١٩ آبان | تلنگری به جوانان گچسارانی

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۸ | کد خبر : 27689 |
 •   

  .

  اگرچه زمان زیادی تا اسفند ۹۸ و شروع میتینگ های انتخاباتی باقیمانده است اما چند وقتیست عده ای نام آشنا به وضوح و به هر بهانه ای در گوشه و کنار این شهر با تحرکات سیاسی آشکار در پی  یارکشی و بدست آوردن پایگاه اجتماعی در میان مردم , بخصوص سرمایه های اصلی انتخابات و برگ برندهِ هر کاندیدا یعنی جوانان برآمده اند.
  این شتابزدگی هم خیلی دور از انتظار نبودِ و دلیل اصلی آن را میتوان حساسیت بیشتر انتخابات پیش رو نسبت به دوره ی قبل به واسطه ظهور چهره های جدید ، و شاید جامه ی عمل نپوشاندن به وعده های انتخاباتی ۹۴ و نارضایتی بیش از حد ، بخصوص در جوانان و صف عظیم بیکاران ، و تبعیض های متعدد در میان اقشار مختلف و زودتر به راه افتادن تنور انتخابات دانست.
  در این بین حرکتِ کت و شلواری های معروف ، لیدرهای منفعت برده و تبلیغات آنها ، با عناوین و تیترهای عجیب و غریب ، دادنِ وعده های توخالی ، همه و همه باز هم آغاز شده است.
  هرچند در این بین هستند دوستانی راضی از موقعیت شغلیِ کسب شده ، دریافت وام های متعدد با کف بهره ی بانکی ، انجام پروژه های پیمانیِ سودآور و … که آمادگی کامل برای ادای دین دارند.
  دسته ای دیگر هم کلا آمده اند که تزئینی باشند ، به ظاهر اقلیت هایی که تاثیر چشمگیری چه از لحاظ روانی و چه در میزان آرای کاندیدای مورد نظر داشته و به مراتب آرای متعهد تر ، منظم تر و بدون حاشیه تری دارند ؛ ولی در عمل و بعد از به کرسی نشینی کاندیدای مذکور در هر موقعیتِ شغلی و اجتماعی صرفا به دلایل واهی کنار گذاشته میشوند !!!
  اما این دور مطمئنا دوره ی غافلگیری هاست!
  عده ای دورشان پر شده از ناراضی و اتهام ، و کار برایشان سخت می شود ، گروهی درس گرفته و آمده اند به اجماع برسند و متعدد اتفاقاتِ جذاب دیگر ، که در دوره ی پیش رو شاهدش خواهیم بود .
  بدون شک اوضاع اقتصادی دولتِ حاکم نیز بر روی انتخاب اندیشمندانِ سیاسی‌مان بی تاثیر نخواهد بود و یادشان نمی رود پرچم دارانِ تحول در صد روز در شهرمان چه کسانی بودند و حال با چه وضعیت اسفباری دست و پنجه نرم میکنیم و اینجاست که باید شک کرد به صلاحیتشان حتی در ابعاد کوچکتر !!!
  و اما برای جوانِ امروز نتیجه اش میشود یک داستان کوتاهِ تکراری که همه ی ما بی شَک یک بار تجربه اش کرده ایم ، درست قبل از رسیدن به تصمیمات امروزمان ؛
  “در ابتدای مسیر دیده میشوی ، به حرف هایت بها میدهند ، با شور و شوق حضور سر از پا نمی شناسی ، دفاع میکنی از عقایدت ، طعم پیروزی را میچشی ، فاصلــــــه می افتد ، صبوری می خواهند ، طولانی می شود ، شَک می کنی به انتخابت ، شَکت را به یقین بدل میکنند ، با خودت خلوت میکنی و تمــــــام!”
  این است داستانِ آشنای حماقت و اعتماد به کسانی که در کالبد منجی خودشان را به مردم عرضه کردند!
  حالا باید ایستاد و نگریست با چشمانی باز و نگاهی خارج از تعصب ، با دلی پر درد و خیل عظیم جوانانی که چهار سال با وعده های سرخرمن عمرشان به بطالت گذشته و جز افسردگی چیزی عایدشان نشده است !
  ترسید از آه مادرانی که جوانانشان برای نشکستن غرورشان و دراز نکردن دستشان جلوی دیگران به دل جاده های بی پایان زدند و در آرزوی داشتن امکانات اولیه ی زندگی که کمترین حقشان از سرزمین طلای سیاه بود ، در دل خاک سرد آرمیدند.
  باید ترسید از ضجه های مادران و ناله ی پدرانی که فرزندانشان از فرط بیکاری و فقر ، داغ جوانیشان را تا ابد بر دل خانواده اشان گذاشتند.
  و اما ؛ برای جوانان شهرمان آرزو کنیم در آینده ی پیشِ رو ، باز هم فریبِ گرگ های در پوست میش را نخورند و راه واقعی خویش را بیابند !

  و چه زیبا گفت شاعر :
  فریب جهان قصه ای روشن است
  ببین تا چه زاید شب آبستن است …

  یاحق
  سیده فاطمه کشاورز

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • ۸ نظر برای “تلنگری به جوانان گچسارانی”
  1. رسول کریمی گفت:

   افرین خانم کشاورز
   باز هم منتظر حضورتون هستیم تو انتخابات
   هرجا رفتید یه ندایی هم به ما بدید

  2. شهابی گفت:

   احسنت سرکار خانم
   کاملا به جا و حرف حق

  3. صالحی گفت:

   احسنت به قلمتان سیده خانم

  4. دنیا سعادت گفت:

   خودتون کاندید شید خانم کشاورز
   والله من رای میدیم از بس دوستداشتنی هستییییید
   مرسی بابت متنتون

  5. شمسایی گفت:

   کاملا درسته
   یک دنیا تشکر بابت نگاه و قلم زیباتون

  6. غلام گفت:

   درود بر سما گل گفتید

  7. باشتی گفت:

   ان شاالله همه مثه شما فک کنن خانم کشاورز
   واقعا استفاده کردیم
   مرسی

  8. ساداتی گفت:

   باعث افتخارمون هستی عموزاده جان
   سیده فاطمه ی عزیز باز هم بنویس
   اینبار همه ی طایفه روشنن
   دوباره گول نمیخورن
   بازم احست عموجان
   دست بوس حاج نصرت الله هم هستیم همیشه


  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب