آخرین اخبار

اهدا دو قطعه زمین تجاری برای فعالیت های فرهنگی توسط نیکوکار گچسارانی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: شیرعلی توحیدی؛ یک از نیکوکاران این شهرستان ۲ قطعه زمین تجاری به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال برای فعالیت های خیر و فرهنگی اهدا کرد.

اشتراک گذاری
۱۵ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 2650

فرزین بهمنی آزاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ قطعه زمین که در کوی شهید حاتمی نزدیکی حسینیه بهبهانی های شهر دوگنبدان واقع شده است، ۷۰ متر مربع مساحت و ۷۰۰ میلیون ریال ارزش دارد.
وی بیان کرد: این ملک با هدف حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی، ساخت حوزه علمیه خواهران و برادران و کمک به نیازمندان اهدا شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: ۱۸ موقوفه درآمدزا در این شهرستان وجود دارد.
بهمنی آزاد ابراز کرد: حاج بابا بشارت، سید نجف رضوی، حاج فریدون کرمی و حاج درویش کاییدی از قدیمی ترین واقفان این شهرستان هستند.
وی اظهار کرد: بخش عمده ای از موقوفه های درآمدزای گچساران تجاری است.
بهمنی آزاد افزود: موقوفه های درآمدزای این شهرستان شامل ۸۵ رقبه بوده که از این تعداد ۷۶ باب تجاری، ۶ باب منزل مسکونی و سه مورد زراعی است.
وی ابراز کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۱۲۵ قطعه زمین برای احداث مسجد و حسینیه از سوی خیران در این شهرستان وقف شده است.
بهمنی آزاد تعداد وقف کننده موقوفات مسکونی و تجاری این شهرستان را ۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۰ درصد بانوان هستند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران، مشارکت مردم در امور خیریه بخصوص در زمینه ساخت مسجد در سطح شهرستان را خوب ارزیابی کرد و افزود: بیش از ۸۰ درصد از هزینه ساخت و مرمت مساجد از سوی مردم پرداخت می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *