• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۴ | کد خبر : 26168 |
 •   

  ابتدا سرمایه گذار دلیل عدم اجرای به موقع کار را سطح شیب دار زمین کارخانه عنوان کرده بود.حال بعد از چندین ماه دلیل دیگری از جمله دو معارض محلی را مطرح کرده است.

   

   

  دو سال از اسفند نود و پنج میگذرد که با حضور معاون وزیر صنعت و تاجگردون به همراه استاندار وقت کلنگ کارخانه ی لاستیک سازی در خان احمد باشت بر زمین زده شد .

  کارخانه ای که در تعریف مشخصات ، بزرگ ترین کارخانه ی لاستیک سازی جنوب کشور معرفی شده که با سرمایه ی ۷۵۰ میلیاردی و اشتغال زایی هزار نفر بصورت مستقیم و به گفته ی تاجگردون ” نه با هدف انتخاباتی بلکه با هدف امید در بین جوانان ” برنامه ریزی شده که در مدت ۳۶ ماه به بهره برداری برسد.
  پروژه ی که حالا خبر لغو آن مطرح شده است و دلیل لغو هم تحریم ها بیان شده است که خلاف اظهارات اولیه ی سرمایه گذار مبنی بر تامین فقط اندکی از نیازمندی های این کارخانه از خارج ، است.

  از طرف دیگر  ابتدا سرمایه گذار دلیل عدم اجرای به موقع کار را سطح شیب دار زمین کارخانه عنوان کرده بود.حال بعد از چندین ماه دلیل دیگری از جمله دو معارض محلی را مطرح کرده است. 

  قرار گرفتن این پروژه در حوزه ی گچساران باعث میشود تا این شکست نه عادی مانند دیگر پروژه های شکست خورده ی استان بررسی شود بلکه حساس تر نگاه شود.
  حقیقت آن است هر چند تاجگردون به واسطه ی شرایطی که در مجلس پیدا کرده است و ارتباطات و تجاربی که به واسطه ی آن ایشان در منصب ریس مهمترین کمیسیون مجلس قرار گرفته است و از قبل این جایگاه توانسته است در جذب و تخصیص بودجه از جیب دولت برای حوزه ی گچساران و باشت کم نگذارد ولی کارخانه ی لاستیک سازی سبز خان احمد با سرمایه گذار خصوصی نشان داد تاجگردون در جذب بخش خصوصی تفاوت چندانی با زارع و هاشمی پور دیگر نمایند گان استان ندارد.
  حال بعد از گذشت دوسال از آن کلنگ زنی نافرجام تاجگردون در صفحه ی اینستاگرام خود خبر از کلنگ زنی کارخانه ای دیگر در خان احمد باشت داده است. موضوعی که یقینا با تجربه ی شکست قبلی، شک و تردید جدی مردم  داشته و سوالی که مطرح است این است  آیامشکلات طرح نظیر  سطح شیب دار و معارضان و حتی مسائل زیست محیطی برای این پروژه جدید حل شده و یا سرنوشتی مشابه طرح قبلی پیدا میکند.

  برچسب ها:

 • ۶ نظر برای “از آن کلگ زنی تا این کلگ زنی”
  1. سیدرضا حسینی گفت:

   همش دروغ ودزدی وکلک،برای راءی گیری سال آینده داره اینکارارامیکنه،والاچرا۷سال پیش که کلنگش رازدند،افتتاح نکردند.

  2. پیمان گفت:

   خدایا توبه

  3. سحر گفت:

   بهتر به جای نوشتن این مقاله که دل خودت و دوستانت را شاد کنی به عنوان یک خبر نگار از پیمانکار و جناب تاج گردون علت انجام نشدن را بپرسی.
   ولی تا جایی که من میدونم علت از سستی زمین آنجا بود که نتونستن کار را اجرایی کنن

  4. ناشناس گفت:

   جای سینمارابفروشه خرج لا ستیک سازی کنه داره بالای خیانت وشهره ومردم بدبخت (فقرا)

  5. ناشناس گفت:

   جای سینمارابفروشه خرج لا ستیک سازی کنه داره بالای خیانت وشهره ومردم بدبخت (فقرا)

  6. ناشناس گفت:

   کار که برای خدا و مردم نباشد میشود ظاهر سازی و رای جمع کردن از هر راهی از کارت شارژ گرفته تا پول و زور و کلک و هزار جور سیاسی کاری الله هو الحی القیوم خداوند خودش دلهای مردم بدبخت و فقیر و بیکار و مظلوم را از ظالمان تمامیت خواه بر میگرداند و به سمت راستگویان حق طلب سوق میدهد


  امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب