١٩ آبان | کمبود 300 نیرو در آموزش و پرورش گچساران

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴ | کد خبر : 27004 |
 •   

  .

   اولین نشست شورای آموزش و پرورش گچساران با حضور فرماندار، سرپرست آموزش و پرورش و دیگر مسوولان در سالن کنفرانس آموزش و پرورش گچساران برگزار شد.

   در این نشست محمد شهبازی با بیان اینکه شهرستان گچساران دارای ۲۵ هزار و ۳۶۹دانش آموز در مقاطع مختلفی تحصیلی دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۵۸ دانش‌آموز دختر و ۱۳ هزار و ۱۱۱  دانش آموز پسر  در ۲۸۷ آموزشگاه در قالب یک هزار و ۱۷۶ کلاس درس  با یک هزار و ۷۳۷ معلم مشغول به علم آموزی هستند.

   وی با بیان اینکه آموزش و پرورش گچساران با کمبود نیروی انسانی مواجه است، گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ این اداره با کمبود بیش از یک صد معلم مواجه است که در سال تحصیلی جدید با بازنشسته شدن تعدادی ازفرهنگیان این تعداد به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.

   سرپرست آموزش و پرورش گچساران عنوان کرد: تعداد ۱۴۵ واحد منزل سازمانی و اداری آموزش و پرورش گچساران بیش از ۵۰درصد تخریب و فرسوده شده است.

   این مسوول در ادامه به مدارس۲ شفیتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اجرایی شدن نظام آموزشی ۳٫۳٫ ۶ و اضافه شدن یک پایه به دوره ابتدایی و استفاده از کانکس برای برخی از مدارس نیاز مبرم به فضای آموزشی جدید  دارد.

   شهبازی اذعان کرد: در آموزشگاه های گچساران تعداد ۴۴ آموزشگاه از سیستم گرمایشی شوفاژ و ۱۹ آموزشگاه از سوخت نفت و دیگر مدارس از بخاری استفاده می نمایند که نیاز به استاندارد سازی و جلوگیری از حوادث غرمترقبه دارد.

   سرپرست آموزش و پرورش گچساران در ادامه به هفته بزرگداشت روز معلم اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته بزرگداشت روز معلم  از ۳۰۰ معلم نمونه شهرستانی، منطقه‌ای  و استانی بر اساس شاخص‌های کیفی تجلیل به عمل خواهد آمد.

   وی با اشاره به نحوه انتخاب معلمان خاطرنشان کرد:  امسال انتخابات معلمان بر اساس ۱۶ شاخص کیفی از سوی مدیران مدارس انجام می شود.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب