست می چرخد که عده ای حضورشان را تکذیب و عده ای دیگر با حضور مداوم در مراسم ها و مناسبت ها حضور خود را اعلام می کنند.

اشتراک گذاری
۲۷ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 5401

خداونددر سوره شوری آیه ۳۸ خطاب به همه ما آروده است : « افراد شایسته با ایمان کسانی هستند که اجابت نمودند ندای پروردگارشان را و امورشان را بین خود به شوری می گذارند .» قرآن مجید در جای دیگر شورا را به صورت یک فرمان و دستور الهی بیان می کند ، التزام به نظام شورا را بر پیامبر(ص) مقرر می دارد، بر احترام به دیدگاهها و نظارت پیروان مکتب تأکید می ورزد و آن را یکی از خصیصه های رهبری و از رموز پیروزی می شمارد .

نقش و جایگاه مشورت و شوری می تواند در حل بسیاری از مشکلات، معظلات و چالش فراروی جامعه مثمرثمرباشد که نشان از خرد جمعی و تسهیل در امورات مربوط به شور خواهد شد.

شورای اسلامی عصاره ناب انتخاب مردم است که مهمترین وظیفه آن انتخاب شهردار و نظارت بر حسن انجام امورات محوله به شهردار و ترسیم و تهیه برنامه جامع در حوزه های مختلف به صورت آنی، کوتاه مدت و بلند مدت است.

متاسفانه نامزدهای شرکت کننده در انتخابات شورای های اسلامی در استان های کوچکی همچون کهگیلویه وبویراحمد به صورت طایفه ای و قومی و قبیله ای انتخاب می شوند و هرطایفه ای که بیشترین نیروی انسانی، قدرت چانه زنی، تخصص، تعهد و نیروهای کارآمدتری داشته باشد شانس بیشتری برای قبولی در شورای شهردارد.

این در حالی است که برخی از نامزدهای احتمالی برابر سنت گذشتگان، با حضور در منازل افراد و اشخاص مهم در محلات و کوچه ها اقدام به جلب مشارکت حداکثری مردم برای کسب بیشترین رأی را از مردم مطالبه می کنند.

این شب ها محافل برنامه ریزی و گشت های خانه به خانه حسابی گرم است و جالب اینکه عده ای از این نامزدهای احتمالی با خود میوه و شیرینی نیز می برند تا صاحب خانه چندان به زحمت نیافتد.

هنوز چند ماه مانده به انتخابات بازار جلسات و محافل انتخاباتی در شبکه های اجتماعی، فاتحه خوانی ها، عروسی ها، محافل ورزشی، همایش ها و حضور گسترده در نماز جمعه و از این قبیل حسابی داغ شده است و برخی از نامزدهای انتخاباتی نیز هر تریبونی که به دست می گیرند فوراً مشکلات مردم بیان می کنند و بعدش نیز چندین عکس سلفی می گیرند و عده ای نیز اقدامات گذشتگان را نهی می کنند و می گویند اگر ما بودیم فلان کارها را انجام می دادیم.

به هرحال نامزدهای احتمالی باید خوب بدانند که احترام به حقوق عامه مردم از مهمترین کارهایی است که باید در برنامه کاری خویش بگنجانند و از هرگونه اعمال فشار بر ایده و تفکر مردم در خصوص جلب رأی مردم خودداری کنند و بگذارند مردم باتوجه به تخصص، تعهد، توانمندی و کارآمدی نامزدهای خود را برای داشتن شهری زیبا و درمسیرتوسعه انتخاب کنند. خبرلنده

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *