١٩ آبان | پاسخی به نقد فعال فرهنگی از برگزاری جشن بزرگ شهرداری دوگنبدان

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۵ | کد خبر : 25642 |
 •   

  .

  به مناسبت دهه فجر شهرداری و شورای شهر دوگنبدان جشن بزرگی تحت عنوان جشن انقلاب در سالن بشارت برگزارکردند.

  سید نعمت قادری فعال فرهنگی گچسارانی از  نحوه برگزاری این جشن انتقادهایی مطرح نموده و در ادامه نیز  احسان دری فعال رسانه ای نقدی به این یادداشت نوشته که در ادامه می آید:

  حیف و صد حیف از این همه پول بیت المال و عرق کارگر و بدبختی ها و کمبودها و مشکلات شهرگچساران  ، که شهردار و شورای شهر خرج این جماعت به قولا هنرمند  کاسب کردند..

  برای دو سه ساعت برنامه ، ده ها میلیون تومان پول باد آورده را خرج چه می کنید ؟

  شما را چه شده جناب شهردار و بزرگواران شورای شهر ؟ !

  دریغ و افسوس از شما و به خاطر شما که به جای آسفالت کردن کوچه پس کوچه های دیارم ، به جای مرمت آبگیرها و جوی های آب ، به جای برطرف کردن کنده کاری های سرگردان شهرم ، به جای نصفه کاره رها کردن پروژه های بر زمین مانده ی اطراف و داخل شهرم و به جای کم کردن عوارض و نوسازی و پایان کارهای سر به فلک کشیده ی شهرداری و به جای ده ها ضعف و کمبود و بدبختی این منطقه و شهرستان ، به فکر خرج کردن چند ده و صد میلیونی برای جماعت کاسب تهرانی هستید که به ویترین و گالری عکسهای خودتان و پر کردن  گزارش کارتان و جواب دادن به سوالات بیشمار جناب نماینده تان ، اضافه نمایید..

  متاسفم برای دست اندرکاران این برنامه ..

  بنده به هیچ وجه مخالف برگزاری جشن نیستم اما  مگر گچساران خودش این همه هنرمند خوش ذوق و باسلیقه و زجر کشیده ندارد که شما این همه پول بیت المال را نصیب میلیونرهای تهرانی می کنید ؟

  افرادی که مدت هاست خود صداو سیما هم از آنها استفاده نمی کند..

  چطور راضی می شوید از حق کارگران زحمت کش  شهرداری بزنید و در دهان آنها بگذارید ؟

  وقتی رفتند به ریش نداشته ی شما خندیدند که چقدر ساده بودید که  برای دو سه ساعت برنامه چقدر پرداخت کردید …

  دلم برای برخی انتخابهای اشتباه و برخی مدیران ضعیف شهرم می سوزد.

  دلم برای کارتن فروشها و گوشت نخورده ها و فقیران و ضعیفان و بیکاران شهرم می سوزد..

  کاش جناب شهردار و عالیجنابان شورای شهر این پول های هنگفت را به جوانان بیکار و در شرف ازدواج شهرم وام بدهند تا لا اقل فکر کسب و کار و گرفتن گوشه ای از گرفتاری هایشان را بکنند.

  کاش خرج بیماران خاص و یتیمان و زندانیان نیازمند شهرم بکنند. کاش و ای کاش و ای کاش …

   

  نقد احسان دری فعال رسانه ای به این یادداشت:

  دوست محترمی با انتشار مطلبی احساسی از شهرداری و شورای شهر دوگنبدان بخاطر برگزاری جشن انقلاب و دعوت از چند هنرمند نامی کشور انتقاد کرده که مثلا پولی که هزینه این جشن و هنرمندان شده را صرف امور دیگر مثل پرداخت حقوق،مرمت جاده ها و …می کردید.

  همچنین این دوست محترم در نوشتار خود چند هنرمند دعوت شده را کاسب کار خطاب کرد.یکی از این هنرمندان حمید لولایی از چهره های شریف و زحمتکش عرصه هنر کشور است که سالها لبخند را تقدیم لبان مردم کرده و یادمان نرفته چه شبها و دورهمی های گرمی با طنز زیر آسمان شهر و بازی خوب حمید لولایی یا همان آقا خشایار داشتیم.هنرمند دیگر کشورمان بازیگر نقش گرگعلی هم بسیار مودب و صاحب سبک بوده که کلمه کاسب کار مناسب این هنرمندان مردمی نیست.

  اما دوست عزیز که نگران کارتن خوابها ،گرانی گوشت و حقوق کارگران هستید ، آیا انتظار دارید این مشکلات از بخش شادی و نشاط نداشته مردم پرداخت شود؟بعد از مدتها جشن باکیفیت و خوبی در این دیار غم زده برگزار شده،چرا به جای تشویق متولیان خنجر می زنید.

  دوست عزیز باور کن هر چقدر برای شادی و خنداندن این مردم که روزانه گرفتار انواع فشار،استرس و مشکل بوده،هزینه شود اسراف نیست،اسراف موارد دیگریست که خود بهتر می دانیم و نمی گوییم.

  دوست عزیز،هر اداره و نهادی بودجه تعریف شده ای دارد که باید هزینه امور مشخصی شود،بطور مثال نمی توان بودجه فرهنگی را هزینه پرداخت دستمزد یا بودجه ورزش را هزینه آسفالت خیابان و بخش عمرانی کرد.

  نیک می دانید شهرداری نهادی گسترده است که در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ میتواند فعالیت داشته باشد.

  در طول سال اعیاد مختلفی داریم، بعضا جشن هایی هم برگزار می شود که هنرمندان بومی در برگزاری آن جشن ها مورد استفاده قرار می گیرند و بهانه خوبی نیست که چون خود هنرمند داریم هنرمند غیر بومی آورده نشود.

  بهتر است به جای بهانه تراشی و غر زدن به تشویق برگزار کنندگان چنین جشن هایی همت کنیم تا استمرار داشته باشد.

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  آخرین مطالب