١٩ آبان | نگاه فرهنگی به فرهنگ داشته باشیم

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۱ اسفند , ۱۳۹۷ | ۲۱:۱۲ | کد خبر : 26522 |
 •   

  .

   

  دو اخبار این هفته در رسانه های استان!

  ⁦⁩سفر معاون پارلمانی جناب رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد

  ⁦⁩تخریب و ریزش کاروانسرای تاریخی کهگیلویه!

  #سفر معاون پارلمانی جناب رئیس جمهور خبر اولی بود که با آمدنش حاشیه هایی به دنبال آورد. مسئولینی که ادعای ادب و فرهنگ دارند و سخن از آداب و رسوم می گویند، به یکباره دست و پا گم می کنند و آداب و رسوم فرهنگ مرز و بوم مردم پاکدست و با صداقت این استان را به سرقت برده و به سبکی غلط انداز به دیگران انتقال دادند!

  یک سری مسئول به دوران نرسیده که به قول خودشان سنگ تمام می گذارند. فاقد از هر گونه سلیقه و خلاقیت و فکر کردنی، مردمی پاک نجیب و دوست داشتنی اما #محروم را به صف کشیده، برای شخصیتی کشوری فرا می خواند که با پرواز تشریفاتی و هزینه ای سرسام به جای پیگیری مطالبات این مردم کِل های ناموجه و تیراندازی های بی حاصل و هدف خیر مقدم عرض می نمایند اما حالا همین مردم محروم باید در صف گوشت منجمد با در دست داشتن کارت ملی ساعتها در انتظار بمانند!

  #ریزش_شدید_و_عمیق_کاروانسرای_کهگیلویه خبر دومی بود که حواشی عجیبی بر جای گذاشت! علیزاده مدیر پایگاه میراث فرهنگی عدم اجرای درست در مرمت را دلیل ریزش عنوان می کند! احمدی استاندار؛ دستور می دهد عاملین تخریب بلاد شاپور در دهدشت شناسایی شوند! فرماندار که قول می دهد در کمترین زمان ممکن بررسی کند و با عوامل برخورد کند! مدیر کل میراث فرهنگی استان؛ آقای باقری دلیل این اتفاق را طبق نظرات کارشناسان نزولات آسمانی عنوان می کند! این وسط هم محسن تباری فعال رسانه ای کهگیلویه همان کاغذ فروش همیشگی با یادداشت انتقادی خود درخواست پیگیری این موضوع را دارد و تلنگری می زند که مسئولین حضورشان را به پست های مجازی بسنده نکنند و پای کار و عمل باشند. واقعیتش هم همین است. میراثی گرانبها که نه تردد مسئولان را می بینیم نه رونقی نه طرحی نه اقتصادی بعد همه افتخار داشتنش را هم دارند!

  پ ن:
  خیلی از استانها فرهنگ بومی زیبایی دارند و زیبا اجرایش می کنند.

  خیلی از استانها کاروانسرا و تاریخی کهن دارند که درست حفظ کردند و بهره لازم را بردند.

  یاد آوری: از این مدل اشتباهات تبلیغ فرهنگ بومی، حرکت چند ماه پیش بود که با حضور جناب وزیر بهداشت ساز و نقاره راه انداختند دقیقا جایی که صدای یک بوق طبق قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب می شود!

  #محمد_سروش_نیا

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب