١٩ آبان | وضعیت نامناسب اشتغال و شهرک های صنعتی بیمار گچساران و باشت

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۸ | ۲۳:۳۰ | کد خبر : 29294 |
 •   

  .

  در طی سال های گذشته که جوانان بسیاری در رشته های مختلف فارغ التحصیل ویا مهارت دیدند در انتظار شرایط و تسهیلاتی برای ورود به بازار کار و تولید بر اساس شعار سال که رونق تولید بوده است داشتند. در شهرستان های گچساران و باشت هم اکنون دو شهرک صنعتی وجود دارد. به راستی چه مشوق هایی برای جوانان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و در نهایت استقرار در شهرک های صنعتی برای کمک به رونق تولید شده است؟!
  به چه میزان در خصوص شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان و جذب سرمایه گذار پرداخته شده است؟
  آیا کمکی به روند کسب مجوز ها برای ساخت کارخانجات در شهرک های صنعتی برای رونق تولید شده است؟
  و در نهایت در طی این چندین سال طرح هایی در دو شهرک صنعتی گچساران و باشت بوده است که به رونق تولید و اشتغال جوانان کمک نماید؟
  به راستی معطوف سازی ذهن و امید مردم و جوانان به پتروشیمی برای داشتن یک شغل توانسته رضایت ها را جلب نماید؟
  وقتی که بین عموم مردم درشهر و روستا حاضر شویم و پیش از آنکه مردم مطالبه ای داشته باشند بیان کنیم که از من شغل نخواهید و من فقط کار عمومی انجام می دهم ولی در عمل مردم تبعیض و انجام کار شخصی برای افراد خاص را ببیند برازنده مردم اصیل و صادق شهرستان های گچساران و باشت نیست.
  جوانانی که اکنون در مدارس و دانشگاه به جای آنکه بیشتر تلاش کنند ناامید شدند و وقتی از آنها جویا می شوید که چرا ناامید هستید؟ بیان می کنند که در شهری که همه مسائل به پارتی بازی و نبودن ضابطه ختم می شود برای من که کسی را ندارم هیچ امیدی نیست!!!
  در طی این سال ها میشد با دعوت از جوانان مشتاق در زمینه کشاورزی و دادن تسهیلات شرکت های دانش بنیانی در حوزه کشاورزی تاسیس نمود که با توجه به پتانسیل های شهرستان در زمینه کشاورزی به تولید تجهیزات کشاورزی و تحقیقات کشت، برداشت و آبیاری انواع محصولات کمک شایانی نمایند و یک رویه رقابتی در این حوزه به لحاظ علمی در شهرستانها شکل بگیرد. به عنوان مثال از برگ زیتون در اروپا برای ساخت دارو و از چوب آن برای چوب ام دی اف استفاده می شود، در صورتی که از چوب آن در این منطقه برای هیزم استفاده می کنند. اگر نگاه تخصصی به این مقوله باشد می توان به اشتغال زایی کمک شایانی کرد.مثال دیگر را چوب بلوط می توان عنوان کرد که در ترکیه به عنوان بهترین چوب برای تولید مبل استفاده می شود.
  در راستای اشتغال زایی می توان از روستاها افرادی که جویای کار هستند و دارای مدرک کشاورزی هستند با دادن مشوق هایی از جمله تسهیلات و زمین هایی در قالب طرح هایی مانند طرح طوبا مشغول کار ساخت.
  سید محمد قاضی نیا

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب