۲۰۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای با اولویت مناطق محروم در کشور ایجاد می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۰۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای با اولویت مناطق محروم و حاشیه شهرها تا مهرماه سال جاری ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری
27 مارس 2022
کد مطلب : 96327

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، صادق ستاری فرد در آئین کلنگ‌زنی فضاهای ورزشی در منطقه عشایری زیلایی گفت: این طرح در راستای سند تحول بنیادین و با هدف بهینه سازی، مناسب‌سازی و طراحی فضاهای ورزشی درون مدرسه ای با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال برای سال تحصیلی آینده در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در اجرای اصل سوم و دهم قانون اساسی مبنی بر تربیت بدنی رایگان برای تمام سطوح و خانواده‌ها، طرح‌ آزادسازی و مردمی سازی مجموعه های ورزشی با عنوان طرح شهید خرازی در ۱۴ استان کشور نیز آغاز شده است.

ستاری‌فرد گفت: در قالب این طرح هزار فضای ورزشی در روزهای پنج شنبه در اختیار دانش آموزان دختران و مادران آنها و روزهای جمعه در اختیار پسران و پدران آنها به صورت ۱۰۰ درصد رایگان قرار می‌گیرد.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: این طرح با هدف فراگیرسازی و همگانی شدن ورزش در سطوح مختلف و مشارکت خانواده‌ها در انجام فعالیت های ورزشی و تقویت بنیان خانواده از طریق محیط  ورزشی و تربیتی شدن محیط های ورزشی تا پایان سال تحصیلی در تمامی استان‌های کشور اجرا می‌شود.

در این آئین مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: در طرح شهید سلیمانی ۵۳ فضای ورزشی برای مدارس کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی شده است.

 حسنعلی عزت‌خواه گفت: به همت ویژه معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش وپرورش این تعداد فضای پیش بینی شده برای استان از نظر جمعیت دانش آموزی در رتبه اول کشور قرار دارد.

وی گفت: با توجه به اینکه سرانه فضاهای ورزشی در مدارس عشایری بخش زیلایی صفر است یک سالن ورزشی و سه چمن مصنوعی به متراژ ۲ هزار و ۴۳۲ مترمربع برای این بخش پیش‌بینی و کلنگ زنی شده که با همکاری استانداری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)،نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان و خیرین تا مهرماه آینده تکمیل و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان هم گفت: از مجموع ۳ هزار و۸۶۰ دانش آموز عشایری استان ۲ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در ۵۷ مدرسه بخش زیلایی مشغول به تحصیل هستند.

 مختار اندرخور گفت: مهمترین مشکل مدارس عشایری این بخش نبود هنرستان فنی وحرفه ای، کمبود تجهیزات آموزشی در مدارس و نامناسب بودن سرویس‌های بهداشتی مدارس است و ۲۵ مدرسه نیز نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.