• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۵ | کد خبر : 25487 |
 •   

  .

  عدل هاشمی‌پور نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت:فارغ از همه مسایل قومی قبیله‌ای و باندی کار می‌کنم چون می‌دانم درد جامعه و حوزه انتخابیه چیست.
  وی با بیان اینکه زیر چتر ولایت فقیه به عنوان سرباز رهبری و یک بسیجی از نظام اسلامی شب و روزم را برای خدمت به مردم گذاشتم،نوکری می‌کنم و در این راه کوتاه نمی‌آیم،گفت: گردنم را برای دفاع از انقلاب و نظام می‌دهم اگر قرار باشد کوچکترین خدشه ای به نظام وارد شود بنده یکی از کسانی هستم که خود را فدای رهبری و نظام خواهم کرد.
  نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با بیان اینکه همه ما و احزاب گوناگون در یک کشتی سواریم و همه مقلد رهبری هستیم که سکاندار کشتی است و بعد از امام راحل دارد کشتی را مدیریت می کند ادامه داد: دلیلی ندارد بنده و امثال بنده کشتی را سوراخ کنیم.
  هاشمی‌پور سیاست‌زدگی را مانع توسعه خواند و اظهار داشت: ۳۱ ماه گذشته در نطق‌های انتخاباتی هم عرض کردم ضمن احترامی که برای احزاب و گروه‌های سیاسی قائلم برای توسعه جواب نمی‌دهد.
  وی ضمن تشکر از نمایندگان ادوار گذشته گفت:باید این واقعیت را بپذیریم که کار اساسی و زیربنایی در استان ما به ویژه در حوزه انتخابیه نشد و چیزی است که معلوم است؛ نه جاده‌های درست و حسابی داریم نه توانستیم از آب‌های رودخانه‌ها استفاده کنیم نه توانستیم معادن را فعال کنیم نه به بخش‌ها گازرسانی شد بنابراین کار بزرگ و اساسی نشده است.
  هاشمی‌پور افزود:امروز خدا را شاکرم که شعارهایی دادم جوانان اعتماد کردند و کارها در حال انجام است. وی،به اقدامات انجام شده در راستای شعارهای انتخاباتی خود پرداخت و گفت:در بخش کشاورزی موافقتنامه سد آبریز ابلاغ شده جاده دسترسی و تجهیز کارگاه قبل از پایان سال آغاز می‌شود.

   

  واکنشی به حمله عدل هاشمی به موحد و بزرگواری

  یکی از مخاطبان به حمله عدل هاشمی به نمایندگان پیشین کهگیلویه واکنش نشان داد و نوشت:

  نماینده فعلی کهگیلویه بزرگ به معنی واقعی کلمه از جاده کم لطفی به آن سوی دیوار بی انصافی پریده اند این تذهبون نماینده فعلی در حالی از نبود جاده های مناسب در کهگیلویه بزرگ حرف میزنند که درسفرهای شهرستانی خود درمجموعه کهگیلویه بزرگ بر جاده های افتتاح شده در دوران نمایندگی همان نمایندگان ادوار گام میگذارند .

  ولی هیچ اشاره ای به پروژه عاقبت نه بخیر دهدشت پاتاوه نمیکنند پروژه ای که وی در مقطعی مدیر شرکت مقاطعه کاری نیرو گستر بود ومتولی احداث آن ،درمقام مقایسه کافی ست پروژه دوبانده نمودن جاده بهبهان گچساران بااعتباری در حد یک چهارم قرارداد پروژه واگذارشده به نیرو گستر نظری کنیم تاتوان وادعا اشخاص برآورد گردد . تاکنون بالغ بر سیصد میلیارد تومان (بادلار سه هزاروششصدتومنی ) پرداختی ، هشتاد میلیارد تومان بدهی موسسه خاتم به پیمانکاران بخش خصوصی هزینه گردیده متأسفانه به شهادت متخصصان این امور هزینه های آینده این محور شاید دولت را چنان مستأصل نماید که عطای آنرا به لقایش ببخشد حضور نماینده محترم مقام معظم رهبری جناب آقای دکتر شمعی در این پروژه خود حکایت از درهم پیچیدگی کلاف سر در گم این پروژه دارد درحالیکه بارها وبارها نماینده فعلی در رسانه استانی دنا از افتتاح این محور در سال جاری (سال آغاز دوران نمایندگی خود ) و بعضا سال جاری را به سال آینده و سال آینده را به سالهای آتی موکول کرده وی کوچکترین حرفی از تلاشهای نمایندگان گذشته که اهم ان در دوران دولت آقای خاتمی بوده حرفی نمیزند و هیچ اشاره ای به قطعات دیگر این محور که همه به جز قطعه محول شده به نیروگستر بازگشایی شده اند نمی نمایند با اعتباری در حدود یک دهم وشاید کمتر (ادعای سرباز رهبری بودن در چنین مواردی سره را از ناسره تمییز میدارد )نماینده فعلی از نبود کارخانجات وزیر ساخت آنچنانی جهت اشتغال جوانان این سامان حرف میزنند ولی وی اشاره ای به قولهای قبلی خود در مورد افتتاح سیمان سپو ، پتروشیمی کهگیلویه ، سد پاریاب ومعدن نیترات دیشموک ، فسفات چرام نمیکنند .

  نماینده فعلی مرتبا از توسعه کلان حرف میزند ولی اشاره ای به ساخت زیر ساختهای هزارو صد روستای این استان نمی کنندکافی ست برگردیم به بیست و هفت سال پیش . انصافا درآن دورانی که همه هم وغم مردم این شهرستان بزرگ نبود دکل های صداوسیما بود حرف از کارخانه پتروشیمی زدن درحکم ظهور پیغمبری نو نبود ؟

  نبود مدارس مقاطع تحصیلی در بخشهای مختلف شهرستان کهگیلویه که به ساخت و بازگشایی تمامی مدارس آن مقاطع در زمانی سه ساله منجر گردید توسعه نامیده نمیشد درحالیکه بیشتر این مدارس خارج ازاعتبارات استانی جذب گردید (نمونه آن ساخت دبیرستانهای بخشهای قلعه رئیسی ودیشموک ) دربخش بهداشت و درمان نماینده فعلی کافیست فقط به سرانجام نامشخص پروژه ساخت درمانگاههای خیرین بهداشت وسلامت درشهرستانهای کهگیلویه بزرگ جواب داده تاافکارعمومی به این همت در مقایسه با دهها پروژه این چنینی در دوران نمایندگان ادوار گذشته آفرین گویند

  پروژه گازرسانی به بخشهای مختلف شهرستان های کهگیلویه بزرگ قبل از اغازدوران نمایندگی سرکار مصوب وتامین اعتبار گردیده بودند راستی اگر دولت با حذف یارانه گاز، خود بهره بردار درآمد حذف یارانه ها نمیشد معلوم نبودتا چه زمانی بخشهای چاروسا و بهمئی سردسیرهمچون شهرستان لنده و سایر نقاط شهرستان به این موهبت بزرگ دست پیدا میکردند امروزه تعداد زیاد مراکز علمی شاید ازارزش افتتاح و تأسیس همزمان دودانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی در مرکز آن روز شهرستان کهگیلویه کاسته باشد ولی ای کاش دستور مستقیم دکتر جاسبی بدون در نظر گرفتن شرایط متداول تأسیس ان روز دانشگاه آزاد اسلامی نظری میکردید تا مرارتهای مسیر و هزینه های تحصیلی فرزندان مردم این منطقه برایتان نمایان میگردید.

  اگرچه امروزه متأسفانه اعطاوتقدیم مدارک تحصیلی درطرفه العینی ازارزش علمی این مراکز کاسته ولی درگذشته کسب این مدارک امتیازی شعف برانگیز بود . چگونگی اعطا امتیاز احداث و ساخت پتروشیمی کهگیلویه به دستور رئیس جمهور وقت سید محمد خاتمی بارها وبارها تشریح گردیده لذا حقیر از بازگو کردن آن صرف نظر میکنم ولی جهت آگاهی از نامه نماینده وقت کهگیلویه به آن رئیس جمهور بزرگوارومتن جوابیه و دستور آن سید بزرگوار ( سید محمد خاتمی ) اصلاح طلبان منصف کهگیلویه بزرگ را به آقای دکتر تاجگردون حواله میدهم رآخرتوصیه میکنم نماینده فعلی و سایرمدعیان این چنین گفتارهایی کافیست درفضایی آزاد درمورد ادعاهای خود به مناظره عمومی بنشینند تا مردم خود مابین آنان داوری نمایند .

  اضافه براین خواهشمندم جواب این سوال حقیر را مستندا مدعیان داده ، پاسخ دهند به کارگیری هزاران جوان این شهرستان در مراکز نفت وگاز شرکتهای پتروشیمی شرکت های فولاد و زیر مجموعه هایها آن دادگستری ها وسایر مجموعه های وابسته به قوه قضائیه ، وزارت نیرو و مجموعه های آن دانشگاه ها ومراکز علمی کشور نهادهای وابسته به بخشهای خصولتی بانکها شهرداری تهران مترو وابواب جمعی آنها وووووو در خارج از استان وشهرستان با وجود اعمال نفوذ جهت عدم التزام وعمل به شرط بومی بودن کارهایی عام المنفعه نبوده اند ؟ ازوجود زیرساخت بخش غیردولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستانمان حرف میزنیم ولی هیچگاه به ظرفیت شهرستان بزرگانمان نگاه نکرده و هرگز ازخود نپرسیده ایم که این ظرفیت کجاست و چیست ؟ آیا سرمایه گذار بخش خصوصی حاضر به ریسک در چنین شهرستانی میباشد ؟

  برچسب ها:

 • ۳ نظر برای “ادعای جنجالی عدل هاشمی: کار اساسی و زیربنایی در حوزه انتخابیه نشده بود/واکنشی تند به این اظهارات”
  1. ناشناس گفت:

   نماینده فعلی چون خودش در چنین پروژهایی شریک هست ودستگاههای خودش دارند کار می کنند ودرضمن همیه پروژهایی که دارید دنبال میکنید اقای بزرگواری مجوزشون را گرفت وحتی کلندزنی کرد

  2. باشت گفت:

   حاج بزرگوادی کم خدماتی به کهگیلویه نکردند.حاج عدل باید منصف باشند.

  3. باشت گفت:

   انصافا حاج بزرگواری انسانی نترس و واقع گرا و پیگیر هستند.


  امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  آخرین مطالب