آخرین اخبار

دستگیری دو سارق حرفه ایی و کشف و ضبط یک میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران

فرمانده انتظامی شهرستان “گچساران” از اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا در محورهای مواصلاتی شهرستان و کشف کالای قاچاق با ارزش تقریبی یک میلیارد ریال و توقیف دو دستگاه خودرو خبر داد.

اشتراک گذاری
۲۸ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 3345

سرهنگ” سید محمد موسوی ” در تشریح این خبر گفت: گسترش پدیده قاچاق و تاثیر مخرب آن در امر تولید و تجارت قانونی، برای سرمایه گذاری و اشتغال ، خطر جدی و بزرگی است که باید با جدیت تمام با آن مبارزه کرد.

سرهنگ موسوی

در همین ارتباط مقام معظم رهبری بر همه دستگاه هایی که به نحوی می توانند در امر مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز دخیل باشند، واجب کرد تا سهم خود را در این امر ایفا کنند، در این راستا نیروی انتظامی نیز بر حسب وظیفه ذاتی و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی، طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود قرار داد که ماموران انتظامی شهرستان گچساران هنگام کنترل خودروهای عبوری به دو دستگاه خودروی سواری مظنون گردیدند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو ها تعداد ۲۶ دستگاه تلویزیون ال ای دی ۴۶ اینچ و ۱۲ دستگاه تلویزیون رسیور دار کشف و سه نفر متهم را دستگیر کردند و با تشکیل پرونده به مقام قضائی تحویل دادند.

سرهنگ موسوی بیان داشت:کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را بیش از یک میلیارد ریال برآورد کردند.

فرماندهی انتظامی شهرستان گچساران تصریح کرد:اجرای این گونه طرح ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف مأموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمام نهادها و بخش ها با نیروی انتظامی ضروری است زیرا نیروی انتظامی با اجرای طرح های امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق کالا با این پدیده شوم، به صورت قاطع، قانونی و بدون اغماض برخورد می کند.

سید محمد موسوی  اظهار داشت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در واحدهای مسکونی این شهر شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: ماموران با انجام اقدام های اطلاعاتی و بررسی سرنخ ها پس از تحقیقات گسترده و اطمینان از دست داشتن متهمان در این سرقت ها آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی گچساران ادامه داد: متهمان در بازجویی های انجام شده به ۱۶ فقره سرقت در شهر دو گنبدان اعتراف کردند.
سرهنگ موسوی تصریح کرد: این سارقان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی از شهروندان خواست ضمن رعایت هشدارهای پلیسی، منزل خود را به سیستم های ایمنی تجهیز و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک قبل از هر اقدامی بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *