١٩ آبان | هشدار هواشناسی به مسافران برای پایان تعطیلات / آخرین جزئیات بارشی برای ۴ هفته پیش رو

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲ | کد خبر : 25720 |
 •   

  .

   
  در حالیکه از ساعاتی پیش بارش باران و برف در اغلب نقاط استان آغاز شده است ، کارشناسان هواشناسی از امتداد داشتن این بارش ها طی چند روز آینده خبر می دهند.
  کارشناس هواشناسی استان اظهار داشت :با توجه به تحلیل جدیدترین نقشه های هواشناسی امروز شنبه ۲۰بهمن طی امروز وفردا بارش هایی به صورت رگبار پراکنده وبارش باران در برخی نقاط استان پیش بینی می شود، که امروز بعداظهر تا امشب شرایط بهتری برا بارش فراهم می شود و این در حالی است که فردا در برخی نقاط رگبارهای پراکنده خواهیم داشت.
  ولی بهره مند افزود : از فرداشب وضعیت بارش به صورت گسترده تر و بهتر تا سه شنبه صبح ادامه پیدا می کند و در واقع روز دوشنبه ۲۲ بهمن درتمامی نقاط استان شاهد بارش باران وبرف در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیری استان خواهیم بود.
  وی در ادامه گفت : لازم است به اگاهی اندسته از مسافران عزیزی که می خواهند به محلهای کار خود برگردند ، رسانده شود ، با توجه به شدت بارش ها در روز دوشنبه برنامه مسافرت خود را مدیریت کنند تا دچار مشکل وخسارت نشوند.
  بهره مند در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد پیش بینی ها تغییرات لحظه ای دارند ؟ با توجه به فصل آیا این تغییرات معمول است؟ گفت : تغییرات بواسطه نوع امواج بارش رگباری متغیر وطبیعی است.

  وی همچنین اظهار داشت : آنچه که از نقشه های پیش یابی و مدل های هواشناسی  تاکنون مشخص است ، روز دوشنبه بعداز ظهر تا سه شنبه صبح بارش ها چشمگیر خواهد بود.
  هشدار هواشناسی به مسافران برای پایان تعطیلات + آخرین جزئیات بارشی
  وضعیت بارش ها طی ۴ هفته أینده
  این کارشناس هواشناسی استان در ادامه در خصوص پیش‌بینی تغییرات بارش کشور برای ۴ هفته آینده کشور ، گفت : هفته اول از ۱۵ تا ۲۱ بهمن، نیمه شرقی کشور بارش های بیش از نرمال را تجربه خواهند کرد. در حالیکه در شمال، نیمه غربی و زاگرس بارش رخ می دهد اما قدری کمتر از نرمال خواهد  بود.
  وی افزود : هفته دوم از ۲۲ تا ۲۸ بهمن، تمام مناطق کشور بارش بیش از نرمال خواهد بود. در جنوب غرب کشور احتمال وقوع بارش های سنگین وجود دارد که در بین ۴ هفته آینده این هفته پربارش ترین هفته کشور می باشد.
  بهره مند ادامه داد : هفته سوم از ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند، بارش در اغلب مناطق کشور – به استثنای شمال غرب-بیش از نرمال است.
  این کارشناس هواشناسی با اشاره به چهارمین هفته پیش بینی شده ، افزود : از ۶ تا ۱۲ اسفند ، بارش در اغلب مناطق به ویژه جنوب غرب کشور بیشتر از نرمال مورد انتظار است.
  بهره مند در پایان گفت : مطمئنا آنچه که در این گزارشات بیان می شود منطبق بر تحلیل آخرین داده های هواشناسی است و امکان تغییر در الگوها وجود دارد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  آخرین مطالب