١٩ آبان | اقدام تحسین برانگیز مسئولان و فعالان محیط زیست در جمع‌آوری زباله در مناطق گردشگری گچساران/تصاویر

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۷ | کد خبر : 26912 |
 •   

  .

  شهردار دوگنبدان گفت: برای دومین سال ۸۰۰ کیلوگرم کیسه زباله در روز سیزدهم فروردین ماه در خروجی جاده دشتک دیل و قلات گناوه گچساران در بین شهروندان و مسافران نوروزی توزیع شد.

  مسعود ظفری   اظهار کرد: در روز سیزدهم فروردین ماه که به نام روز طبیعت نامگذاری شده است شهروندان و مسافران  در این روز به دامان طبیعت  برای استفاده از طبیعت خدادادی پناه می‌آورند.

   شهردار دوگنبدان با اشاره  به اینکه در این روز  بسیاری از مردم از طبیعت خدادادی استفاده  می‌کنند، گفت: در این زمینه از سوی شهرداری دوگنبدان و با همکاری پرسنل شهرداری و محیط زیست ۸۰۰کیلوگرم کیسه زباله در خروجی   جاده دشتک دیل،  قلات گناوه  و فلکه فرودگاه در بین مسافران نوروزی  و شهروندان گچساران توزیع شد.

   وی با اشاره به اینکه حفظ و نگهداری از طبیعت یک وظیفه همگانی است،  اذعان کرد: تعدادی دستگاه خودروهای ویژه حمل زباله در ورودی شهر دوگنبدان برای تحویل پسماند مسافران  و شهروندان گچسارانی که در روز سیزدهم فروردین ماه به طبیعت رفته بودند،  استقرار داده شده بود.

  ظفری خاطرنشان کرد: پس از  توزیع کیسه زباله در بین مسافران و شهروندان گچسارانی که در روز گذشته به دامان طبیعت پناه برده بودند با همکاری ۳۰ نفر از پرسنل شهرداری به جمع آوری و بارگیری زباله‌های روستای گناوه، قلات و دشتک دیل توسط پنج خودرو سنگین ویژه حمل زباله را آغاز  و طبیعت را پاکسازی کردند.

   وی با بیان اینکه میزان  زباله  تولید شده در روزهای عادی در شهر دوگنبدان ۷۴ تن است، گفت: عمده زباله‌های جمع‌آوری شده در روز طبیعت ظروف یک بار مصرف بوده است.

  شهردار دوگنبدان تصریح کرد: امسال برای دومین سال است که در روز سیزدهم فروردین که به نام روز طبیعت نامگذاری شده است از سوی شهرداری دوگنبدان کیسه زباله در بین شهروندان و مسافران نوروزی  توزیع می‌شود.

   به گزارش فارس، براساس آمار میراث فرهنگی دشت‌های دیل و گناوه دارای بیشترین بازدیدکننده در بین جاذبه‌های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در  ایام تعطیلات نوروزی است.

  رئیس اداره حفاظت از محیط زیست گچساران گفت: با همت مسوولان و اعضای سبزگامان مناطق گردشگری دشتک دیل و قلات گناوه گچساران از زباله پاکسازی شد.

  ولی رمضانیاظهار کرد: در روز سیزدهم فروردین ماه که به نام روز طبیعت نامگذاری شده است در اقدامی از سوی مسوولان کیسه‌های جمع آوری زباله توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران، شهرداری دوگنبدان، شبکه بهداشت، روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت گاز گچساران به صورت گسترده در ورودی خروجی‌های این شهرستان از ساعات اولیه صبح در بین مسافران نوروزی و گردشگران توزیع شد.

   وی با بیان اینکه برخی از مسافران نوروزی که در مناطق گردشگری حاشیه مناطق حفاظت شده مستقر بودند کیسه زباله  توزیع شد، افزود: همچنین در این زمینه توصیه‌های محیط زیستی به شهروندان  و گردشگران سفارش گردید.

  رئیس اداره حفاظت از محیط زیست گچساران ادامه داد: در این رابطه از مهمانان و مسافران درخواست شد که پسماندهای خود را به منظور جلوگیری از هرگونه آلودگی در طبیعت رها نکنند و کیسه‌های حامل زباله خود را در محل جمع آوری که در ورودی شهر مستقر شده‌اند، تحویل دهند.

  این مسوول ابراز کرد: هدف از این اقدام  جمع آوری صحیح زباله و آگاهی بخشی به مردم و گردشگران نوروزی گچساران در راستای صیانت از عرصه های منابع طبیعی و مکان های تفریحی شهرستان است.

  رمضانی در آیین پاکسازی مناطق گردشگری قلات گناوه گچساران گفت: طرح پاکسازی مناطق گردشگری طبیعی شاخص گچساران با مشارکت سبزگامان طبیعت، اداره محیط زیست و دیگر ارگان‌ها  صورت گرفت.

   وی با بیان اینکه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بیشترین زباله جمع آوری شده در طبیعت مناطق گردشگری این شهرستان بوده است، اذعان کرد: رها سازی ظروف پلاستیکی و مواد غیرقابل تجزیه در طبیعت علاوه بر تخریب محیط زیست، سلامت انسان‌ها و حیات وحش را نیز تهدید می‌کند.

   رمضانی تصریح کرد:  همچنین نفوذ شیرابه مواد شیمایی در خاک و آلودگی آب با رهاسازی زباله‌ها از سوی گردشگران تهدید کننده جدی منابع طبیعی است.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب