کد خبر : 29290
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۷

کلید خوردن موج جدید استخدامها با رانت های سیاسی

کلید خوردن موج جدید استخدامها با رانت های سیاسی

.

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

بر مبنای اخبار درز شده در دستگاههای اداری، دستور شفاهی بکارگیری نیروهای “حجمی” حامیان یک جریان سیاسی خاص  به برخی مدیران در سطوح صف و ستاد ابلاغ شده است و آنگونه که منابع خبری مدعی هستند، برخی نهادهای بازرسی و نظارتی از کیفیت این شگرد مطلع گردیده اند.

گویا دستور “شفاهی” بکارگیری نیروهای حجمی مد نظر در یک جریان خاص با هدف و رویکرد تقویت کاندیداهای خاص انتخاباتی بوده تا با این ظرفیت سازی ، بستر جذب، حمایت و تبلیغات به سمت و سوی این کاندیداها سوق داده شود.

ناگفته پیداست که با این شگردها و چنین ایده پردازی شاق و البته هنجارشکنانه هم نانی برای اقوام پخته می شود و هم پادوگرانی جهت امر مهم انتخابات به استخدام در می آیند که می تواند یکی از مصادیق بی عدالتی، فساد و رانت سیاسی و نیز سوء استفاده از موقعیت مدیریتی در این برهه زمانی باشد.

آحاد جامعه با عنایت به چالش های امنیتی جناح بازی و خویشاوند سالاری با ابعاد فساد غیرقابل انکار که سالهاست در سایه سار رانت سیاسی ریشه دوانیده و موجبات سلب اعتماد مردم را فراهم کرده است، خواهان رصد این تحرکات دنباله دار توسط مقامات بازرسی، قضایی و نظارتی و در نتیجه اعمال اشد مجازات از باب سوء استفاده از موقعیت می باشند.
پر واضح است که رسیدگی و معرفی عامل یا عاملان خیانت پیشه به افکار عمومی جهت آگاهی از نیات شوم آنان حداقل انتظار و مطالبه عمومی خواهد بود.

متاسفانه روند حامی پروری و تخدیش سلامت انتخابات طی ادوار گذشته به کرات توسط عناصری خاص از به اصطلاح قافله مدیران مدعی قانون در قامت چپ و راست عملیاتی شده و در نهایت با برخورد ضعیف دستگاههای ذیصلاح و گفتار درمانی صرف در برخورد به حاشیه رفته است.
واقعیت این است که آستانه تحمل بخش عظیمی از مردم بی پناه با درک ابعاد فاجعه آمیز این همه رانت و فساد سازمان یافته لبریز گردیده است، بطوریکه می توان به صراحت اذعان کرد سلب اعتماد لایه هایی از جامعه ناشی از چنین فساد در هم تنیده و هدفمندی بوده که تسامح مسئولان امر در برخورد قاطع نیز مورد ابهام و بازخورد نامطلوبی داشته است.

امروزه بغض گرفته بخشی از مردم فاقد پشتوانه سیاسی از سیل غمبار بیکاری جوانان و نورچشمی های خود که در سایه این بی عدالتی ها دچار آسیب های مختلف گردیده و پرپر می شوند ترکیده و از جانب دیگر عده ای با طیب خاطر در پرتو چنین رانت هایی در مرئی و منظر همه به رشد های کاذب رسیده اند که خلاف شئون انسانی و اسلامی است…!

البته که آنچه به جایی نرسد فریاد است ولی با توجه به حساسیت امر انتخابات ، عدالت انسانی و اجتماعی اقتضاء می کند که دستگاههای ذیصلاح رسیدگی و برخورد جدی نموده و خاطیان به جامعه معرفی شوند.

هنوز دستگاههای ناظر بر حسن اجرای قانون با همه اقتداری که نشان داده اند و البته قابل تحسین هست از حیث آنچه که برخورد با فساد اداری نامیده اند، آنگونه که شایسته حکومت اسلامی و شان حاکمیت و مردم چشم انتظار بوده ،نتوانسته اند افکار عمومی را اقناع کنند و اجرای مر قانون را ضمانت نمایند.
از اینرو و با عنایت به جولان این قبیل مدیران همچنان در مظان اتهام، جامعه عطش پاسخگویی مسئولانه دستگاههای ذیصلاح از فرجام احکام قضایی را در باب استخدام های فاقد ضابطه دارند چرا که اتفاقاً با چراغ خاموش و در شکل و شمایل نیروهای حجمی و شرکتی و دیگر مسائل غیر متعارف اداری و مالی که استارت خورده بود همچنان استمرار دارد و این گونه مردم و صد البته قانون را دور می زنند که درصد بسیار کمی از جامعه به چنین دستوراتی واقف هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اهورا سه شنبه , ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

جنابعالی خودت چجوری رفتی سرکار؟