کد خبر : 50873
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

کاندیدای قشقایی در جمع هواداران :

درصد بودجه ای این شهرستان نسبت به نورآباد کمتر است و ثابت می کنم / برخی ها هر کاری انجام می دهند برای اینکه رای جمع کنند/برخی ها تنها بلد بودند با “حاج قاسم” عکس بگیرند

درصد بودجه ای این شهرستان نسبت به نورآباد کمتر است و ثابت می کنم / برخی ها هر کاری انجام می دهند برای اینکه رای جمع کنند/برخی ها تنها بلد بودند با “حاج قاسم” عکس بگیرند
کاندیدای انتخابات مجلس در گچساران گفت: برخی ها قند و شکر، روغن و پول در کف خیابان می ریزند برای اینکه رای جمع کنند که این خودش نوعی خیانت به مردم است، هرچند بارها گفته ام بیاید مناظره کنیم و بدانید درصد بودجه ای این شهرستان نسبت به شهرستان نورآباد کمتر است و ثابت می کنم اما بیایید برای مناظره.

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

 

هومان عسکری،کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در جمع حامیانش(نشست همدلی با رانندگان‌)در محل باربری پناهپوری، گفت:کاندیدا شده ام تا به همه اقوام گچسارا‌ن و باشت خدمت کنم،کشور ما که در کمند سیل ، زلزله،مشکلات اقتصادی و اجتماعی قرار دارد پس وظیفه مجلس این است که به شایستگی نظارت کنند تا بحث مشکلات اقتصادی و معیشتی کمتر بشود.

وی افزود:بنابراین نه اینکه مجلس غده ای بشود در دل ملت،در حالی که ۷۰نفر از نمایندگان مجلس خودشان را کارمند نفت کرده اند و حرف مان این است که چرا منافع ملی را فدای منافع شخص می کنید.

عسکری در ادامه تصریح کرد:حرف مردم این است که نمایندگان مجلس با مردم صادق باشند، مجلس به وظیفه نمایندگی اش عمل کند و این مهم هم یک وظیفه ملی است؛ اگر در این چهل سال مجلس به وظیفه اش خوب عمل می کرد نیاز نبود مادر و پدری درد و رنج بیکاری فرزندانش را داشته باشد.

وی تصریح کرد:مجلس اگر در تراز عملکرد خودش در‌قانون اساسی باشد در نتیجه مشکلاتی هم برای مردم بوجود نخواهد آمد.

این کاندیدای انتخابات مجلس گفت:بحث کسری بودجه ، دست دراز کردن به سفره مردم و گرانی بنزین که برای ۳۰هزارمیلیارد تومان کسری بودجه ،بنزین هزارتومانی را به ۳هزارتومان افزایش دادند.

وی تصریح کرد:اگر نفت کشور به فروش نرود باید از طریق منابع جایگزین این مهم شکل می گرفت هرچند‌ یک عده این مملکت را خورده اند و ما هم می دانیم و باید با کسانی که در این مملکت رشوه گرفته اند با قاطعیت برخورد شود.

وی تصریح کرد:بحث این است که ۳۰هزار میلیارد تومان کم داشتید، لازم نبود قیمت بنزین را افزایش دهید و اگر فقط مالیات همین منازل خالی که حدود ۶۰۰هزارمیلیارد تومان و تنها هم دست عده ای خاص است اخذ می شد خیلی از مشکلات و کسری بوجه هم مرتفع می شد.

عسکری در ادامه اظهار کرد:چند نفر صدها خودرو وارد کرده اند و مالیاتشان را هم پرداخت نکردند و ۶۰۰میلیاردتومان فقط معوقات بانکی داریم که باید پس گرفته شود.

کاندیدای انتخابات مجلس گفت:به گفته کارشناسان،بیش از ۹۰درصد کسانی که معوقات بانکی‌دارند هیچ ضمانتی هم برای بازگشت معوقات ندارند،پس اینها چه کسانی هستند؟یعنی فعلا زور فقط به مردم عادی رسیده است!.

عسکری تصریح کرد:مالیاتی که از برخی وکلا اخذ می شود حدود یک دهم مالیات یک کارمند است،هرچند از پزشکان هم‌مالیات نمی گیرند و حرف این است که باید از خیلی ها مالیات گرفت که اگر این کارها بشود جلوی خیلی از مشکلات گرفته می شود.

وی اظهار کرد:به خاطر وجود مشکلات ۱۵هزار واحد و کارگاه تولیدی تعطیل می شوند در حالی که  ۱۴۲میلیارد دلار از پول های آقازاده ها در بانک های خارج کشور است که چند برابر بودجه کشور است؛حامل های انرژی را افزایش می دهند که پولش را به مردم بدهند آنوقت همین یارانه را چندین سال است ثابت نگه داشته اند اما قیمت کالاها همچنان در حال افزایش است.

وی افزود:نماینده مجلسی که زورش به افراد مفسد نرسد به کف روی دریا می ماند؛کسانی که خانه های لوکس و ماشین های لوکس دارند  فقط دو درصد مالیات می دهند،ولی یک کارمند ۱۰درصد باید مالیات بدهد!

عسکری تصریح کرد:تورم ومالیات دو لبه قیچی کمونیستی است و نظریه دارد که برای کنترل مردم باید آنها را بین دو اهرم تورم و مالیات قرار دهید؛ باید توجه داشت که امسال ۳۰هزار میلیارد و سال آینده ۱۵۰هزارمیلیارد کسری بودجه داریم.

وی افزود: افتخار دارم که آبدارچی مجلسی باشم که حلقوم پولدارهایی که مالیات نمی دهند را بگیرم، جلوی قاچاق را بگیرم و از حقوق مردم و ملت به شایستگی دفاع کنم.
کاندیدای انتخابات مجلس در ادامه گفت: برخی ها قند و شکر، روغن و پول در کف خیابان می ریزند برای اینکه رای جمع کنند که این خودش نوعی خیانت به مردم است، هرچند بارها گفته ام بیاید مناظره کنیم و بدانید درصد بودجه ای این شهرستان نسبت به شهرستان نورآباد کمتر است و ثابت می کنم اما بیایید برای مناظره.

 

برخی ها تنها بلد بودند با “حاج قاسم” عکس بگیرند/ مردم زیر فشار اقتصادی در حال له شدن هستند/بایدبا مردم شفاف باشید

هومان عسکری،کاندیدای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در جمع طایفه “ددکه ای” ایل قشقایی با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها و تبریک روز مادر گفت:  ما چند حرف برای گفتن داریم و عرایض ما منطقه ای ، کاربردی و عملیاتی است،پس توجه داشته باشید که چند چالش در کشور وجود دارد که اگر این چالش ها حل بشود کشور همچون عرصه نظامی در عرصه های دیگر هم قدرتمند خواهد شد.

وی افزود:امروز کشورمان در بُعد اقتصادی ضعف هایی دارد،اکنون دولت به ۲ و نیم میلیون کارمند در کشور حقوق پرداخت می کند که معادل آن بیش از ۱۲هزار میلیارد نیزبانک ها سود پرداخت می کنند،بنابراین ۵۲درصد این پول ها به چند هزار نفر پرداخت می شود؟.

حل مشکلات اقتصادی

عسکری تصریح کرد:این عده ای که وارد بازار مسکن، خودرو و دلار می شوند،ما حرفمان این است که این اشخاص چه کسانی هستند؟،ما می گوییم بازار باید حل شود و تا زمانی که این دلال ها در بازار وجود دارد مشکل اقتصاد کشور هم به قوت خود باقی است.

عدم پرداخت مالیات

 کاندیدای انتخابات مجلس تصریح کرد:مقام معظم رهبری چندین بار بیان کردند که مشکل اقتصاد کشور به دلیل بی مسئولیتی و بی تدبری مسئولان است،ما که نفت داریم و درست است که نمی توانیم بفروشیم و همچنان تحریم هستیم،اما باید توجه داشت که ۷۴درصد پول کشور تنها در دست عده ای چندهزار نفری هستند که مالیات پرداخت نمی کنند.

وی اظهارکرد:مالیات از ۱۰الی ۳۵درصد از کارمندان دولت و دیگر اقشار جامعه گرفته می شود،که ما باید به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری درگام دوم انقلاب،اجازه ندهیم بیانات رهبری بر زمین بماند،بلکه باید عملیاتی شوند.

عسکری افزود:حرف مان این است که اگر مالیات گرفته می شود بایستی از همه اقشار گرفته شود،ما از آنهایی که ۱۰۰میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند و نیز خودرو های لوکس فروختند؛ پس چرا از آنها مالیات گرفته نمی شود؟.

فرار مالیاتی

این کاندیدای انتخابات تصریح کرد:عده ای هستند که روغن پالم خوراکی را وارد کشور می کنند که باید۲۰هزار میلیارد مالیات پرداخت کنند، اما اکنون در حال فرار مالیاتی هستند.

وی گفت:امسال کشور ۳۰هزار میلیاردتومان کسری بودجه داشت که این مبلغ را با افزایش قیمت بنزین از یک هزارتومان به ۳هزار تومان عملیاتی کرد که عملا هم دست در سفره های مردم کرده است.

 کاندیدای انتخابات مجلس تصریح کرد:ما می گوییم که قاچاق کالا را چه کسانی انجام می دهند؟ و در این زمینه چند نفر قاچاق سنگین می کنند که موجب شده بیش از دو میلیون نفر بیکار و بیش از ۱۵هزار کارگاه نیز تعطیل شود،ما حرفمان آین است که چرا معوقات مالیاتی از این گونه افراد گرفته نمی شود.

اصلاح ساختار پولی

عسکری اظهارکرد:ما می گوییم جلوی فرار مالیاتی باید گرفته شود و اگر گرفته نشود ما در مجلس جدید خواهیم گرفت،باید توجه داشت که برخی از موسسات آموزشی هم مالیات پرداخت نمی کنندکه ما نیاز داریم نظام و ساختار پولی و اقتصادی کشور اصلاح شود.

دست در سفره های مردم

وی افزود:حرف ما این است که جلوی فرار مالیاتی گرفته و مالیات از افراد ضعیف جامعه گرفته نشود،برنامه آینده دولت این است که باز هم مالیات از افراد پولدار گرفته نشود و برای کسری بودجه که در سال آینده ۱۵۰هزار میلیارد تومان است باز هم دست در سفره های مردم ببرند.

عسکری تصریح کرد:بخشی از کسری بودجه قرار است از پرداخت جریمه های راهنمایی و رانندگی جبران شود،یعنی اینکه هر فرد ۲۲۰هزار تومان جریمه خواهد شد،با این اوصاف چرا اخذ مالیات از ثروتمندان را اجرایی نمی کنید؟.

 کاندیدای انتخابات مجلس تصریح کرد:معتقدیم که در سال آینده باید از آنهایی که خانه های میلیاردی دارند،مالیات اخذ شود،در حالی که مالیات از افراد متوسط و ضعیف گرفته شده است ،چرا زورتان تنها به مردم فقیر و مستضعف رسیده است،آیا دستان شما نمایندگان با دولت در یک کاسه است؟.

نمایندگان جهادی

وی افزود:چرا مردم را بین تورم و مالیات قرار می دهید و جریان آبان ماه را به راه بیندازید تا دشمنان به مقصود خود برسند،معتقدم که در مجلس جدید باید نمایندگان به صورت جهادی پای کار بیایند،ما سوال مان این  است که چرا ۷۰ معلم وارد مجلس شده،باید کارمند نفت شوند؟.

عسکری گفت:عملکرد مجلس باید همانند شیشه شفاف باشد که مردم آنها را مشاهده کنند،مجلس جدید بایستی در راستای گام دوم انقلاب باشد و مجلس جدید باید با مردم شفاف و صادق باشد و پشت درهای بسته رای گیری صورت نگیرد.

فشار اقتصادی

این کاندیدای انتخابات تصریح کرد:برخی ها تنها بلد بودندکه با “حاج قاسم” عکس بگیرند،اما موقع انتخابات که می شود بین مردم قند و شکر توزیع می کنندکه مردم اینها را نمی خواهند، بدانید که در هیچ جای دنیا اینچنین مردمی وجود ندارد که شهید داده اند، در جنگ بوده اند و اسارت ها نیز کشیده اند ،بنابراین حق این مردم نیست که زیر پای اقتصاد ضعیف کشور که برخی ها مسببش هستند اینگونه له شوند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.