١٩ آبان | سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد به‌کار پایان داد

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۷ آذر , ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۹ | کد خبر : 48746 |
 •   

  سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد شامگاه چهارشنبه  با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به هنر نمایش در تالار باشگاه فرهنگیان گچساران به کار خود پایان داد. براساس رای هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در بخش طراحی بروشور ...

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد به‌کار پایان داد

  سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد شامگاه چهارشنبه  با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به هنر نمایش در تالار باشگاه فرهنگیان گچساران به کار خود پایان داد.

  براساس رای هیات داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در بخش طراحی بروشور غزل دژدار با نمایش ” ماهی نه ماهی ” ، طراحی صحنه و موسیقی اول مهرداد علی پور با نمایش ” صدمین سالگرد فتح گریه ” و در بخش  نمایش نامه دوم به صابر محمدی نویسنده” ماهی نه ماهی و صدمین سالگرد فتح  گریه” برگزیده انتخاب شدند.

  در بخش کارگردانی مهرداد علی پور نمایش ” صدمین سالگرد فتح گریه ” مورد تقدیر قرار گرفت.

  جایزه اول و دوم بخش کارگردانی به ترتیب به مهرداد علی پور با نمایش ” صدمین سالگرد فتح گریه ” و کورش شمس ” ماهی نه ماهی ” اختصاص یافت.

  در بخش طراحی لباس بهناز ماندنی زاده با نمایش ” صدمین سالگرد فتح گریه ” و بازیگر دوم مردمجتبی برزی در نمایش  ” صدمین سالگرد فتح گریه ” و ثارالله آذین تون  از کهگیلویه با نمایش ” شب ساعت هشت بصورت مشترک تقدیر شدند.

  همچنین  جایزه نخست، دوم و سوم نقش زن به ترتیب  اعظم فرزین با نمایش ” گاوهای جنگی” ، کمند شمس در نمایش”ماهی نه ماهی” و بهناز ماندنی زاده  در نمایش ” صدمین سالگرد فتح گریه “مورد تقدیر قرار گرفت.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین ضمن تقدیر از هنرمندان حوزه تئاتر و برگزارکنندگان این جشنواره افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهایی نمی‌تواند زمینه رشد و بالندگی روزافزون هنر تئاتر را فراهم کند بلکه با همکاری دیگر گروه های جامعه میسر خواهد شد.

  محمد علی پیرسبزی افزود:  توسعه علمی هنر تئاتر نیازمند بودجه، نیروی انسانی متخصص و کار مستمر است.

  وی با بیان اینکه توجه به هنر نباید مقطعی باشد گفت: هنر تئاتر نباید فقط به  جشنواره‌ها ختم شود بلکه باید مورد توجه قرار گیرد.

  پیر سبزی ابراز کرد:  ۱۷۲ ساعت اجرا و۱۲۰ ساعت آموزش تاکنون در بخش تئاتر در استان اجرا شده است.

  وی اظهار داشت: همچنین امسال بیش از ۱۵۶ تئاتر خیابانی در این مناطق مختلف این استان تاکنون از سوی هنرمندان اجرا شده است.

  پیرسبزی تصریح کرد:  ۲۶اثر از سوی هنرمندان سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه این جشنواره سی و یکمین ارسال شد که با رأی هیات داوران۶ اثر بدون اولویت برای حضور در این دوره از جشنواره معرفی شدند.

  وی افزود: این تعداد آثار پس از ۲ روز نمایش از سوی سه داور برجسته کشوری علی عابدی بجنورد، آرش دادگر  و وحید لک مورد داوری قرار گرفت.

  وی گفت: از بین این تعداد آثار “صدمین سالگرد فتح گریه” به کارگردانی مهراد علی پور و نویسندگی صابر محمدی به سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر راه یافت.

  ۶اثر نمایشی ماهی نه ماهی” به کارگردانی کورش شمش از گچساران ، “چفترچین” به کارگردانی مسلم نارکی از گچساران ،  ” صدمین سالگرد فتح گریه” به کارگردانی مهراد علی پور از گچساران ، ” گاوهای جنگی” به کارگردانی اعظم فرزین ، ” مادر مانده”  به کارگردانی رامین حامدی از یاسوج و ” شب ساعت هشت” به کارگردانی ثارالله آذریتون در این دوره از جشنواره به رقابت پرداختند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب