١٩ آبان | تلاشها برای رفع مشکلات مردم باشد / پارتی بازی و ظلم ممنوع!

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷ | کد خبر : 26927 |
 •   
  حجازی امام جمعه گچساران:

  .

  حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به عید مبعث ،گفت:درجمله ای از حضرت امیرالمومنین علیه السلام روایت شده است که وقتی که پیامبر(ص)مبعوث شدند مردم آب گل آلود می خوردند وهیچ منطق انسانی وجود نداشت و بربریت و خونخواری موج می زد اما خداوند متعال به بشریت عنایت کرد که انسان ها در مسیر درست قرار بگیرند تا دنیا و آخرتشان آباد شود.

  وی در ادامه با اشاره به دیدار جمعی از مسئولین و مردم با رهبر انقلاب به مناسبت عید مبعث افزود:دراین دیدارحضرت آقا فرمودندکه بعثت انبیاء برای ایجاد یک تمدن است ،یعنی اینکه مدنیت ، زیست اجتماعی ، اخلاقی و انسانی به مردم یاد بدهد و در تمدن است که علم ، اخلاق و سبک زندگی وجود دارد.

  حجازی بیان کرد:لذا یک مملکت متمدن قاعدتا باید اهل علم باشند و باید همه تلاش کنیم که به سمت کسب علم گام برداریم و برای مملکت و ملت زمینه کسب علم فراهم شود و خاصه نسل جوان اهل علم و اخلاق تربیت شوند.

  امام جمعه گچساران تصریح کرد:سبک زندگی ،یعنی اینکه یک مسلمان باید الگویش را ائمه اطهار علیهم السلام قرار بدهد و زندگی اش را اینگونه تطبیق بدهد،و امروز هم باید مسائلی که نه با عقل منطبق است و نه با شرع، از این شهرستان هم برداشته شوند.

  خطیب جمعه گچساران گفت:”مقام معظم رهبری باز فرمودند که اسلام نیامده است که جنگ را به طور کلی از بین برد و بنا شده است که جنگ ظالمانه را ازبین ببرد”.چرا گاهی اوقات مشاهده می شود که برخی افراد در درون مملکت حرف های شیرین می زنند و می گویند جنگ ممنوع و مرگ ممنوع؟!،اما دستور پروردگار این است که مرگ بر ظالم و مستکبرباشد.

  وی افزود:ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس جانانه جنگیدند و از این مملکت به خوبی صیانت کردندچرا که باید در مقابل دشمنان می جنگیدند بنابراین هر موضوعی باید سرجایش باشد رافت و مهربانی در جای خود و جنگ با ظالم هم در جای خودش.

  حجازی در ادامه با اشاره به کمک رسانی مردم به سیل زدگان اظهارکرد:قام معظم رهبری فرمودند:” ملت عزیز ما بخاطر سیل دچار گرفتاری و خسارت است که امید داریم که مسئولین با پشتیبانی عظیم مردمی بار سنگین این حادثه را از مردم ایران بردارند و تلاش مردمی بسیار خوبی است و این روح مردمی و حالت بسیج مردمی در دنیا استثنایی است و کارهای اصلی بعد از این است و باید این مشکلات جبران شوند”.

  امام جمعه گچساران درادامه گفت:ما مسلمان هستیم و هم نوع و هم وطن هستیم و شیعه و الگوی ما ائمه اطهار علیهم السلام هستند، اولا نزول رحمت الهی را باید شاکر باشیم و بلایای طبیعی هم حادث می شوند که وظیفه داریم که همه و همه دست به دست هم بدهیم و کارهای بزرگی انجام بدهیم و کمک کنیم تا بخشی از آلام و دردهای هم وطنانمان را کاهش دهیم.

  وی تصریح کرد:به عنوان یک طلبه خواهشی دارم که شهر گچساران در این زمینه آبرومندانه بدرخشد و در اجرای منویات مقام معظم رهبری سهیم باشیم و کمک شایانی به هموطنانمان انجام بدهیم.  

  حجازی بیان کرد:این مسائل الان باید درس شود آقای پیمانکار، و آقایان مدیران پروژه و آقایان ناظر،بایدتقوا و خلوص در کارهایتان داشته باشید که این بناها و پروژه ها با دقت و مستحکم وبه روش صحیح احداث شوندتا خدای ناکرده با کوچکترین اتفاقی دچار ویرانی نشوند.

  خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:انتظار دارم اول سال است ،از همه مسئولان این شهرستان خواهشی دارم که در طول این سال به همدیگر نپریم و در مسیر قرآن و عترت جلو برویم این حکومت یک حکومت اسلامی است و خون بهای هزاران شهید است تا مسیر این انقلاب مسیر قرآن و اهل بیت باشد.

  وی گفت:باید تلاشها برای رفع مشکلات مردم باشد پارتی بازی ممنوع،ظلم ممنوع،بد اخلاقی ممنوع بدحجابی ممنوع،زمینه بدحجابی فراهم کردن ممنوع،زمینه کشف حجاب فراهم کردن ممنوع و مجوز دادن به جلساتی که نباید باشد ممنوع ؛ در مسیر اخلاق اهل بیت علیهم السلام باشیم و به قصد قربت کار کنیم.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب