١٩ آبان | “سیاه” بازی با تیشرت “سفید”

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۱۱ مرداد , ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۷ | کد خبر : 31185 |
 •   

  به قلم علی احمدی

  * مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

  کهگیلویه و بویراحمد استان خاصیست با ضربان تند سیاست و رسانه هایی که شدت بخش و آتش بیار این معرکه اند.رسانه هایی گاها وابسته که برای نیل به مقصود سیاسیون به هر ترفندی متمسک می شوند.دریدگی و بازی با شخصیت فرد یا گروهی، گاها رویه روزانه شان شده است.این دست از رسانه ها نقش ابزار سیاسیون و نیز مکملی برای تکمیل پازل قدرت طلبان بدل شده اند.
  در آخرین مورد از این بازی رسانه ای و سناریوی مهندسی شده ابتدا نماینده گچساران تصویری از خود با تی شرت سفید را در اینستاگرام خود انتشار داد.(آنچه مشخص است به طور کلی و نیز به طور خاص در این مورد اینستاگرام نماینده به عنوان مهترین ابزارش برای اثرگذاری بر افکار عمومی بوده و انتخاب هر تصویری در آن هدفمند و برنامه ریزی شده صورت میگیرد) بعد از این اتفاق متنی موهوم با هویت ناشناس منتشر میشود که در ضمن اعتراض به این پوشش تاجگردون خواستار راهپیمایی در نماز جمعه می شوند! !در ادامه یکی از رسانه های نزدیک به نماینده با موج سواری ویژه خود در یک ترفند نخ نما شده ابتدا به بازنشر گسترده مطلب موهوم و سپس به نمونه های مشابه و در آخر به تکذیب آن و حواشی آن مبادرت کرد همچنین پیج های اینستاگرامی هوادار نماینده در اقدامی هماهنگ که به نظر میرسد از اتاق فکر واحد صادر شده این تصویر را به همراه هشتک مشابه بازنشر دادند.

  حال نکات و پشت پرده هایی که از این سناریو به ذهن میرسد:

  ۱.جناب نماینده با چالش محبوبیت و مقبولیت مواجه شده هر از چند گاهی با مواردی نظیر مظلوم نمایی ،دوقطبی سازی و دیگر تکنیک های جنگ روانی و حرکاتی شبیه به مورد تیشرت سعی در بازیابی و ترمیم وجهه خود است.

  ۲.دوقطبی سازی ،بزرگ نمایی و تخریب وجهه نیروهای انقلابی وافراد و گروههای مقابل خود و ایجاد ترس و واهمه برای افکار عمومی و  این که در صورتی که تاجگردون نماینده نباشد بدیهی ترین آزادی ها سلب شده و حتی نمیتوان در امورات ساده ای مانند پوشش اختیار داشت

  ۳. یکی دیگر از این هدفها انحراف افکار عمومی از مسائل مهم و اصلی و فرافکنی و فرار از پاسخگویی و سرپوش گذاشتن به مطالباتی است که جناب تاجگردون در ۷ سال گذشته وعده آنها را داده بود.

  ۴.تیشرت پوشیدن شاید دهه ۶۰ مساله ای چالش برانگیز بود اما اکنون امری عادی شده که از رئیس جمهورهای کشور تا دیگر سطوح مسئولین به وفور رسانه ای شده است. هر چند جناب نماینده نیز به فراخور از پوشش های مختلف در بازنمایی و اثرگذاری بر افکار عمومی بهره می برد مانندپوشیدن پیراهن در دیدارهای نیمه رسمی (که بیشتر از سیاسیون جهادی و مردمی مسبوق به سابقه بوده)  و پوشیدن تیشرت در دیدارهای غیر رسمی در ادامه این رویکردهای عوام پسند تعبیر می شود. بازنشر این تصویر نیز از زاویه ای میتوان  پوپولیستی تلقی نمود و از جنبه دیگری هم می توان مهندسی شده دانست چه آنکه مشابه این تصویر در پست های قبلی جناب تاجگردون نیز در مقاطع مختلف دیده شده اما هیچ واکنشی از سویافکار اجتماعی نداشته و این اتفاق و پوشش گسترده در این مقطع بیشتر یک خودزنی سیاسی محسوب می شود.

  ۵.و سخن آخر اینکه اگر قرار بر راهپیمایی اعتراضی در گچساران  باشد  موارد زیادی را میتوان برشمرد ازجمله
   تبعیض های ناروا، بی عدالتیها، پارتی بازی ها و قوم گرایی ها  واگذاری مناصب و پیمانها،به یغما رفتن سهام پتروشیمی و موارد دیگر…
  نه برای شوی تبلیغاتی و سیاه بازی رسانه ای  تیشرت سفید جناب تاجگردون!

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • ۳ نظر برای ““سیاه” بازی با تیشرت “سفید””
  1. سیروس گفت:

   این حقه ها قدیمی شده دیگه مردم فکر نان شبشون هستن نه تیشرت

  2. ناشناس گفت:

   این کلک باز بی سواد دیگه کف گیرش به ته دیگ خورده
   اصلا با شورت بیاد بیرون
   مردم چکارش دارن

  3. ناشناس گفت:

   جنگ هفتاد ودو ملت همه را عذر بنه چون ندیدن حقیقت ره افسانه زدند


  امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب