کد خبر : 27324
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۷:۳۶

جلسه ای برای تعریف و تمجید از نماینده گچساران/حمله تاجگردون به شورای نگهبان و مجمع تشخیص/منظور تاجگردون از مافیای قدرت چه کسانی اند/پاسخ انقلابی امام جمعه باشت

جلسه ای برای تعریف و تمجید از نماینده گچساران/حمله تاجگردون به شورای نگهبان و مجمع تشخیص/منظور تاجگردون از مافیای قدرت چه کسانی اند/پاسخ انقلابی امام جمعه باشت

.

پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان؛

اعضای کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی موضوعات بودجه‌ای و نظارتی، بازدید از برخی پروژه‌ها و دیدار با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد وارد گچساران شده بودند امشب در نشستی درجمع مسئولین و فعالین اقتصادی گچساران حضور یافتند

عادل امینی از فعالین اقتصادی گچساران در این نشست گفت:درابتدا تشکرویژه ای داشته باشیم از نمایندگان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دلیل تصویب قانون قطع ربا از وام های که سالیان سال بانک ها برحوزه تولید مستولی کردند.

وی افزود:تشکر می کنم که به فکر ما هم بودیم و این قانون هم متاسفانه بدلیل مافیای قدرت در  شورای نگهبان و در مجمع تشخیص مصلحت نظام متوقف شد،اما ما فعالین اقتصادی اصرار داریم که این قانون به هر طریق در این مملکت، که اگر مردم صاحبان اصلی این مملکت هستند، باید اجرا شود.

امینی تصریح کرد:متاسفانه مافیای قدرت در پس این بانک ها پنهان شده اند و سهام خودشان را از محل وصول پول های نامشروعی که گرفته می شود به راحتی از ما وصول می کنند که انتظار داریم مجددا قانون از سوی مقام معظم رهبری و از دیگر جاهایی که صلاح می دانید به جریان بیافتد برای حمایت از بخش خصوصی.

وی تصریح کرد:رونق تولید در سایه این قوانین  دست و پاگیر از محالات است و شاهد هستیم که فرار سرمایه از زمان بازی ارز در این مملکت چه مبالغی از کشور خارج شد و پیشنهاد می دهیم که اگر چه در منطقه های محروم هستیم اما انتظاراتمان شاید به اندازه خود تهران باشد.

امینی گفت:اگر چه ۶۳٫۷درصد منابع مالی و یا نقدینگی ما در شهر تهران به چرخش در می آید و حدود ۳۶درصد از منابع مالی در سراسر کشور ،اما هیچ انتظاری هم نداشته باشیم که درمناطق محروم رونق تولید ایجاد شود و این اشتغال پایداری که فریاد می زنید از محالات است.

وی افزود:باید پولی که از منابع مختلف در این کشور به گردش در می آید در مناطق محروم به تولید بکار گرفته شود ،در شهر ما ۲۵درصد منابع نفت و گاز است و آقای تاجگردون با سایرهمکاران زحمت کشیدن و فشار آوردند که ۲درصد ۳درصد منظور شد، اما نگفتند آلایندگی برشهر ما ، زمین ما کشاورزی و گوسفندان ما و زحمت های ماست که یکی پس از دیگری از بین می رود.

امینی گفت:خیلی ممنون که از محل سهم فروش این چند درصد اندک را هم برای ما منظور کردید،۲۵درصد نفت و گاز می دهیم و چه مافیای قدرتی پشت این قضیه است که باید خرید اقلام مورد نیاز نفتی را تهرانی ها و یا افراد قدرتمند بگیرند و چرا با تولید کنندگان در این شهر نتوانیم به این مقاصد برسیم و تا کی باید چشم روی هم بگذاریم که باید با توجه به موارد قانونی حق مان را بگیریم.

وی درادامه تصریح کرد:اما در بخش یارانه سلامت نیز توقع داریم که همه را دارو ،آمپول و سوزن نکنید و تولیدات گیاهی ما را به سمت ارگانیک ببرید ،در طول شبانه روزی که در شهر گچساران بازدید داشتید حتما از نعمات و منابع خدادای به چشم دیده اید وسزاوار این هستیم که گیاهان دارویی در این شهرستان به تولید انبوه برسد.

امینی در ادامه اظهارکرد:دنبال انرژی پاک هستیم و توقع این است برای انرژی پاک به دادمان برسید ،آتش سوزی ها در راه و محیط زیست ما هم در خطر است و از همه برای جلوگیری از آتش سوزی یاری می طلبیم و باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی درادامه گفت:بیمه های فراگیر را در کشور همگانی کنید ،مگر می شود فقط بیمه برای ماشین و ساختمان باشد اما برای کشاورز و عشایری که نتواند گوسفندش را بیمه کند باید زندگی اش نابود شود،وزارت تعاون، تعاونش ازآن ماست و کارش هم از آن ما ، اما پولش مال شما دولتی هاست و اتاق تعاون و اتاق بازرگانی را یکی کنید فقط بنام اتاق ایران.

غلامرضاتاجگردون هم در بخشی از سخنانش گفت:مگر قرار است که مافیا فقط در مجلس باشد، چرا در مجمع تشخیص مصلحت نباشد!،همین الان هم می گویم در مجمع تشخیص مصلحت، رد صلاحیت هم بشوم باز هم می گویم که مافیای قدرت نشست پشت این موضوع که نگذاشت تصویب شود درحالی که مراجع ما داد می زدند.

وی افزود:من اعلام کردم و در مجمع تشخیص مصلحت درحضور چند آیت الله هم بیان کردم  و روزی هم این موضوع را خواهم گفت و اینجور هم نیست که بگوییم همه منزه هستند،متاسفانه این موارد وجود دارد، باید دوستان نماینده بیایند در گچساران ما و ببینند وقتی که نماینده ای در مجلس حرف می زند و شاهد هم همه فرهنگیان استقبال هم کنند؛بفهمند که آقای نماینده ۴و نیم درصد سهم نفت و گاز مفت خوری نیست.

تاجگردون تصریح کرد :این کارخانه شرکت نفت که هرلحظه امکان انفجار را دارد که اگر خدای ناکرده منفجر شود ،حقوق معلم را هم نمی توانیم بدهیم؛یک مثال ساده زدم و گفتم که ما دهاتی ها شب نانمان را به گاومان می دهیم تا در عوض صبح شیر به بچه بدهیم تا نمیرد که اگر گاومان مرد شیرنیست و بچه هم خواهد مرد.

حجت الاسلام عبودی ،امام جمعه باشت در ابتدای سخنانش به شوخی نیز گفت: انگار کسی هم به سخنان ما در این جلسه گوش فرا نمی دهد ،چرا که نمایندگان هم در مجلس گوش نمی گیرند و مدام با هم صحبت می کنند!.

وی افزود:بنده هنوز متوجه نشده ام که موضوع این جلسه چیست؟!،و خواهش دارم که در این جلسه حتما برنامه ریزی مطلوبی صورت گیرد و مصوبات و خروجی خوبی داشته باشد؛از وقتی که باشت شهرستان شد به جهتی هم خیلی ضرر کردیم و خواهش داریم اینکه شهرستان باشت هم دیده شود و به باشت هم توجه شود و برخی از جلسات هم درباشت گرفته شود تا مسئولین را هم در آنجا بتوانیم زیارت کنیم.

عبودی تصریح کرد:خواهش ما توجه بیشتر به شهرستان های کوچک و نیز شهرداری های شهرهای کوچک است  و لازم است که آنها را نیز دریابد،چرا که شهرداری های شهرهای کوچک خیلی مشکلات دارند و شهرداری باشت بدهکاری زیاد دارد که اگر همین مشکل در این جلسه رفع شود خیلی هم برد کرده ایم.

وی در انتهای جلسه نیز در خصوص سوءبرداشت جعفرزاده ایمن آبادی(نماینده رشت) از سخنانش نیز اظهارکرد:عرض بنده این نبود که جناب ایمن آبادی مطرح کردند و بنده در ابتدای عرایضم عرض کردم که وقتی کسی به جلسه ای دعوت می شوند موضوع جلسه باید مطرح شود تا حداقل با یک آمادگی در این جلسات شرکت کند و فکر می کنم این موضوع از سوی دوستان بد برداشت شد.

امام جمعه باشت درادامه تصریح کرد:نکته دوم اینکه بنده در آخر جلسه موضوع این نشست را متوجه شدم و فهمیدم که این جلسه برای چه موضوعی تشکیل شد! و تعریف و تمجیدهایی که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از جناب نماینده ما داشتید؛اتفاقا ما نماینده خودمان را بهتر از شماها می شناسیم.

عبودی گفت:جناب تاجگردون بچه منطقه هستند و ما خیلی خوب از ایشان شناخت داریم و افتخارهم می کنیم و فکر نمی کنم در جمع خودمان نیاز به این تعریف و تمجدی ها باشد،که در این لحظه با این سخن امام جمعه باشت تعداد محدودی از حاضرین کف زدند که وی در این خصوص نیز گفت آنهایی که دست نمی زنند یعنی به نوعی این سخنان را قبول ندارند و البته هم افرادی جرات دست زدن را در اینجا نداشتند.

وی افزود:بنابراین توقع نداشتم که دوستان اینگونه پاسخ بدهند اما متوجه هم شدم که ظاهر جلسه هم خیلی موضوع آنچنانی ندارد و خدا را شاکرم که موضوعی را بیان کردم که حداقل جلسه هم در انتها به چنین سخنانی بگذرد و خلاصه هم سبب خیر هم شد و متوجه هم شدم امشب در سخنان عزیزان بخشی از قوانین که ظاهرا درست نمی شود مافیای شورای نگهبان و مجمع تشخیص است؟!! و انگار اینکه همه مشکلات کشور این دو نهاد بودند که متوجه شدیم!!!.

عبودی تصریح کرد:در هر حال امشب ببخشید! انگار امشب اسباب زحمت شدیم اما در هرحال باز هم خیرمقدم به بزرگواران عرض می کنمو شعر آخری که جناب قوامی هم مطرح کردند یک پاسخ آخوندی هم دارد و لازم نمی دانم در این جلسه مطرح شود ،چون واقعا سنگین می شود ،والا پیامبر(ص)هم خیلی منبرمی رفتند ولی خیلی ها هم توگوششان نمی رفت و مشکل از پیغمبر(ص)نیست،اما این تعبیرشما هم خیلی زیبنده نبود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کیان پنج شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۵۰

خدا به راه راست هدایتش کنه،البته که سخت میبینم فکر مریض به این سادگی درمان بشه.

ناشناس پنج شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵

تاجگردون تشنه قدرت است مردم فقط و فقط یه وسیله انتخاباتیست برای او دیگر برای همه باید روشن شود با این بیمار فلج اقتصادی تاجگردون کسی بود حاضر بود با حسن روحانی به جهنم برود ولی با رئیسی به بهشت نرود..فقر .بیکاری و بالاترین امار خودکشی در شهرستان باشت و گچساران حکایت از مشکلات و معظلات بیکاری و فشار اقتصادیست

صادق شنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

دادستان بعنوان مدعی العموم .از بانکها و نهادها استعلام بگیرد که عادل امینی در ۲۰سال گذشته چنذ میلیار تومان تسهیلات با بهره کم . بدون بهره و بلاعوض گرفته . است .. چه خدمتی به مردم کرده است /؟؟ و چگونه در جلسه رسمی به دو نهاد رسمی .یعنی شورای نگهبان و .تشخیص مصلحت نظام . توهین میکند .

ناشناس شنبه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

لطفا بررسی بشه عادل امینی چه نسبتی با تاج گردون دارد؟