١٩ آبان | همایش استانی هفته هوای پاک در گچساران برگزار شد/ تصاویر

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۸ | کد خبر : 25271 |
 •   

  همایش استانی هفته هوای پاک با حضور مسوولان در مدرسه شاهد گچساران برگزار شد.

   اولین همایش استانی هفته هوای پاک با حضور امام جمعه، مدیرکل محیط زیست، مدیرکل هواشناسی، مدیرکل مدیریت بحران استان و دیگر مسوولان استانی و شهرستانی در مدرسه شاهد اهل بیت گچساران برگزار شد.

  محمد شهبازی در حاشیه برگزاری این مراسم با اشاره به نامگذاری هفته پاک اظهار کرد: از تاریخ ۲۹ دی ماه الی ۵ بهمن ماه به عنوان هفته پاک و با شعار مدیریت سبز هوای پاک، مسوولان و مردم نامگذاری شده است.

   سرپرست آموزش و پرورش گچساران  با بیان اینکه روز هوای پاک فرصتی در جهت توجه بیشتر به طبیعت و محیط زیست است، بیان کرد: بهره‌ مندی ازهوای پاک موجب ارتقای سلامت عمومی افراد شده و نقش موثری در کاهش آلودگی هوا دارد.

   وی با اشاره به اهمیت هوای پاک در حفظ و سلامتی افراد جامعه عنوان کرد: هوا به عنوان یکی از مهم‌ترین عضو حیاتی است که عدم توجه به آن می‌تواند آثار زیان‌باری را برای سلامتی افراد جامعه بر جای بگذارد.

   شهبازی ابراز کرد: آلودگی هوا یک موضوع پیچیده و گسترده است که نیازمند مشارکت  همه مسوولان و نیاز به اراده و برنامه ریزی دارد که برای حل آن از دانش، فناوری و تدبیر استفاده شود.

    سرپرست آموزش وپرورش گچساران خاطرنشان کرد: امروزه آلودگی هوا به یکی از مهمترین معضلات جوامع تبدیل شده و هزینه های  بسیاری در جهت تامین امکانات  و رفع این مشکل تا کنون پرداخته شده است.

   این مسوول افزود: با توجه به اهمیت موضوع هوای پارک از تاریخ ۲۹ دی ماه سال ۱۳۷۴ به عنوان روز ملی هوای پاک در ایران نامگذاری شده است.

   به گزارش فارس، در این مراسم  دانش آموزان دوره متوسطه اول با قرائت سرود، دانش آموزان دبستانی با مشارکت در نقاشی همگانی  با موضوع حفظ محیط زیست  و کاشتن چند نهال توسط دانش آموزان  در مدرسه شاهد از برنامه‌های اجرایی این شهرستان به مناسبت هفته پاک بوده است.

   گفتنی است، از علی اکبر حیدری قدیمی‌ترین خبرنگار گچساران به دلیل استفاده از دوچرخه در جهت کاهش آلودگی زیست محیطی تجلیل به عمل آمد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  آخرین مطالب