آخرین اخبار

نشست های فرهنگی در کهگیلویه وبویراحمد بی نتیجه است/ بیشتر پروژه های فرهنگی استان بر زمین مانده است

امام جمعه موقت مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:نشست‌های فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون خروجی مطلوبی که نتیجه‌بخش باشد نداشته است و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

اشتراک گذاری
۱۶ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 2733

حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان به بیان برخی از مناسبت های هفته جاری اشاره کرد و گفت: برخی مسایل فرهنگی در استان و کشور وجود دارد که دشمنان برای از بین بردن باورهای مردم بسیج شده‌اند.

خروجی نشست های فرهنگی در استان بی نتیجه است

وی با انتقاد از  برگزاری جلسات فرهنگی در استان و خروجی نامطلوب آنان اشاره کرد و افزود: در صحنه عمل کمتر خروجی مطلوبی از مسائل فرهنگی دیده می‌شود و جلسات بی‌خود و بی‌جهت روی هم جمع می‌شوند.

در عمل باید کار کرد

خطیب نماز جمعه مرکز استان با تاکید بر این این مثال که( دو صد گفته چون نیم کردار نیست) افزود: باید برنامه‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن در عمل اجرایی شوند.

وضعیت زیرساخت های فرهنگی یاسوج نامطلوب است

موسوی اعظم با بیان اینکه وضعیت زیرساخت‌های فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد مطلوب نیست گفت: در این استان بسیاری از زیرساخت‌های فرهنگی و پروژه‌های عمرانی در این بخش به دلیل کمبود اعتبار به سرانجام نرسیده‌اند.

وی به نقشه دشمن برای بی اعتقادی مردم در جنگ فرهنگی اشاره داشت و گفت: دشمن از هیچ تلاشی برای تضعیف باورهای دینی و اعتقادی مردم دین باور و انقلابی ایران ‌دریغ نمی‌کند و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه به صورت مداوم و مستمر است.

نفوذ دشمن زنگ خطری برای مسئولان

خطیب نماز جمعه مرکز استان با تاکید بر لزوم مقابله به نفوذ دشمن در بخش‌های مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی وغیره اشاره کرد و گفت:مردم با بصیرت ایران تاکنون در عرصه‌های مختلف تمامی نقشه‌های دشمن تا دندان‌مسلح را نقش بر‌آب کرده و پوزه آنان را به خاک مالیده‌اند.

موسوی‌اعظم با بیان این موضوع که فرهنگ زیربنای توسعه در بخش‌های مختلف از جمله مسائل اقتصادی است ابراز کرد: نشست‌های فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون خروجی مطلوبی که نتیجه‌بخش باشد، نداشته است و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

کاهش جلسات غیرضروری در استان

وی کاهش جلسات غیر‌ضروری را خواستار شد و افزود: انتظار می‌رود بیشتر سراغ مصوبات و مسائلی برویم که امکان اجرایی دارند و باید در زمینه عملی‌کردن دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری در بخش فرهنگ تلاش بیشتری کنیم.

امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه دشمنان تهاجم فرهنگی گسترده‎ای را علیه نظام و انقلاب آغاز کردند که از توطئه‎های صهیونیست‌ها، وهابیت و تکفیری‌ها است، خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود دولت در زمینه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه داشته باشد و در این زمینه با اختصاص اعتبارات لازم تدبیر لازم را بیندیشد.

باید از سلمان فارسی الگو گرفت

موسوی اعظم مثال کار فرهنگی و توجه به عمل را همانند سلمان فارسی صحابه ایرانی پیامبر اکرم دانست و گفت: سلمان فارسی از صحابه بزرگ پیامبر بود که باید بر وی نام سلمان محمدی گذاشت چرا که از همه جهت در خدمت پیامبر بود و برای ترویج اسلام مجاهدات زیادی کرد.

وی به شهادت عمار یاسر اشاره کرد و بیان داشت: پیامبر فرمود هر گاه تشخیص حق و باطل برای شما سخت بود به منش و روش عمار توجه کنید لذا می‌توان از زندگی و اعمال آن صحابی بزرگ درس‌های زیادی گرفت.

خطیب نماز جمعه مرکز استان در خطبه های اول نماز دشمن شکن این هفته مرکز استان به مسئله مهم نماز در جامعه اشاره داشت و گفت:در سوره جمعه به این موضوع مهم و محور اساسی اشاره شده است که همه انسان‌های معاداندیش به این موضوع توجه دارند.

موسوی اعظم به قرائت سوره جمعه و ثواب آن از زبان پیامبر اشاره کرد و افزود: کسانی که توفیق حضور در نماز جمعه را پیدا نمی‌کنند با خواندن این سوره از ثواب آن برخوردار می‌شوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *