١٩ آبان | مصدومیت ۵ نفر در زلزله گچساران/واکنش مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به شایعه احتمال شکسته شدن سد کوثر

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۳ | کد خبر : 32829 |
 •   

  .

   

  رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران از مصدومیت ۵ نفر در پی زلزله ۵.۲ ریشتری خبرداد.
  سید طاهر حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تا کنون ۵ نفر مصدوم ناشی از زلزله۵.۲ ریشتری به بیمارستان شهید رجایی گچساران‌منتقل شد.
  وی اظهارکرد: از این‌ تعداد ۲ نفر که شامل یک‌مرد و یک زن هستند دارای جراحات‌عمیق بوده و‌ جراحات مابقی مصدومان بصورت سطحی بوده است

   

  واکنش مدیرعامل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به شایعه احتمال شکسته شدن سد کوثر

  درپی وقوع زلزله ۵/۲ ریشتری که شامگاه یکشنبه شب شهرهای دوگنبدان وچرام را لرزاند شایعه احتمال شکسته شدن سد کوثر در شبکه های اجتماعی قوت گرفت.

  مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: سد کوثر مشکل خاصی ندارد و هیچ خطری سازه استراتژیک سد کوثر را تهدید نمی کند.

  علی داوودی مهر بامداد دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به جزئیات خبر، افزود: حجم آب موجود در مخزن سد کوثر ۵۸۰ میلیون متر مکعب است.

  داودی مهر ابراز داشت: هم اکنون ۱۰۰درصد از ظرفیت سد مخزنی کوثر در این شهرستان با بارندگی های سال زراعی جاری آبگیری شده است.

  وی افزود: ۶۷۷ میلیمتر باران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در حوزه آبریز سد کوثر ثبت شده که سبب بالا آمدن تراز مخزن آب به میزان ۳۰ متر شده و این در حالی است که در سال آبی گذشته ۲۱۰ میلیمتر بارش در ایستگاه هواشناسی این سد به ثبت رسید.

  مدیرعامل آب منطقه ای استان گفت: از هشتم مرداد ماه رهاسازی آب سد کوثر با دبی ۳۰ متر بر ثانیه به مدت هشت روز و به میزان ۲۰ میلیون متر مکعب بر ثانیه آغاز شد.

  وی افزود:  به همت همکاران فنی ما در سد کوثر وضعیت سد مشکل خاصی ندارد و هیچ خطری این سازه استراتژیک را تهدید نمی کند

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب