کد خبر : 48757
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

تحلیلی بر علت افزایش قیمت بنزین و فرافکنی تاجگردون

تحلیلی بر علت افزایش قیمت بنزین و فرافکنی تاجگردون

سید محمد قاضی نیا

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

دولت با کاهش صادرات نفت چگونه اداره میشود؟ افزایش قیمت بنزین برای جبران کسری بودجه سال ۹۹ بوده است؟/ آقای تاجگردون عکس سلفی هنگام بودجه ریزی را با شانه خالی کردن از مشکلات بودجه ای کنونی دولت و تبلیغات عوام فریب به بهانه حمایت از مستضعفین توجیه نکنید!

….

نرخ دلار به ضرورت های بودجه ای دولت هم بستگی دارد .
دولت ماهانه ٩ هزار میلیارد تومان به شاغلین حقوق پرداخت می کند.
بخشی از حقوق بازنشستگان هم از محل کمک دولت تامین میشود دولت در ماه ۴ هزار میلیارد تومان به صندوق های بازنشستگی کمک می کند.

قاعده بودجه نویسی دولت بر یک اصل استوار بود ، حقوق شاغلین و کمک دولت به بازنشستگان باید از محل صادرات نفت پرداخت شود و بعد اگر چیزی ماند در بقیه قسمت ها هزینه شود.

با کاهش سنگین صادرات نفت ، حقوق شاغل و بازنشسته از کجا باید پرداخت شود ؟ اگر دولت می خواست حقوق را از محل منابع بانک مرکزی پرداخت کند نرخ دلار سر به فلک می کشید.
در مهر ماه دولت ١٢ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت کرد و مجموعا ١٣ هزار میلیارد تومان حقوق به شاغل و بازنشسته پرداخت کرد که فقط هزار میلیارد تومان کسری داشته است یعنی حقوق را از محل مالیات پرداخت کرده است.
دولت بقیه هزینه های خود را منهای حقوق ، ٧٠ درصد کاهش داده است لذا دولت بدون اینکه تورم درست کند خود را با کاهش صادرات نفت تطبیق داده است .
سوال اینجاست که آیا دولت کسری بودجه خود در سایر بخش ها به جز حقوق شاغلین و بازنشستگان را با افزایش قیمت بنزین و بعد ها حامل های انرژی و همچنین کاهش یارانه پرداختی به مردم می خواهد جبران کند؟
آقای تاجگردون شما که هنگام بودجه ریزی عکس سلفی دونفره از زحمات خود و همکار بازنشسته جهت بودجه ریزی سالانه در فضای مجازی منتشر می نمایید به مردم پاسخ دهید که چرا بیانیه اعتراضی جهت افزایش قیمت بنزین توسط دولت و در حمایت از مستضعفین در فضای مجازی منتشر می کنید و انتظار دارید مردم چطور قضاوت نمایند که در نزدیکی انتخابات بیانیه های عوام فریب به بهانه حمایت از حق مردم مستضعف منتشر می نمایید!؟ به راستی راه حل هایتان برای برون رفت از این اوضاع بودجه ای چه بوده و یا ترجیح می دهید به خاطر انتخابات سکوت اختیار کنید و مردم را با سایر سوژه ها سرگرم کنید؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.