حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف، با بیان اینکه طرح سؤال از رئیس جمهور به امضای ۱۳۴ نماینده مجلس رسیده است، گفت: ما تلاش داریم تا تعداد امضاها به ۲۰۰ امضا برسد و سپس تحویل هیأت رئیسه مجلس شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجلس ۲۷۶ نماینده دارد، گفت: برای طرح سؤال از رئیس جمهور نیاز به یک چهارم امضای نمایندگان یعنی ۶۹ امضا است که در حال حاضر این طرح سؤال بیش از حد نصاب امضا دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در جلسه روز چهارشنبه مجلس تلاش می‌کنیم تا تعداد امضاهای سؤال از رئیس جمهور به ۲۰۰امضا برسد و سپس تحویل هیأت رئیسه مجلس شود.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی سپس اسامی نمایندگانی که این طرح را امضا کردند در اختیار الف قرار داد که به این شرح است:

متن کامل طرح سوال از رئیس جمهور بدین شرح است:

بسمه تعالی

هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل ۸۸ قانون اساسی و مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:

۱٫ چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

۲٫ علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

۳٫ در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

۴٫ قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

۵٫ از فروردین ۹۷ که قیمت دلار دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟.