کد خبر : 45534
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲

آموزش و پرورش قربانی گرفت/ تقابل قومیتی حربه جدید اتاق فکر نماینده

آموزش و پرورش قربانی گرفت/ تقابل قومیتی حربه جدید اتاق فکر نماینده

.

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

استاد دانشگاه و معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گچساران رفتنی شد.
در تمام جوامع مدنی مقبولیت سیاسی با آرای مردمی جهت خدمت رسانی است و دراین میان سیاسیون با کادری از افراد مستعد، با انگیزه و دارای بینش و ایده به خدمت رسانی بیشتر برای جلب رضایت مردم و در نهایت به سبد ریختن آرای آنها برای انتخاب به میدان می روند و سیاسی ترین افراد نیز در زیر مجموعه خود کلکسیوتی از کارکنان و مشاوران متخصص و خدوم دارند که کارهای تخصصی شان را به نحو احسن انجام داده و با آینده نگری به منافع حزب و کشورشان نگاهی دوسویه دارند.
به نظر میرسد در شهرستان گچساران روال اما جور دیگری است به نحوی که تعدد تغییر مدیران در سازمان های حساس بالاست و بررسی این تغییرات نشان می دهد که این آتش این تغییر بدون توجه به عواقب مخرب آن دامن هر دوطیف اصلاحات و اصولگرا را گرفته که میزان تغییرات نیز ربطی به تخصص ندارد و بیشتر به روابط خان باجی، خان داداش، خاله و خرزویی منتج می شود. این تغییرات ساختاری دو اثر مخرب و مهم دارد: اولا منجر به این می شود یک سازمان نتواند استراتژی و برنامه های عادی خود را انجام دهد و به افق مد نظرش نخواهد رسید و ثانیا موجب بی انگیزه شدن مدیران این دستگاه ها می شود چون امنیت شغلی ندارند که در نهایت باعث فرصت سوزی های تاریخی و حذف نیروهای کاربلد می گردد که مثال ها در اسن مقال فراوانند.
در تازه ترین مورد نیز معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گچساران حمید قربانی مورد هجوم طرفداران شعار #زنده باد مخالف من قرار گرفت. کسانی که تاب انتقاد ساده این معاونت پاک دست و ولایی، انقلابی و استاد با اخلاق در مجموعه آموزش و پرورش را نداشته و ندارند که تنها گفته بود «عده ای با توجه به رابطه خویشاوندیشان با سیاسیون در مسایلی دخالت می کنند که تخصصی و آگاهی در آن ندارند و مسئولیتی نیز متوجه آنان نیست و باعث مشکلاتی می گردند»
حمید قربانی طی ۵ سال معاونتش در آموزش و پرورش با نگاهی کارشناسانه و آشنا به مسائل فرهنگی و بافت قومی_ قومیتی و ظرفیت های شهرستان به استادی چیره دست در به کار گرفتن نیروهای خدوم تحت امرش تبدیل شد و با حمایت های مالی و معنوی از دانش آموزان زمینه ساز شگفتی های بسیاری از اولین ها در زمینه ورزش دانش آموزی دختران و پسران، فرهنگ و پرورشی در استان و کشور شد که این افتخارات را اهل فن همه می دانند وجود مقام های استانی و کشوری موید این مطلب است.
تلاش های این فرد متعهد و متخصص در حوزه تخصصی اش موجب شد تا نهاد سیاست زده و کشتی به گل نشسته آموزش و پرورش که در طی یکسال گذشته که سه بار سکاندار عوض کرده نیز سری در میان سرها داشته باشد و حرفی برای گفتن گرچه که با توجه به منویات رهبری نباید این همه تغییر متوجه این نهاد مهم و فرهنگی میشد تا شاید می توانست در جنگ نرم یاریگر افسران این جنگ یعنی جوانان و نوجوانان باشد.
این حجم از تغییرات، شالوده این سازمان را در هم کوبیده و در تازه ترین تغییر نیز سرپرست این سازمان که هنوز مهر سرپرستی اش خشک نشده و ممکن است تا اسفند نیز سرپرست یاقی بماند به بهانه استفاده از نیروی ترک زبان قشقایی اقدام به حذف یک نیروی ترک زبان قشقایی خدوم، با اخلاق، انقلابی، ولایی، کار آزموده، امتحان پس داده و دارای تحصیلات مرتبط با تخصصش یعنی حمید قربانی کرده و جایگزین وی را فردی انتخاب کرده که یک روز کاری نیز تجربه ای در بخش های فرهنگی، تربیت بدنی و پرورشی آموزش و پرورش ندارد و بالطبع مسئولیت ناکارآمدی این قسمت از بدنه آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک نیز متوجه وی و اتاق فکری است که چند هدف همزمان را دنبال می کنند. اهدافی که جز انشقاق در بدنه قومی و ایجاد اختلاف افکنی و دلخوشی چند حامی و فریب افکار عمومی برای استفاده از نیروی ترک زبان قشقایی راه به جایی ندارد و با ناکارآمدی آن معاونت همه باد هوا خواهند شد. در این میان چند سوال بی جواب مانده که خوب است توسط سیاسیون و مدیریت آموزش و پرورش برای تنویر افکار عمومی جواب داده شود:
۱-اگر قرار بر استفاده از نیروی قشقایی است چرا بعد از پورالحسینی از ظرفیت قشقایی ها برای ریاست آموزش و پرورش گچساران استفاده نشد با وجود افراد توانمند قشقایی در این حوزه؟
۲-اگر قرار بر استفاده از نیروی قشقایی است چرا از. ظرفیت پروانه پناهپوری با وجود اعلام قبلی برای مدیر کلی ترببت بدنی استفاده نشد و با آبروی وی بازی شد با وجود آنکه وی، همسر و خانواده اش معتمد نماینده، برادر و خواهر نماینده بوده و هستند؟
۳-اگر قرار بر استفاده از نیروی قشقایی است چرا از تخصص آقای ابراهیم کریمی معاونت جدید در معاونت آموزش ابتدایی که تخصص اصلی وی است استفاده نمی شود تا قشقایی ها دلخوش به وجود ۲ نیرو در این مجموعه باشند؟
۴- چرا در طول یک سال گذشته با وجود تغییر ۳مدیر هیچ یک از معاونت های این مجموعه با وجود مشکلات عدیده در بحث معیشت فرهنگیان و کمبود زیر ساخت های آموزشی در مدارس روستایی و شهری، مشکلات مربوط یه بیمه تکمیلی فرهنگیان، مطالبات فرهنگیان بازنشسته و …تغییر نکردند که چه بسا تغییر آنها حداقل مرهمی میبود بر آلام فرهنگیان دردمند. پس به نظر می رسد حمید قربانی، قربانی مخالفت با سیاسی کاری و سیاست زدگی عده ای خاص شده است که تاب و تحمل انتقادات کارشناسانه وی را نداشته و ندارند. این عده باید بدانند برای رسیدن به این سطح از استعداد و توانایی در حوزه حمید قربانی چه خون دل ها خورده شده و اشتباه مدیریتی و عدم شناخت این حوزه تخصصی موجب عقبگرد تاریخی شهرستان گچساران خواهد شد که به از دست رفتن جایگاه شهرستان منجر شده و این قابل بازگشت و اغماض نیست چون دیگر کسی چون حمید قربانی پای کار نیست. فردی که به اذعان بسیاری برنامه ریز، آینده نگر، ایده آل گرا و دارا شم بالای فرهنگی است و مهم تر از همه این موار پاک دست است. در پایان به نظر می رسد در پس این تغییر رگه هایی از ایجاد اختلاف بین ترک های دره شوری- کشکولی نهفته باشد چرا که یک دره شوری را بر می دارند و یک کشکولی را حایگزین وی می کنند که اگر چنین باشد بزرگان کشکولی نباید زیر بار این ننگ بروند چرا که تا انتخابات چند ماهی بیشتر نمانده و دنیاست و هزار چرخ. ارزش برادری بیش از سیاستگری است چرا جوانان این قوم در گام دوم انقلاب یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بیداری جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰

حمید قربانی انسانی متعادل،خوشفکر،برنامه ریز و دلسوز بود و
متخصص در حوزه ی کاری
اما قربانی،قربانی دو گروه شد:۱. سیاست بازانی که برای خود در عزل و نصب نیروهای دولتی حق وتو قائلند و چیزی جز باند و گروه مد نظر آنها نیست ۲.افرادی از درون قشقایی که با نوشته ها و جلسات تفرقه انگیز و فریب افراد برای مطالبه گری بین قشقائیها تفرقه انداختند ،افرادی که جز به نفاق و تفرقه به چیز دیگری فکر نمی کنند این افراد که خارج از استان هستند مدتیست بسیار فعال شده اند و از زمان حضور اینها متاسقانه نفاق و تفرقه بین قشقایی بیشتربیشتر شده است .

قشقایی آگاه جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷

هدف اصلی انشقاق در بدنه قشقایی جهت بهره وری بهتر است که متاسفانه جناب کریمی نباید از این امر غافل میبودند.

گچساران جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹

کاش نویسنده متن هم مشخص میشد که کیه و چه منظوری داره . آیا میخواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد یا نه . اولا ۵ سال برای یک کار کافیه حد اکثر ۴ سال باید می بود دوما همانطوری که ۳ لر عوض شدند و کسی نگفت چرا قومیت شد لزومی نداره به هر تغییری مسائل قومیت را پیش بکشیم

ناشناس جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲

دقیقا هدف از این تغییرات ایجاد دودستگی بین ترکها ست یعنی یک ذره شوری برداشته میشود و یک کشکولی جایگزین و برعکس زهی خیال باطل که ما قشقایی ها هرگز اجازه نخواهیم داد دستهای پنهان و کثیف به اهداف شوم خود تفرقه بنداز حکومت کن برسند همه ما قشقایی هستبم

گچساران شنبه , ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷

بابا مگر قرار است یک لر بیاد ترک انتخاب کنه اینطور نیست اگر دست شما ترکها هم بود این کار را نمی گردید اصلا ترک ولر سنخیتی ندارند

ناشناس یکشنبه , ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۴۷

ترکل شعار خوب میدهند

ناشناس دوشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

پناه برخدامگرپست موروثی هست .جناب قربانی ۵ ساااال زحمت کشیدندبسه دیگه خسته نباشند