آخرین اخبار

فیلم/همنوایی جالب مهمانان خارجی هتل جهانگردی یاسوج با سرود ای ایران

عضو شورای شهر و رئیس مجتمع جهانگردی یاسوج، به مناسبت روز جهانی گردشگری، در صفحه اینستاگرام خود کلیپ و یادداشتی کوتاه با عنوان: گردشگری عامل توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، منتشر کرده است.

اشتراک گذاری
۰۹ مهر ۱۳۹۵
کد مطلب : 1323

در این یادداشت سعید پایدار با ارائه کلیپی از ادای احترام مهمانان خارجی حاضر در هتل جهانگردی یاسوج در هنگام اجرای سرود ای ایران می‌گوید:گردشگری قبل از آنکه صنعت یا رویکردی اقتصادی باشد، گفتمان فرهنگی و اجتماعی است که با برنامه‌ریزی و خلاقیت می‌تواند ضمن ارتقا شاخص‌های اقتصادی به بازسازی چهره یک منطقه یا کشور از حیث فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کمک شایانی کند.

وی می‌افزاید:شاید ارزش این مهم برای کشور ما که به خاطر تحریم‌های ظالمانه غرب، همچنین کاهش شدید قیمت نفت که نتیجه آن بیکاری و رکود شدید اقتصادی است صدچندان باشد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است تبلیغات سوء و غیرواقعی در خارج از مرزها از کشور کهن و متمدن ایران، تصویری زشت و بدسیما همچنین عقب‌مانده و توسعه‌نیافته را برای سایر ملل به همراه داشته است.

به گفته پایدار در کنار تلاش و مجاهدت دستگاه دیپلماسی کشور برای برقراری و بهبود روابط دیپلماتیک، وظیفه فعالان فرهنگی و گردشگری کشور از جهت معرفی فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی ایرانی حائز اهمیت است.

وی معتقد است :اهمیت گردشگری برای همه دنیا ثابت شده، و ما باید از این موهبت بی‌نظیر برای ارتقا شاخص‌های، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی…نهایت استفاده را ببریم.

پایدار با اشاره به کلیپ کوتاه از گردشگران حاضر در هتل جهانگردی یاسوج در صبح عید قربان، در ادامه می‌نویسد:همه باهم (کرد، لر، ترک، فارس…و همچنین گردشگران ژاپنی) به احترام، دست‌به‌سینه و ایستاده سرود ای ایران را خواندیم. و غیر از قدرت گردشگری هیچ عامل دیگری قادر نیست این صمیمت و یکدلی را به وجود آورد./سایت استان

نمایشگر ویدیو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *