• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۲ | کد خبر : 26408 |
 •   

  داریوش ارجمند فعال سیاسی اصلاحطلب در واکنش به صحبت های تاجگردون در جشن افتتاح بلادیان نوشت:

  تأمل در یک جمله! در این جمله ی کوتاه جناب تاجگردون، نکات برجسته

  (بلند شده) ای وجود دارد:
  ۱-جمله را با «آنهایی» آغاز می‌فرمایند. اشاره به جمع غایب! جمعی که در بازیِ چرخ گردون!! از گردنه ی “اینهایی” بودن عبور نکردند و آنطرف گردنه ماندند، جناب تاجگردون از واژه ی “کسانی که” استفاده نمی کند تا عینیت خودی و غیر خودی را به اذهان محتاج القا نماید.
  ۲-جناب تاجگردون جمله را با واژه ی «امروز» ادامه میدهد. امروز یعنی سالروز انتخابات و رای یی که آنها!! دادند. یعنی این تهدید شامل مناسبات فکری نمی شود بلکه صرفا ملاک این معامله، بیعت است به رسم خلفا!!
  ۳-اقای تاجگردون، در ادامه از واژه ی ترکیبی نا مانوسِ «سوزشان بلند شده» استفاده میکند. ظریفی میگفت تصورم این بود که اشتباه تایپی رخ داده و عبارت صحیح «سوزن شان» بوده ولی دیدم اشتباه تایپی نبوده و در امتداد همان گفتمان آب را بریز “آن جا” ست. ورود یا نهادینه شدن ادبیات سخیف و چاله میدانی در گفتمان سیاسی!
  ۴-در ادامه ایشون فرمودند «معامله» نمی کنم! آنهم، صرفا با همان «آنهایی» که «سوزشان» بلند شده و این خبط را “امروز” کرده اند. در واقع ایشون میفرمایند من اهل معامله بوده و هستم و اصولا کارم معامله گری است اما با این دسته معامله نمی کنم. دسته ای که اولا، «آنها» هستند، ثانیا خبطشان مربوط به «امروز» بوده و ثالثا دچار گناهِ بزرگِ بلند شدگیِ”سوزشان” شده اند.
  جل الخالق
  باری: [بازیگردان خوبی ست
  تاج را در میدان
  توپ را در میدان
  کاپ را در میدان
  نفت را در میدان
  ما رای ها را در صندوق بوق ریختیم
  بوق گردان خوبی
  توپ گردان خوبی
  تاجگردان خوبی ست]

  برچسب ها:

 • ۴ نظر برای “تأملی از یک جمله عجیب از تاجگردون!”
  1. باشت.گشین گفت:

   جون شیر مادرت تحلیل ابکی نکن.سوزت بلند خواهد شد اگر دست قضا یاری نماید و ۲ اسفند ۹۸ را زنده در زمین برانیم!
   باری، چرخ گردون با مدد آنانی که شما به حسابشان نیاورده و نمی اورید آنروز را اورده و دادتان را درمی اورد!
   واقعا هم لیاقت تاج گردانی را دارد! تا کور شود هر آنکه نتواند دید!

  2. مرد با غیرت گفت:

   .. فقط لایق همان نوکران حلقه به گوش است که آنها را بنشاند و بر سرشان منت بگذارد. خاک بر سرتان مردانی که از هر زنی کمتری و درود بر زنانی که صد شرف بر مردان متملق و چاپلوسی چون شما نوکر صفتان دارند.

  3. احسان گفت:

   خدایی چی نوشتی.پروفسور ادبیات هم سر درنمیاره‌.یه چیزی سرهم کردی و نوشتی.ایشالا اسفند۹۸ هم دکترتاجگردون کرسی سبز مجلس راصاحب میشود به یاری خداوندمتعال.

  4. ادب گفت:

   آدم خجالت میکشه این ادبیات یک نماینده مجلس و کمیسیون بودجه مجلس است هر کس نداند فکر میکند شاید یکی از همان لات و لوط هایی که گذاشته سر کار داره سخنرانی میکند


  امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب