آخرین اخبار

به حال وضعیت سرمایه گذاران گردشگری استان باید گریست/تنهاهتل گچساران در کما

هفدهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز برگزار شد که مشکلات هتل گردشگری پاسارگاد گچساران مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این نشست بود. رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به مشکلات هتل پاسارگاد گچساران، اظهار داشت: میزان تسهیلات دریافتی توسط […]

اشتراک گذاری
۰۱ مهر ۱۳۹۵
کد مطلب : 682

هفدهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز برگزار شد که مشکلات هتل گردشگری پاسارگاد گچساران مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این نشست بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به مشکلات هتل پاسارگاد گچساران، اظهار داشت: میزان تسهیلات دریافتی توسط این واحد ۲٫۵ میلیارد تومان بوده که تا کنون حدود یک میلیارد تومان از تسهیلات را به بانک عامل پرداخت کرده و بالغ بر ۲ میلیارد تومان تسهیلات معوقه دارد.

داریوش دیودیده عدم استقبال ادارات و گردشگران از خدمات این هتل و عدم توانایی مدیریت سابق این هتل در پرداخت به موقع اقساط را از مهم‌ترین مشکلات این واحد عنوان کرد و افزود: بانک عامل به دلیل عدم پرداخت اقساط، پیگیر وصول مطالبات و درحال اقدام اجرایی و قضایی است.

وی خواستار اعطای تنفس یک ساله و بخشودگی جرائم دیرکرد، تقسیط ۵ ساله با نرخ جدید بانکی و جلوگیری از اقدام قضایی و اجرایی و کارشناسی مجدد محل اجرای طرح و آزادسازی اسناد مازاد بر وثایق این طرح شد.

افزایش نرخ تسهیلات بانک از ۱۴ به ۳۲ درصد

مدیر هتل پاسارگاد گچساران نیز در این نشست با بیان اینکه این واحد برای حدود ۵۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است، گفت: حدود ۲ میلیارد تومان به بانک بدهکار هستیم که درآمد هتل جوابگوی پرداخت اقساط معوقه نیست.

محمد هاشم صالحی افزود: حدود ۷ منزل مسکونی در رهن بانک داریم که از این تعداد ماهیانه برای ۴ واحد اجاره پرداخت می‌کنیم که انتظار داریم ساختمان هتل را جایگزین بدهی معوقه کرده و این واحدهای مسکونی را آزاد کنند.

وی بیان کرد: در حالی که تسهیلات این هتل با سود ۱۴ درصد در قرارداد بانک منعقد شده بود، اما در حال حاضر، این تسهیلات با سود ۳۳ درصد محاسبه می‌شود.

مظلومیت سرمایه‌گذاران گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز در این نشست با بیان اینکه دشمن در حال جنگ اقتصادی با کشور ما است، گفت: در حالی که در کشوری مانند ترکیه از شدت ازدحام گردشگران، جای کافی برای اسکان گردشگران ایرانی نبوده و وجود هتل‌های زیاد در این کشور جوابگو نیست، در استان ما شاهد مظلومیت یک سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری هستیم و باید برای این وضعیت گریه کرد.

اعمال سود ۱۴ درصد پلکانی خلاف قانون است

جبار کیانی با اشاره به اینکه اعمال سود ۱۴ درصدی پلکانی طبق دستور رئیس کل بانک مرکزی خلاف قانون است، افزود: در هیچ جای کشور هیچ بانکی حق ندارد از روش پلکانی ۱۴ درصدی از تولیدکننده سود دریافت کند.

وی بیان کرد: بالاترین نرخ تسهیلات گردشگری در سراسر دنیا ۶ درصد است، با نرخ تسهیلات ۳۲ درصدی چه اقدام مؤثری می‌توان در حوزه گردشگری انجام داد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج ابراز کرد: هتل گردشگری پاسارگاد گچساران در کما به سر می‌برد و با شرایط موجود، مرگ آن قطعی است، بنابراین باید تمهیداتی برای رفع مشکل این واحد اندیشیده شود.

عملیاتی نشدن مصوبات ستاد تسهیل

کیانی با انتقاد از عملیاتی نشدن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: رویکرد این ستاد باید عوض شده و رویکرد سریع‌تری برای اجرای مصوبات در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود تنها دو هتل ۴ ستاره در این استان، گفت: یکی از این دو واحد، هتل پاسارگاد گچساران است که تنها واحدی است که در حال حاضر در قسمت گرمسیری استان می‌تواند به گردشگران سرویس‌دهی کند.

محمود باقری افزود: متأسفانه ساخت و ساز این هتل زمانی شروع شد که سود وام‌ها بالا بوده و بعد از آن شاهد رکود در کشور بودیم که مشکلات زیادی را برای این واحد ایجاد کرد.

وی بیان کرد: با وجود همه این مشکلات، سرمایه‌گذار این واحد گردشگری را روی پا نگه داشته و در حال حاضر فعال است.

عدم استقبال شرکت نفت گچساران از هتل پاسارگاد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با وجود اینکه هتل پاسارگاد تنها هتل گردشگری ۴ ستاره در شهرستان گچساران است، شرکت نفت گچساران از انعقاد قرارداد با این واحد گردشگری استقبال نمی‌کند.

باقری ابراز کرد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک استان گردشگرپذیر معرفی شده است انتظار می‌رود از طرح‌های گردشگری حمایت شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *