١٩ آبان | سقیفه های غاصبان حقوق مردم فرو ریخته است؛ جام عریان حقارت

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۸ | کد خبر : 33935 |
 •   

  زریر حجتی

   

  خطبه شِقشِقیه، درد دلهای امام نخست شیعیان از ماجرای سقیفه و غصب خلافت است.

  چهارده قرن مظلومیت تشیع علوی و شکیبایی در محیط خفقان زا و تاریک خلافت های اموی گونه است.

  تاریخ حقیقی و محنت زای علی است که خار در چشم و استخوان در گلو بر  میراث به غارت برده نبی”ص” صبر کرد. صبری توام با اندوه فراوان که در مقابل فساد غارت بیت المال، شکم بارگی ستمگران و گرسنگی مظلومان به درد دل با چاه شب انجامید و تشت رسوایی باطل را در مکتب شهادت به تصویر کشاند.

   

  شیعیان علی!

  امام زمان ما غایب نیست بلکه نظاره گری است قوی اما مظلوم چون مولایمان علی که کُنج تنهایی اختیار کرد.

  این مائیم که با کژ تابی فکری خود، راه را بیراهه رفته و ظهور را بر او بسته ایم...

  ما غایب انتظاریم که با علم به تداوم ولایت در غدیر به هوای سقیفه های مختلف سربلند بیرون نیامدیم و دل او را خون کرده ایم و خون می گرید از مسلمان نماهای قلابی و مدعی انتظار در ردای انسانیت…!

  در سقیفه ها، علی را عزل کرده ایم و بر چرایی چموشی شتر سرکش فساد غصه می خوریم!

  مافیای فساد، روزی ریشه دوانید که انگشت اعتماد ما در انتخابات سقیفه گونه ناکثین و مارقین و قاسطین خط و باند و قومیت، بر خلاف مصلحت جامعه ایمانی چرخید!

  نشان به آن نشان که این قماش انسان نماهای رذل بظاهر آراسته با تابلوی دروغین چپ و راست، قبا و ردای باورمندان به دین و دیانت را ربودند!

  اکنون همه ما مظاهر فساد  دولت های منحرف سازندگی، توسعه سیاسی و  مهرورزی را با غفلت نابخشودنی از دهن کجی به ستون دین در سقیفه ها با چهره های ماسک زده بسیاری تجربه کرده ایم و هر کدام آزمون خود را در پیشگاه ملت با شبکه سازی مافیایی فساد قومیت و قدرت پس داده اند. وقت آن رسیده که به خود آییم و ریشه فساد را بدون توجه به چپ و راست بخشکانیم…

   

  انفعال از مراکز ثروت و قدرت و هجمه سازمان یافته به ارکان نظام و ساختارهای قانونی نتیجه ای جز حاکمیت برهنگان فاسد و مفسد در پی ندارد.

   

  بگذاریم که بدون ملاحظه و مماشات، عناصر نامطلوب و فسادزای چپ و راست به زباله دان تاریخ بپیوندند که ترحم بر فساد چون ترحم بر پلنگ تیز دندانی است که حیات طیبه را از همه می گیرد آنچنانکه امروزه تجسم عینی یافته است.

   

  برملا شدن گوشه ای از اختاپوس فساد هفت سر چپ و راستِ تنیده به هم، حیثیت جامعه اسلامی را مخدوش و اخلاق عمومی را جریحه دار کرده است.

   

  زخم چرکین فساد چپ و راست، نتیجه حامی پروری های بی مبنای ما و شماست که در فضای مجازی افسار گسیخته،به نام غیر قابل توجیه “پرستوسازی” و ” موساد پنداری” با رسانه معاند” به خورد ما داده و ندانسته بر آن پوشش می نهیم!

   

  رویدادهای تلخ و تاسف بار دون شان انسانیت و مسئولیت، زنگ هشداری است برای دستگاههای نظارتی و امنیتی که با بی مبالاتی و غفلت از کنار آن عبور نکنند…

   

  جام عریان حقارت و خجالت به اخلاق و رفتار افراد خاص یک قبیله سیاسی منتهی نمی شود و بنظر می رسد دایره شمول آن با عنایت به آنچه که در جامعه اسلامی سالهاست در سایه جناح و قومیت با زد و بندهای عریان به وقوع پیوسته و عده ای را به ناحق در مسندهای حاکمیتی صاحب نام و نان آنچنانی کرده، از آنچه هست و تصور می کنیم، بسی فراتر است.

   

  جسارت در انجام مسائل منافی عفت و اخلاق عمومی و هنجار شکنی، نشانه بی مبالاتی چشمان نظارت به محتویات اخلاقی و رفتاری افرادی خاص از قبیله مدیریت و همراهی در سنگرهای مختلف بوده است.

   

  متاسفانه استحاله فرهنگی از دیاثت سیاسی و با زدن چوب حراج بر ارزش ها و باورها در برخی عرصه های مدیریتی برآمده از بازی های بازیگران جناحی سقیفه ماّب نشات گرفته است که کسی به گفتن و نوشتن آن وقعی نمی نهد !

   

  وزیری که در مواجهه با رسانه معاند نظام، تحت عبارت معروف ” آمد نیوز رسانه ضد انقلاب فاحش نیست” سخن می سراید بیهوده نیست اگر گفته شود در تایید صلاحیت های سیاسیون و اعوان و اذنابشان در قلمرو مناصب مختلف نیز دچار چنین خطاهای استراتژیکی شود که بازخوردش در چنین  رسانه ای بر سر مردم و نظام هویدا شود!

   

  ترکش جام شکسته بی عفتیِ عریانِ مسئولین پروازی دبی گرد قبل از اصابت به مردمی که آنان را خوش باورانه در وادی انتخاب،حافظ امانت های بی شمار جان و مال و ناموس خود نموده بودند، به کسانی اصابت کرده است که محض خوشایند نماینده یا نمایندگانی سرکش، در میدان تایید صلاحیت جناحی و باندی، خود و نظام را در انظار همه خانواده ها لخت کرده اند!

  امان از این حقارت و آسیب جدی که چون بمبی ، روح و روان خرد وکلان  را تخریب کرده و جام خجالت آن را با هم سر نمی کشند…!

   

  در حالیکه دنیا در برابر اقتدار جامعه سبز مهدی باور، سر تعظیم فرود آورده است، برای افکار عمومی قابل هضم نیست که عیاشان و بوالهوسانی ننگین نام، احساسات پاک مردم را با وجود همه مصائب مبتلابه جریحه دار نمایند.

   

  این بار فضله موش های مست باده قدرت در شکاف دیوارها نیست بلکه تاج تختخواب مجلسی از دیدار تن آلود موشی های جهیده در شکاف دولت با طعمه های خوش نقشی ویران گردیده است که شوربختانه از خوان نعمت نظام با ناز و عشوه نانجیبانه سرکیسه کردن منابع بیت المال در صوتی از تکنولوژی تلفن به  تدبیری مثال زدنی در نسخه پیچی کباب و کنجه اندامی شدن با طعم چسپ موشی خاتمه یافت تا درس عبرتی باشد برای آلزایمر های سیاسی سالوس صفتی که نمی دانند حق الناس گلویشان را خواهد فشرد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب