١٩ آبان | آخرین مراحل تدوین سند آمایش سرزمینی هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۲ | کد خبر : 29456 |
 •   

  .

  معاون سازمان برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌اکنون طرح آمایش سرزمینی شهرستان‌های هشت گانه در حال تهیه و تدوین توسط کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است.
  روز (دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸) نشست سند آمایش سرزمینی شهرستان گچساران با حضور فرماندار، معاون برنامه ریزی استان و برخی از روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.
  در این نشست مهران یوسفی با بیان اینکه سند آمایش سرزمینی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ به تصویب رسید، اظهار کرد: طرح آمایش سرزمینی این استان تدوین شده و برای تصویب نهایی به سازمان برنامه و بودجه نیز ارسال شده است.
  معاون سازمان برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اجرای طرح آمایش سرزمینی را موجب پیشرفت استان دانست و افزود: هم‌اکنون طرح آمایش سرزمینی شهرستان‌های هشت گانه در حال تهیه و تدوین توسط کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است.
  یوسفی ابراز کرد: تا پایان نیمه نخست سالجاری طرح آمایش سرزمینی شهرستان‌های استان تدوین خواهد شد.
  وی عنوان کرد: در طرح آمایش سرزمینی به مطالعه عوامل مختلف سیاست، اقتصاد، فرهنگ، جمعیت، مهاجرت و فضا، محیط روستایی، محیط شهری، زیربنا، جامعه، شیوه‌های برنامه‌ریزی و مسائل مربوط به تکنولوژی پرداخته شده است.
  این مسوول با اشاره به طرح آمایش سرزمینی به عنوان نقشه راه توسعه این استان گفت: در این زمینه مطالعه دقیق و عمیق همراه با کار کارشناسی و داشتن اطلاعات آماری و به روز از ظرفیت‌های موجود در استان را می‌طلبد.
  یوسفی خاطرنشان کرد: تدوین سند آمایش سرزمینی این استان موجب پیشرفت و توسعه و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.
  معاون سازمان برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تدوین و اجرای هر چه بهتر و مطلوبتر سند آمایش سرزمینی استان برای توسعه پایدار و پیشرفت مستلزم همکاری تمامی نهادهای دولتی است.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب