١٩ آبان | نماینده بویراحمد:مارگون شهرستان می شود/مردم زیلایی از نعمت گاز بهره مند می شوند

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۱ | کد خبر : 29518 |
 •   

  .

  دنی می‌دانستند را می‌دهیم، گازرسانی مناطق مختلف زیلایی با پیگیری های مستمر به زودی عملاً اجرا می‌شود.

  استاندار کهگیلویه بویراحمد به همراه نماینده بویراحمد و جمعی از مدیران ارشد استانی از مناطق محروم و دور افتاده زیلایی بازدید و مشکلات و خواسته های مردم را بررسی کرد.

  غلام محمد زارعی در این بازدید در دیدار با مردم مناطق مختلف زیلایی، اظهار داشت:

  *از دولت برای حضور در این منطقه و بررسی مسائل و دردهای مردم تشکر میکنم.

  *از هدف گذاری استاندار جدید؛ دکتر کلانتری برای بررسی مناطق محروم و تلاش وی برای توسعه متوازن در استان و به ویژه در مناطق محروم قدردانی میکنم.

  *دست بوس مردم زیلایی هستم، مردمی که ۷۲ شهید بزرگ را تقدیم انقلاب کردند، مردمی شریف، بزرگ، خوب و کم توقع که رشادت های فراوانی برای انقلاب و نظام داشتند، در زیلایی خانه بدون ایثارگر را سراغ نداریم.

  *این استقبال ها حتماً دستاوردهای ارزشمندی خواهد داشت، خوشحال هستم از سفر قبل امروز بالغ بر ۵۰ میلیارد پروژه تعریف شده، امروز حدود ۲ میلیارد کلنگ زنی برای بهسازی و آسفالت داریم.

  *در آینده نزدیک ۱۴،۵ میلیارد برای راه های روستایی کلنگ زنی خواهیم داشت.

   

  *نماینده بویراحمد و دنا از خواسته مهم و دیرینه مردم زیلایی برای برخورداری از نعمت گاز گفت و افزود: نوید نهایی و پایان یک رویا که برخی ها نشدنی می‌دانستند را می‌دهیم، گازرسانی با پیگیری های مستمر به زودی عملاً وارد فاز  اجرا می‌شود (تشویق و سوت مردم )

  *خدمات آموزشی، درمانی، انتقال آب، خدمات ورزشی خوبی در دست اقدام است و برخی نیز به بهره برداری رسیده است.

  *آب خوبی از اینجا رد میشد و استفاده ای در استان نداشت با طرح حق آبه برای مردم ، به زودی مطالعات انجام و برای کشاورزی این مردم تخصیص داده میشود.

  *زارعی از شهرستان شدن مارگون و بخش شدن لوداب در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با نگاه خوب و مثبت دولت، و با توجه به اینکه مقدمه بخش شدن زیلایی منوط به شهرستان شدن مارگون می باشد، مقدمات انجام و به زودی تحقق هر دوی این خواسته ها رسماً اعلام می شود.

  *خواهش دارم از مسئولان راه و راهداری به دلیل بارش های امسال آسیب پذیری مسیر زیلایی به بردپهن بالا است و باید هرچه سریع تر و قبل از شروع بارش ها اصلاح شود.

  *موشمی وسطی امسال حدود ۴۰۰ میلیون برای کانال گذاری پول گذاشتیم و راه نیز پیگیری می‌شود(تشویق حضار).

   

   

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با مردم زیلایی با اشاره به  این سخن امام خمینی (ره) که فرمودند«یک موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد»، گفت: امروز میبینیم جمهوری اسلامی کشتی متخلف انگلیس را با اقتدار به سمت ساحل های ایران هدایت کرده است، ما ملتی هستیم که علیرغم همه مشکلات و تهدیدها در اوج اقتدار هستیم، همه کشورها مقابل آمریکا و انگلیس کرنش می کنند اما ایران مقتدرانه به واسطه حضور و ایستادگی ملت ایستاده است،

  دکتر حسین کلانتری ادامه داد:

  امروز بنده و همکارانم توفیق پیدا کردیم خدمتگذار شما باشیم، اینکه سوار بر خودرو ها بیاییم بازدید و از منابع دولت خدمتی کنیم، هیچ منتی بر شما نداریم، این وظیفه ما است.

  برنامه ها به واسطه شرایط اقتصادی موجود اولویت بندی میشود و قطعاً شما مردم فهیم درک میکنید و ما را در اجرای اولویت هایمان همراهی میکنید.

   

  وی از سختی کار در مناطق کوهستانی زیلایی گفت و افزود: کار در بخش زیلایی به واسطه منطقه خشن، کم بودن جمعیت و شرایط خاص جغرافیایی سخت است و همین امر هزینه ها را چند برابر می‌کند، اما این مسائل مانع خدمت رسانی نمیشود، موظف به تلاش شبانه روزی برای بهبود شرایط مردم هستیم.

  مسن ترها حتماً خدمات نظام را به یاد دارند، به جوان ها منتقل کنید، درست است کمبودهایی هست اما کارهای خوبی هم در طول ۴۰ سال اخیر شده است.

  دکتر کلانتری مصوبات استاندار سابق را لازم الاجرا دانست و ادامه داد:

  بنده در قبال مصوبات استاندار سابق مسئول هستم هر قراری با شما شده باید انجام شود، بخشی انجام شده و مابقی باید ادامه پیدا کند.

  وی از نگاه ویژه به بانوان و جوانان گفت و افزود: در توانمند سازی بانوان ادامه خواهیم داد، مسئول امور بانوان و دستگاه های مرتبط وظیفه دارند مسائل و خواسته ها را بررسی کنند و در راستای کم کردن مسائل و مشکلات و پاسخ مؤثر به خواسته های آنان گام بردارند.

  اینترنت پر سرعت تا سفر بعدی ما انجام میشود، سالن ها و زمین چمن نیز توسط اداره ورزش و جوانان انجام می‌شود.

  استاندار از ضروری ترین نیاز مردم دهستان های زیلایی گفت و ادامه داد: آنطور که مردم فهمیدم گازرسانی اولویت اول مردم است، تا کار شروع عملیات اجرایی این پروژه کلنگ زنی شود حداقل ۵۰ میلیارد تومان نیاز هست، در دیداری که با زنگنه؛ وزیر نفت داشتم از گازرسانی به این منطقه صحبت کردم و قول های خوبی داده شد، در حضور شما، مدیرعامل گاز را متعهد میکنیم تا پایان مهر کلنگ گازرسانی زمین زده شود (تشویق مردم)

   

  دکتر کلانتری از ضرورت سلامت مردم گفت و علوم پزشکی استان را ملزم به اعزام یک پزشک دیگر برای این مناطق گفت و ادامه داد: ۲۰۰ میلیون مرکز بهداشت تصویب شد که به زودی توسط کمیته برنامه ریزی شهرستان بویراحمد تخصیی و به زودی این مرکز تکمیل و بهره برداری میشود، البته یک پزشک دیگر هم میخواهم اضافه بشود.(تشویق حضار)

  حسین کلانتری از اولویت های خود در استان  گفت و ادامه داد: زیلایی و دیشموک اولویت های نخست ما هستند، نیازمند ترها، جاهاییکه مشکلات بیشتر است اولویت است اگرچه در قبال تک تک مردم استان متعهد و مسئول هستیم اما واقعیت اینست باید جاهائیکه عمق محرومیت ها بیشتر است و مردم در رنج هستند باید برای ما اولویت نخست را داشته باشد.

  وی به نقش مردم پرداخت و گفت: در راه توسعه استان قطعاً نیازمند مشارکت و همراهی آحاد مردم استان هستیم.

  استاندار رو به مردم زیلایی از آنها پرسید: حالا زیلایی کَس داره یا نداره؟ که مردم پاسخ دادند «دارد»، استاندار و همه مدیران فرزندان زیلایی هستند، ما بچه های زیلایی هستیم و این باعث افتخار است که در خدمت شما و مردم این استان باشیم.(تشویق ممتد حضار)

  از معاون توسعه روستایی مناطق محروم کشور؛ دکتر امید دعوت کردم به استان بیاید، و انشاءالله معاون محترم روستایی رئیس جمهور را به زیلایی خواهیم آورد (تشویق مردم)

  SONY DSC

  SONY DSC

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب