١٩ آبان | ایجاد موزه نفت در گچساران

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷ | کد خبر : 26424 |
 •   

  .

  محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این دیدار با اشاره به اهمیت ایجاد موزه در استان گفت: تاریخ گذشتگان هر جامعه، هویت تاریخی آن محسوب می‌شود که باید این هویت تاریخی را ثبت و ضبط کرد.

  وی با بیان اینکه شهرستان‌های گچساران و بهمئی ۲۵درصد نفت کشور را تامین می کنند، افزود: باید بتوانیم تاسیسات تاریخی حوزه نفت را برای عموم مردم و گردشگران به نمایش بگذاریم.

  مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ایجاد موزه نفت در گچساران برای کارکنان قدیمی این صنعت یک نوستالژی را رقم می‌زند.

  باقری اظهار داشت: موزه نفت به عنوان یک مکان فرهنگی می‌تواند در جذب گردشگر در جنوب کشور  نقش بسزایی داشته باشد.

  وی با بیان اینکه می‌توانیم از اعتبارات ملی برای ایجاد موزه نفت گچساران استفاده کنیم، تصریح کرد: در صورتی که زمین مورد نیاز از طریق شرکت نفت گچساران تامین شود کار ساخت موزه نفت گچساران را شروع می‌کنیم.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت تاسیسات تاریخی نفت و گاز گچساران در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت: اولین چاه تاریخی که نفت از آن استخراج شده است و برخی دیگر از تاسیسات تاریخی قابلیت ثبت ملی دارد.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در این نشست گفت: ۷۰ درصد کارهای اجرایی در شهرستان گچساران به کمک شرکت نفت گچساران انجام می‌شود.

  هوشنگ صیدالی افزود: موافق ایجاد موزه نفت در گچساران هستیم و در خواست میراث فرهنگی استان را در وزارت نفت پیگیری می‌کنیم.

  وی بیان کرد: تاسیسات قدیمی در شرکت نفت و گاز گچساران وجود دارد که می توانند برای گردشگران و مردم جذاب باشند.

  مدیرعامل نفت و گاز گچساران عنوان کرد: این شرکت برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در بی بی حکمیه اقدامات خوبی احداث کرده است.

  صیدالی با بیان اینکه شهرداری در شهر متوالی ایجاد حوزه‌های تاریخی است گفت: انتظار می رود شهرداری گچساران در این مورد با این شرکت همکاری لازم را داشته باشد.

  وی گفت: می‌توانیم از ظرفیت نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در سطح ملی برای جذب اعتبارات استفاده کنیم.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب