• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۳ بهمن , ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۱ | کد خبر : 25821 |
 •   

  به قلم رضا اکبرپور

  *تحریریه 19 آبان : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

  لیدر قشقایی آقای تاجگردون، پارتی بازی، تضییع حق، بی عدالتی، عدم توجه به تخصص، تعهد وشایسته سالاری توسط ایشان را تأیید کرد ولی ظاهراً در دفاع از ایشان یا دچار توهم است یا غرق در منافع.

  جناب آقای افراسیاب پرویزی ددکه ای

  با سلام و دعای خیر،
  نامه شما را به آقای تاجگردون خواندم، نمی دانم تا کی می خواهید چشم بر همه واقعیتها ببندید و منافع خودتان را بر منافع مردم و ایل بزرگ قشقایی ترجیح دهید، نمی دانم به عنوان یک معلم وقتی در فضای مجازی با مدرک و دلیل ثابت کردند که آقای نماینده مدرک دکتری ندارد، چرا از باب تملق ایشان را دکتر میخوانید! (بیاد آوردید که شما از همان ایلی هستید که آقای بهمن بیگی را داشت که حاضر نبود فرزندان والیان و قپه داران را هم بدون سواد و قبولی در آزمون ورودی، در دبیرستان عشایری راه دهد). به هرحال نامه ای که به آقای تاجگردون نوشته اید سه فراز دارد:
  در فرازِ اول از جایگاه ملی ایشان و و اقتدار و تسلطشان بر مسائل کمیسیون های برنامه و بودجه و تلفیق نوشته اید، ولی ننوشته اید این چه اقتداری است که جزء یک اقتضاد بیمار، ورشکسته، بی برنامه، منجر به اختلاف طبقاتی، تورم زا، پر از فساد و اختلاس، و در یک کلام نابود کننده مردم، چیزی در بر نداشته است و اقتصادی که الان پاشنه آشیل نظام شده، چگونه شما به آن می بالید؟ !! . شگفتا !، شرایطی و دولتی که همه دست اندرکاران و حتی وزرایش و خود جناب نماینده، سعی دارند خود را از آن مبرا کنند، شما هنوز بی خبر از همه جا، به خود می بالید که ایشان در آن جایگاهی دارند، برادر عزیزم: این جایگاه دیگر مایه عزت که هیچ، بلکه مایه ذلت است. نکته جالب دیگری که آن را فرار رو به جلو باید گفت، این است که نمی دانم با چه رویی دیگران را کاسب میخوانید، حال آنکه میدانید کاسب بزگ شهرمان کیست !.
  فرازِ دوم فرمایشاتتان که فقط یک سری شعار و کلی گویی و بدون مصادیق، بیش نیست، درخصوص عمران و زیر ساخت و تبلیغِ عملکرد نماینده است. برای اینکه به سانِ شما عرض نکرده باشم، خاطر مبارکتان را برای چندمین بار جلب می کنم که تصویب و آغاز اجرای طرحهای زیربنایی و سایر طرح های مهم از جمله اتوبانها و جادههای ارتباطی، سدهای کوثر و چم شیر، آبیاری دشتهای لیشتر و امام زاده جعفر، بیمارستان بی بی حکیمیه گچساران و همچنین بیمارستان باشت، فرودگاه، زیرگذر، دانشکده نفت، پتروشیمی، مجموعه های مختلف ورزشی و کارهایی از این دست و حتی تکمیل اکثرِ آنها، هیچکدام ارتباطی به نماینده فعلی ندارد و بعضی از آنها با توجه به ماهیتشان، در دوران نمایندگان قبلی در حال اجرا بوده و همچنان ادامه دارند. مهمترین طرحهای نماینده فعلی آنهم طی ۷ سال عبارتند از: بهسازی خیابان شهید بلادیان، نهایی سازی وامهای بافت فرسوده، درمانگاهی نیمه تمامی در کارکنان دولت، مجموعه ورزشی آموزش و پرورش و سینمای جدید نیمه کاره که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه در دوران قبل، تقریباً هیچ است. (نحوه واگذاری پیمانکاری این پروژه ها هم بماند که خود قصه افتضاح دیگری است و کاسبی را باید از اینجا آموخت). بد نیست بدانید ایشان بعد از ۷ سال، حتی تصویب یک طرح ملی را در حوزه انتخابیه، در پرونده اش ندارد. برای جلوگیری از اطاله کلام و اینکه مستند عرض کرده باشم، توجه تان را به نقد سوم آقای پاکدل تحت عنوان پروژه ها و طرحهای عمرانی جلب می کنم که دقیقا عملکرد شش سال و نیم نماینده فعلی را با شش سال و نیم قبل از ایشان مقایسه می کند (کلیک کنید). نمی دانم اهل مطالعه نیستید یا خود را به آن راه زده اید که اینگونه شعور مردم را نادیده گرفته و از طرحهای زیر بنایی و عمرانی سخن به گزاف را نده اید.
  فرازِ سوم فرمایشتان که دیگر فوق العاده است و آن هم تأیید پارتی بازی، تضییع حق، بی عدالتی، عدم توجه به تخصص و تعهد، عدم شایسته سالاری، و در یک کلام عدم پاینبندی نماینده به شعارهای انتخاباتی و وعده های تکراری ایشان است. ( بد نیست وعده های جناب نماینده با جماعت قشقایی ها در برهه های مختلف و به ویژه آخرین باردر تجمعی که تحت عنوان جشنواره ترتیب دادید و وعده جذب ۱۵۰ نفر و چندین پست مدیریتی تا شهریور ۹۷ را بیاد آورید. آیا به همین سادگی می خواهید آن را به فراموش بسپارید و با خوی کاسبید و معامله گری از آن بگذرید؟ ). خلاصه تأیید شما بر فاکتور و عاملی که دغدغه و مشکل اصلی مردم منطقه است و تازه بعد از ۷ سال ایشان را توصیه می کنید که از پارتی بازی، حق خوری، بی عدالتی، تضییع حق، توجه به تخصص، تعهد و شایسته سالاری اندکی بکاهد، در نوع خود جالب است و یک دفاع بد تلقی می شود. مگر بدتر از بی عدالتی، ظلم، تبعیض، پارتی بازی عدم توجه به تخصص و تعهد و عدم شایسته سالاری چیزی هست؟ راستی مگر سردار خورشیدی همین ها را نفرمودند؟ وامصبتا ،! شماها تا کجا می خواهید با ظلم و بی عدالتی بخاطر منافع باندی و شخصی کنار بیائید و حاضرید بیاناتِ شفافِ یک سردار شهید داده، جانباز داده، زجر کشیده، تحلیلگر، شجاع و هم خونتان را که حتی به نوعی روزی با شما هم صدا بوده ولی امروز حاضر است اعتراف کند و بر علیه همان بی عدالتی و تبعیض و عدم شایسته سالاری که شما هم تأیید می کنید، سخن براند را نادیده گرفته و باز هم صرفاً جهت خوش خدمتی به ارباب قلم برانید؟

  برچسب ها:

 • ۹ نظر برای “گل به خودی افراسیاب و تایید حرفهای سردار !”
  1. ناشناس گفت:

   اقای پرویزی از سال اول شورا در سال ۷۸ اولین معامله گر اولین ضربه ها رو به پیکره قشقایی زده و از سال ۸۳ تا امروز در شیراز ساکن هستن و حتی زمین های هم جوار سد چمشیر را اولین نفر با قیمتی بالا فروختن و رفتن ایشان حق دارن تا زانو خم بشن برای تاج چون دو کار مه براشون انجام داده تاج اولی گرفتن تاییده در شورا شهر همیجان از استان فارس بود که تونستن با اقتدار ۷۰ رای بیارن و اخر بشن دومین کار وام میلیاردی برای کارخانه المینیوم سازی به بردار کوچکترش اشکان پرویزی در شیراز بوده پس مجبور الان حرف زیادی بزنه

  2. ناشناس گفت:

   اینقدر پرویزی رو بزرگ نکنین بخدا هیچی نیس
   اصلا این آدم محبوبیتی در قشقایی نداره که بخواد حرف بزنه

  3. واقع بین گفت:

   احسنت به این تیزبینی، درود بر این قلم و صراحت و تجزیه و تحلیل. تا کاسه لیسان و نوکرصفتان بدانند که هر طور خواستند قلم ندانند.

  4. قشقایی گفت:

   ای کاش اصلا کسی توجه به حرفهای پرویزی نمی کرد چونکه ادم مهمی نیست که بخواد خیلی تاثیر گذار باشه.خودمون ادمها را ندانسته بزرگ جلوه می دهیم

  5. یاد آوری گفت:

   آنچه به ما گذشته را مرور کنیم تا حقیقت آشکار شود کجای دنیا تا حال دیدید وقتی شورای شهر با رای مردم انتخاب بشوند فقط بدلیل اینکه قشقایی بودند عدهای تمام کار های عمرانی آنها را با سنگ خورد کردند و مردم را با سنگ فراری میدادند من شخصا حضور داشتم و با چشمان خودم دیدم و الان مگر همه مسولین و شهردار و شورا به جز دو نفر و همه رییسان ادارات و …….. همه از طرفداران همان ها نیستند و …. بیکاری تبعیض سرمایه های نجومی گسترش فقر و هزاران معضل دیگر چه کسی میتواند انکار کند آقای پرویزی ما در چهلمین سالگرد انقلاب حتی حرف و آرزوی آزادی و شغل و عدالت حرف زدن راحت به زبان مادریمون را هم نباید داشته باشیم

  6. واقع بین واقعی گفت:

   درود و سلام بر جناب پرویزی عزیز ناراحت نشید اینخا همان کوته فکران و چپلوسانی هستند ک ه می خواهند به هر طریقی تاج نباشد می خواهند عمران آبادی صورت نگیرد از آدمای حسود و بخیل غیر از این کاری ساخته نیست لهنت به شما که هنوز حقایق را نمی بینید گاز بابا کلان و حومه‌، آب باباکلان ، جاده باباکلان ، زمین ورزشی، و صدها طرح کوچک و بزرگ دیگر در اقصی نقاط شهرستانهای گچساران و باشت و حتی استان میسر نبود مگر با تلاش بی وقفه و شبانه روزی جناب تاجگردون

  7. گچساران گفت:

   پرویزی یه راهی را رفته روش نمیشه برگرده. زنده باد سردار خورشیدی شجاع


  امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  آخرین مطالب