١٩ آبان | امتیازگیری به بهانه جوان گرایی

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۰ | کد خبر : 32839 |
 •   

  امیر محبی فر

  * مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

  شنیده ها حکایت از آن دارد کسانی که در گذشته به انواع و انحاء مختلف امتیازات شغلی و کاری را در کمال عدم استحقاق و شایستگی درو کردند ،این بار حرص و ولع سیری ناپذیرشان در کسب امتیازات بیشتر آنها را به وادی جوان گرایی کشانده تا از این رهگذر نیز دشتی کرده باشند و مستمسک خود در این مسیر را بیانه ی گام دوم انقلاب قرار داده اند .
  مستمسکی که بانیان نهضت به اصلاح جوانگرایی برای خود قرار داده اند به هیچ وجه با عملکرد گذشته ی آنها سنخیتی ندارد و قطعا در پس توی ذهن بانیان این نهضت آمال و آرزوهایی البته نشدنی مکتوم است که در آینده ای نه چندان دور بر همگان عیان خواهد گشت.
  کیست که نداند و نشناسد مناصب شغلی در رده وزارتی این آقایان چگونه و از چه مسیری بدست آمده که دگر بار فیلشان هوای هندوستان نموده تا شاید زین طریق نیز بهره ای یابند.
  جوان گرایی خوب است،اما نه هر جوانی،مدیریت جوانان در سطوح مختلف مدیریتی شایسته است اما برای شایستگان واقعی،اعتماد به جوانان پسندیده است اما جوانان خوشنام و متعهد،جامعه مدیریتی ما نیاز به پوست اندازی دارد اما نه اینکه از دهن مار خارج شود طعمه افعی گردد.
  بیانیه ی گام دوم انقلاب تلفیق تجربه در کنار استفاده از نیروی جوانان را خواستار شده اما نه جوانانی که امتحان خود را  با نمره مردودی پس داده اند.
  نهضت جوانگرایی نیاز به جوانانی با افق دید بسیط و نفسی سلیم و تفکری منزه از خودمحوری و قدرت طلبی دارد نه جوانانی که به کثیر الحیل خود را به جایگاهای رفیع مدیریتی ،شغلی و مالی رسانده اند.
  جوانانی که قدرت نوشتن چند سطر بدون از اشتباه و خطا را ندارند شایسته حضور در نهضت جوانگرایی را ندارند.
  جوانانی که ناآگاه از مسائل جهانی ، بین المللی و داخلی بوده و از تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی،اجتماعی و اقتصادی روز جامعه عاجزند به هیچ وجه شایستگی حضور در نهضت جوانگرایی را ندارند.
  به هر روی جوانگرایی خوب است اما نه هر جوانی….

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب