کد خبر : 56075
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۵۱

توضیحات اداره کل فرهنگ و ارشاد به انتقادات رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

توضیحات اداره کل فرهنگ و ارشاد به انتقادات رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پاسخ به انتقاد های رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جوابیه ای را ارسال کرد. جلسه ستاد کرونا همچون هفته های گذشته این هفته نیز شنبه ۲۸ شهریور ماه برگزار شد که با حواشی همراه بود. بعد از انتشار عکس فیش های حقوقی و کارانه مسئولان علوم پزشکی

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پاسخ به انتقاد های رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جوابیه ای را ارسال کرد.

جلسه ستاد کرونا همچون هفته های گذشته این هفته نیز شنبه ۲۸ شهریور ماه برگزار شد که با حواشی همراه بود.

بعد از انتشار عکس فیش های حقوقی و کارانه مسئولان علوم پزشکی مسئولان این دانشگاه قصد استعفا داشتند، که با واکنش استاندار رو به روشد، با توجه به اینکه برخی از سایت های محلی استان نیز این تصاویر را منتشر کرده بودند رئیس دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اداره کل فرهنگ و ارشاد گلایه هایی را در جلسه مطرح کرد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد نیز در همین خصوص جوابیه ای به این پایگاه خبری ارسال کرده است که در زیر می می خوانید.

توضیح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به انتقاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان  از ارشاد و رسانه ها:

مجاهدت و تلاش های کادر درمان نظام سلامت و  اصحاب رسانه را بعنوان دو ستون مستحکم مبارزه با کرونا را با یک چشم می بینیم.

این اداره کل با ارسال یاداشتی در خصوص انتقاد رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی استان در جلسه ستاد استانی کرونا با عنوان  (اداره ارشاد نظارتی بر سایت ها ندارد) توضیحاتی به این پایگاه خبری ارسال کرده است.

با تبریک هفته دفاع مقدس، نام ‏آشناترین واژه در قاموس حماسه ‏های عزت ملت همیشه قهرمان ایران اسلامی  و گرامی داشت یاد و خاطره زیباترین فصل این فرهنگ به خالقان آن حماسه عظیم که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که همیشه ماندگار و جاوید است.

آنچه مسلم است از زمان شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، کادر درمانی و نظام سلامت با بهره گیری از الگوی جهادی فرهنگ همیشه ماندگار همین دفاع مقدس با همیاری و همراهی همه آحاد مردم و مسئولین در بخش های مختلف اجرایی بویژه اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه هیچگاه در این مسیر پرمخاطره پزشکان و پرستاران عزیز را تنها نگذاشته اند و  در حقیت خبرنگاران و رسانه ها بهترین روایتگران تلاش های شبانه روزی این مجاهدان خستگی ناپذیر بوده اند که تولید و نشر بیش از ۲۰ هزار خبر در خصوص کرونا سند این محکمی بر مدعاست.

لذا در همین راستا؛ چند نکته محضر دانشگاه محترم علوم پزشکی و بویژه در جهت تنویر افکار عمومی که یک  مطالبه به حق است عرض می نمائیم:

ضمن سپاس و امتنان فراوان مجدد از مجموعه علوم پزشکی استان  به استحضار می رساند خبرنگاران و اصحاب رسانه استان که همواره همراه و یار وفادار مسئولین  و در کنار مردم  در همه عرصه ها و بویژه بحران ها بوده و خواهند بود، ،این اداره کل  با همکاری و همیاری مجموعه اهالی فرهنگ ، هنر و قلم استان از  زمان شیوع فراگیر این بیماری با جشنواره ها، برنامه ها و تولید محتوای غنی فرهنگی و هنری با شعار “آموزش، آگاهی ، آرامش” در قالب برگزاری قریب ۲۰ جشنواره ملی، منطقه ای، و استانی  و با تولید بیش از ۱۰۰۰ اثر فرهنگی و هنری در کلاس روز جشنواره ای و رقابت و داوری در پیشگیری و مقابله با کرونا هم در جهت قدرشناسی و هم همراهی با کادر درمان استان در کنار عزیزان علوم پزشکی بوده و خواهند بود.

بطور ویژه لازم به اشاره میدانیم؛  تشکیل منظم جلسات “شورای اطلاع رسانی استان” در جهت سیاستگذاری رسانه ای و اطلاع رسانی در خصوص بحران کرونا بدون ترید نقش مؤثر و کلیدی در آرامش سلامت روانی جامعه و از طرفی حتی  از جزئی ترین  تلاش های کادر درمان استان فروگذار نبوده است .

در همین راستا “جشنواره رسانه ای کرونا” در مقیاس یک جشنواره دارای چارچوب رسانه ای در بخش های مرتبط با کرونا،  بویژه پرداختن به تلاش های خستگی ناپذیر این عزیزان برگزار شد که نفرات منتخب آن با  رأی هیات داوران انتخاب و از آنها تجلیل شد.

جهت استحضار دانشگاه محترم علوم پزشکی استان باید عرض شود؛ همین اصحاب رسانه بدون هیچ چشم داشتی ، شبانه روزی از اولین روز شیوع بحران کرونا تا این لحظه که قریب ۷ ماه از آن می گذرد از  اطلاع رسانی به مردم که همواره با محوریت امید بخشی و آگاهی بخشی بود لحظه ای درنگ نکرده کما اینکه ممکن است در این حجم بالای کار و تولید خبر و …  محدود رسانه ای موضوعی را رعایت نکرده باشد که قطعا تذکر و طبق قانون با آن رفتار شد.

احتمالا دیده یا  خوانده اید که خود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعضا در موارد متعددی مورد نقد رسانه ها قرار می گیرد که همواره از این نقدها استقبال کرده ایم.
در این بین انتظار می رود با وسعت نظر بیشتری، اگر رسانه ای جایی نقدی یا حتی تخلفی داشت داشت زحمت و اجر سایر رسانه ها و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  و سایر جامعه هنرمندان را نادیده نگیریم و  اجرشان را ضایع نکنیم موضوعی که مع الاسف بر آن اصرار دارید.

ضمن تاکید بر این وظیفه همگانی در جهت همکاری و همدلی با کادر درمان نباید فراموش شود کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سخت ترین شرایط روانی  حاکم بر جامعه ناشی  از کرونا  با اهداء کتاب و بسته فرهنگی در بیمارستان شهید جلیل یاسوج در جهت احترام و تکریم کادر درمانی آن بیمارستان حضور یافته تا قدردان آن عزیران باشند که بی شک این را وظیفه فرهنگی خود می دانیم یا برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری برای آن عزیزان با محوریت شادی و نشاط بصورت مجازی ، لایو و …  که جا داشت رئیس محترم دانشگاه در این خصوص توجه و عنایت بیشتری معطوف می داشتند  که امیدوتریم این شکل نگاه، در اثر مشغله کاری باشد نه نگاه به نقش و جایگاه و تأثیرگذار حوزه فرهنگ و رسانه در سلامت روانی جامعه …

به استحضار آن دانشگاه محترم عرض می شود قانون و مقررات مطبوعات  و رسانه بسیار جامع و کامل و شفاف است که  مستلزم  مطالعه و دقت نظر همکاران و کارشناس حقوقی آن دستگاه  می باشد تا بتوانند از طریق قانونی رسیدگی کنند و  از اصل ۲۴قانون اساسی و مواد قانون مطبوعات اطلاعات بیشتری داشته باشند.

اگر مطبوعات و رسانه ای مطالبی حتی خلاف واقع انتشار دهد نیاز به شاکی خصوصی، حقیقی یا حقوقی دارد نه گلایه و انتظار از فرهنگ و ارشاد اسلامی، که طبق قانون اگر در رسانه ای مطلبی خلاف واقع درج شود در همان رسانه مکلف است جوابیه آن دستگاه را منعکس و انتشار دهد که این یک ظرفیت قانونی و حقوقی برای هر دستگاه است.
مزید اطلاع تان دادگاه ویژه مطبوعات و هیئت منصفه در مرکز استان صرفا در راستای مسائل حقوقی مربوطه به رسانه ها با اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان یک جایگاه قانونی و قضایی رسیدگی کننده ایجاد شده است.

در پایان ضمن تقدیر مجدد از تلاش های خالصانه کادر درمان استان و انتظار از اصحاب رسانه استان که در این راه پر مخاطره یار و یاور مسئولین بوده اند امید و انتظار  آن است  که بر اثر بی اطلاعی از قوانین و مقررات مربوطه ، رسانه ها و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را به عنوان دستگاه حاکمیتی فرهنگی دولت به راحتی مورد کم لطفی و بی مهری قرار ندهیم.
و همینطور از اصحاب محترم  رسانه و مجموعه خبرنگاران پرتلاش استان  نیز انتظار می رود همراه مسئولین و همگام با مردم برابر قانون شفاف،متقن و محکم مطبوعات اقدام به انتشار اخبار و رویدهای استان بویژه با درک شرایط خاص بحران های اجتماعی جامعه عنایت داشته باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.