• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۷ | کد خبر : 26342 |
 •   

  زیبا مردانی- دانشجوی کارشناس ارشد جامعه شناسی

  وقتی به قدرت می‌رسی و وارد بازی سیاست می‌شوی، آن موقع باید شروع به یارگیری کنی، برای اینکه جای پایت محکم شود نمی‌شود دور و اطرافیانت نخبه باشند و روی حرفت حرف بزنند، نمی‌شود شجاع باشند، اتفاقاً باید یک بله قربان گو باشد، از تو تعریف و تمجید کنند، از تو اطاعت کنند وگرنه عاقبت تو عاقبت قلعه حیوانات جورج اورول می‌شود، بازی دو سر دارد، یا آن‌ها می‌برند یا تو. تو باید تمام تلاشت را بکنی، باید از هر قشر و مردمی را زیر پرچمت نگه داری وگرنه شورش می‌کنند.   

  وقتی قدرت کسب شد، می‌شوی بازیچه سیاست‌ها! تو زیر دست یکی دیگر می‌شوی، خیلی‌ها هم زیردست تو. اینگونه می‌شود که بودجه کارگران چم شیر از بلوکه در نمی‌آید تا وقتی که نماینده بخواهد، تا بازی رسانه‌ای درست شود و عده‌ای به تملق گویی و تمجید دست به قلم شوند، از یک طرف هم حقوق اداره‌ای پرداخت نمی‌شود تا عاقبتش بشود گوش به زنگ و بله قربان گو.
  امروز پس از انتشار خبر پرداخت حقوق معوقه کارگران سد چم شیر و رسانه‌ای شدن این موضوع طی تجمع کارگران با پیگیری و دخالت نماینده شهرستان قرار شد حقوق کارگران پرداخت شود. ۱۴ ماه از این ماجرا گذشته، ۱۴ ماه این کارگران مطالبه حق کردند، چهارده ماه با هیچ شکم زن و بچه‌شان را سیر کردند، یکی از معترضان می‌گفت پول قلک دخترش را برای بنزین ماشینش درآورده، یکی دیگر شب‌ها گریه می‌کرده چون پول نداشت برای فرزندش لباس بخرد.
  اما امروز می‌بینیم که این بار هم ناجی شهرستان به داد کارگران سدچمشیر رسید و نام تاجگردون بر تارک رسانه‌ها باز هم خوش درخشید، اما دکتر تاجگردون، نماینده محترم! چرا اینقدر دیر، چرا پس از ۱۴ ماه که این کارگران در سختی و مشکلات به سر بردند پیگیر شدید.
  به یاد سخنتان افتادم که در افتتاحیه خیابان بلادیان و میتینگ تبلیغی انتخاباتی‌تان گفتید: وزیر می‌آوریم ناراحت می‌شوید، نمی‌آوریم ناراحت می‌شوید، کار می‌کنیم ناراحت می‌شوید، می‌سازیم ناراحت می‌شوید، بله دکتر، ما اعتراض می‌کنیم به نیابت از کارگران سدچم شیر و دیگرانی که همشهری ما هستند، اعتراض می‌کنیم که چرا پس از ۱۴ ماه نماینده باید به این مسئله ورود کند، چرا گره کور هر کاری به دست نماینده باز می‌شود، مگر مسئولان چکاره هستند، ناکارآمد هستند، دست نشانده هستند، چه هستند که کاری از دستشان بر نمی‌آید و همیشه باید دست به دامان نماینده شوند! یا اینکه چون شما مسئول جایی هستید که بودجه را می‌بندید یا می‌دهید، باز کردن شیر بودجه را برای مواقع این چنینی گذاشته‌اید که مثل توپ در رسانه‌ها صدا کند!
  چرا باید کارگران درگیر بازی‌های سیاسی شوند و به اصطلاح یک پیروزی دیگر نصیب نماینده شود. دکتر تاجگردون با این حساب اگر بخواهیم بگوییم شما شاید ۱۰۰ بر هیچ از رقبایتان جلو هستید! خوشحال باشید. ولی مردم را بازی ندهید، مردمی که دوستتان دارند به این اتفاقات شک می‌کنند و ناخوش احوال می‌شوند. ادبیات منت را کنار بگذارید، خدمت وظیفه شماست، نه خودنمایی سیاسی.

  برچسب ها:

 • ۴ نظر برای “آقای تاجگردون؛ ادبیات منت را کنار بگذارید، خدمت وظیفه شماست، نه خودنمایی سیاسی”
  1. سحر گفت:

   خودت چرا حالا این مطلب را نوشتی و قبلا به فکر چم شیری ها نبودید .
   حتما تاج گردون نماینده پرتلاش و سخت کوش شهرستان گچساران و باشت باید یک کاری کنه تا شما دست به قلم بشید .
   پس هدف از این نوشتار شما تاج گردونه نه چم شیری ها

  2. باوی گفت:

   تاجگردون میگه من خادم مردمم . اگر خادم مردم هستی پس‌منت نزار . ریس کمیسیون بودجه هستی پس وظیفت هست که پول بیاری به گچساران .‌با لقب به جایی نخواهی رسید .

  3. مردم گچساران گفت:

   هیچ کس جز خداوند تبارک و شهدا بزرگ و شهدا شهرمون و جانبازان و ایثارگران و علما صالح و پدر و مادرمان منتی بر ما ندارند وهیچ سیاست باز پول پرست فامیل باز قوم گرایی خالصانه برای خدا کار نمیکند و تا ده و یا صد برابر نفع نداشته باشد کاری نمیکند این را تاریخ صد ساله خصوصا تاریخ پس از انقلاب ثابت کرده است به برکت خون پاک شهیدان انقلاب و دفاع مقدس و شهدای حرم و الصاف رهبر معظم انقلاب و تلاش شبانه روزی پدران و مادرانمان دیگه حق و حقیقت را فهمیده ایم و دیگر کسی نمیتواند استثمارمان کند و همه استقلال رای و شغل و امنیتمان را بگیرد و یک آب نبات به جای آن بدهد فقر و بیکاری و بی پولی و اعتیاد و گرانی و پارتی بازی را هر روز با چشم خود میبینیم و با تمام وجود احساس میکنیم پس چه منتی بر ما دارد هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیرد و برای وام های کلان و املاک زیاد و میلیاردر کردن خود و فامیل و آشنایانش و حکومت کردن و شغل ها و امکانات شرکت نفت و سرکوب رقیبان و پز دادن در مرکز کشور و تضعیف بقیه قومیت ها و طوایف تبلیغات کر کننده را می اندازد

  4. مردم گچساران گفت:

   هیچ کس جز خداوند تبارک و شهدا بزرگ و شهدا شهرمون و جانبازان و ایثارگران و علما صالح و پدر و مادرمان منتی بر ما ندارند وهیچ سیاست باز پول پرست فامیل باز قوم گرایی خالصانه برای خدا کار نمیکند و تا ده و یا صد برابر نفع نداشته باشد کاری نمیکند این را تاریخ صد ساله خصوصا تاریخ پس از انقلاب ثابت کرده است به برکت خون پاک شهیدان انقلاب و دفاع مقدس و شهدای حرم و الطاف رهبر معظم انقلاب و تلاش شبانه روزی پدران و مادرانمان دیگه حق و حقیقت را فهمیده ایم و دیگر کسی نمیتواند استثمارمان کند و همه استقلال رای و شغل و امنیتمان را بگیرد و یک آب نبات به جای آن بدهد فقر و بیکاری و بی پولی و اعتیاد و گرانی و پارتی بازی را هر روز با چشم خود میبینیم و با تمام وجود احساس میکنیم پس چه منتی بر ما دارد هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیرد و برای وام های کلان و املاک زیاد و میلیاردر کردن خود و فامیل و آشنایانش و حکومت کردن و شغل ها و امکانات شرکت نفت و سرکوب رقیبان و پز دادن در مرکز کشور و تضعیف بقیه قومیت ها و طوایف تبلیغات کر کننده را می اندازد


  امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب