١٩ آبان | جای خالی سازمان های مردم نهاد در کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۱ اسفند , ۱۳۹۷ | ۲۱:۱۵ | کد خبر : 26524 |
 •   

  احسان دری

   

  چند ماه پیش که عالیترین نماینده دولت در استان خبر داد بلادشاپور به پاتوق معتادان تبدیل شده باید این روزها را پیش بینی و متصور می شدیم که این بنای تاریخی که نماد هویت و یک یادگاری از گذشتگانمان است در معرض چه خطر و کم توجهی بزرگی قرار گرفته است.

  اما تاریخ،هویت و گذشته کیلویی چند؟این روزها تنها “گوشت گوسفند و مرغ ” مهم است کیلویی چند باشد.

  نمی دانیم برای چند چیز مرثیه سرایی کنیم،برای مرگ توله پلنگ های کمیاب،کبک ها و بزهای کوهی مان که به تیر جهل در حال نابودی هستند،یا برای بلوط مرثیه بخوانیم که تیغ تیز تبر های جماعتی سودجو تن هایشان را نوازش می دهد،یا مرثیه برای آثار باستانی بخوانیم که شاهدان تاریخ هستند،آثاری که زیر سایه بی توجهی ها در حال فرو ریختن هستند. مرثیه برای جوانان بیکار و سفره های خالی و …هم که کار لحطه لحظه هایمان است.

  اما در کشورهایی که مرز توسعه را پیموده اند نقش سازمان های مردم نهاد مشهود است.

  سازمان های غیردولتی(NGO) متشکل از افراد داوطلب است که بدون وابستگی به دولت و به صورت غیرانتفاعی و عام‌المنفعه، با تشکیلات سازمان‌یافته برای اهداف و موضوعات متنوع فرهنگی، اجتماعی، خیریه، تخصصی و صنفی فعالیت می‌کنند. اهداف و موضوعات مورد توجه این سازمان‌ها مختص به گروه و قشر خاصی نمی‌باشد و حضور تمامی‌افراد را در عرصه‌های مختلف رشد و توسعه کشور امکان‌پذیر می‌سازد.

  حضور این تشکل ها می تواند باعث ایجاد شوک و انگیزه بیشتر به مدیران دولتی و دولت جهت پیگیری امور مربوطه باشد.وجود این سازمان ها در بحث محیط زیست،گردشگری،کمک به نیازمندان و بیماران بسیار راه گشا است.

  جای خالی NGO ها در کهگیلویه و بویراحمد مشهود است و اگر می بودند امروز این وضعیت بلاد شاپور نبود.

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب