١٩ آبان | باران جور نهادهای نظارتی در یاسوج را کشید

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۲ | کد خبر : 26950 |
 •   

  باران های اخیر بجای نهاد نظارتی زحمت برچیدن باغ های تفریحی تنگ مهریان را کشیدند

  فرماندار بویراحمد:بارش‌های شدید اخیر عمده طرح‌های باغات تفریحی تنگ مهریان که به حریم و بستر رودخانه دست‌درازی کرده بودند را از بین رفت و ما خوشحالیم این اتفاق افتاد چرا که بارها تذکر دادیم اما بی‌اعتنایی کردند و حالا رودخانه مسیر خود را پیدا کرده است.

   بعد از زمین خواری و ویلاسازی در منطقه سروک شهرستان بویراحمد بحث کوه خواری و زمین خواری در منطقه تفریحی و زیبای تنگ مهریان کلید خورد و اگر همان زمان برخورد های جدی با این پدیده شوم زمین خواری و ساخت و ساز های غیرقانونی صورت می گرفت امروزه شاهد این همه دست درازی به زمین های منابع طبیعی در استان کهگیلویه و وبویراحمد نبودیم و بارش های اخیر بجای نهاد های نظارتی مربوطه زحمت برچیدن این ساخت و ساز های غیر قانونی در دل بستر رودخانه تنگ مهریان را کشیدند.

  شاهرخ کناری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری بیشترین بارندگی را در استان داشتیم گفت: شرایط بارش در شهرستان بویراحمد بی‌نظیر و به اذن هواشناسی چنین بارشی نداشتیم اما بارش‌های بالای ۱۳۰۰ و ۱۴۰۰ میلی متر در شهرستان بویراحمد و مناطق لوداب و دشتروم به خوبی مدیریت شد.

  فرماندار بویراحمد بیان کرد: مهمترین مشکلی که در بارندگی‌های اخیر وجود داشت ساخت و سازهایی بود که عمدتا در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها انجام شده است که دیدیم سیلاب از مردم که در حاشیه روخانه‌ها ساخت و ساز کرده بودند و مسوولانی که مجوز ساخت و ساز داده بودند انتقام گرفت.

  وی با اشاره به اینکه هر جایی که به حریم روخانه تجاوز شده، دچار خسارت شدیم، گفت: دستگاه‌های متولی مانند آب منطقه‌ای وظیفه حفاظت و حراست از رودخانه را داشته و باید از آنها صیانت کند اما آب منطقه‌ای از حریم و بستر رودخانه که محافظت نکرد هیچ بلکه باعث شده حریم و بستر از بین برود.

  این مسوول بیان کرد: باید جلساتی در راستای واکاوی چنین مشکلاتی برگزار شود و دستگاه‌های متولی توجیه شوند که نباید در حریم و بستر رودخانه مجوز ساخت و ساز داده شود که امیدواریم حوادث اخیر درس عبرتی برای مردم و خصوصا مسوولان شده باشد.

  کناری با اشاره به اینکه یک مورد پرونده قضایی در خصوص تذکر به ساخت و سازها در حریم رودخانه‌ها تشکیل افزود: بارش‌های شدید اخیر عمده طرح‌های باغات تفریحی تنگ مهریان که به حریم و بستر رودخانه دست‌درازی کرده بودند را از بین رفت و ما خوشحالیم این اتفاق افتاد چرا که بارها تذکر دادیم اما بی‌اعتنایی کردند و حالا رودخانه مسیر خود را پیدا کرده است.

  فرماندار بویراحمد با اشاره به خسارت یک هزار میلیاردی بارندگی‌ها به شهرستان بویراحمد گفت: بیشترین بارش‌های اخیر در شهرستان بویراحمد بوده اما تلفات کمی داشتیم و اگر توپوگرافی منطقه و استان اینگونه نبود خسارات استان و این شهرستان بیشتر از گلستان و لرستان بود

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب