کد خبر : 25194
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵

اولین پزشک کهگیلویه و بویراحمدی که‌ خدمت کرد اما منزلت ندید‌/ عاشق واقعی لری بود

اولین پزشک کهگیلویه و بویراحمدی که‌ خدمت کرد اما منزلت ندید‌/ عاشق واقعی لری بود

.

روزی به پیشنهاد دوست عزیزم سید ” ابوالحسن حسینی نیک ” برای مصاحبه خدمتش رسیدیم . 

بسیار کریمانه و خودمانی با وجود کسالتی که داشت ما را به حضور پذیرفت .
قرار گذشته بودیم برای مصاحبه زیاد اذیت نشود و تنها به بیوگرافی و چند سوال کوتاه بسنده کنیم اما چنان با شور و شعف خاطراتش را گفت و چنان شادمان شد که حتی به خواست یکی از بستگانش که بگفته خودش بیشتر اوقاتش را با او‌ پر می کرد برای استراحت و کوتاه کردن زمان مصاحبه توجه ای نمی کرد و تاکید داشت که بیشتر از گذشته بگوییم .
حق داشت از گذشته اش با افتخار بگوید . او اولین پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بود که در دانشگاه تهران پذیرش شده بود تا رویای دوران نوجوانیش را که آرزوی مادرش بود محقق کند.

حق داشت به گذشته اش افتخار کند و به گرمی و با نشاط از آن یاد کند .
او پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بود که بین بورسیه بهترین دانشگاههای آمریکا و شیر مادرش که او را به آن قسم داده بود تا بماند و به مردم استان و ایران خدمت کند شیر مادر را انتخاب کرد تا اشک و بغض هایش را نه بخاطر از دست دادن فرصت عالی تحصیل و زندگی در آمریکا بلکه بخاطر دلتنگ شدن مادرش و سختی هایی که برای او در روستای تلچگاه و باشت کشیده بود صادقانه و‌بی ریا اما صبورانه و آرام بر گونه های پرتجربه اش روانه سازد.

حق داشت به گذشته اش افتخار کند چرا که او پزشک با شرف ایرانی از دیار غیور مردان کهگیلویه و بویراحمد بود که با مشاهده خبر جنگ عراق علیه ایران از هتل مجلل آلمانی بهمراه خانواده دل کنده و از آلمان به ترکیه می آید تا با سختی های فراوان بهمراه خانم و دو دختر خردسالش خودش را به تهران برساند و از آنجا مستقیما به آبادان می رود تا سهم بزرگ خود را به وطن و مردمانش ادا نماید، خانواده اش زیر بمباران باشد ، زندگی اش دچار خسران های فراوانی شود که آثار آن همچنان ادامه دارد اما هیچگاه حتی گلایه هم نکرد.

او حق داشت با افتخار از گذشته اش بگوید چرا که در پیشگیری از مرگ هزاران ایرانی زاگرس نشین و ساکنان جنوب کشورش بر اثر مرض وبا چنان جنگید که سازمان بهداشت جهانی در آن دوران از او تقدیر کرد.

او حق داشت به گذشته اش افتخار کند چرا که میان نماینده مجلس شدن پیش از انقلاب و مداوا مردم جنوب صادقانه گفت تخصصش درمان مردم است و سیاست را دوست ندارد چون نمی تواند دروغ بگوید و ریاکارانه رفتار کند .

او حق داشت به گذشته افتخار کند چرا که با تمام توانش خدمت کرده بود .

او با افتخار تمام سوالات مصاحبه را به زبان لری پاسخ داد که وقتی به مزاح به او‌گفتم دکتر پیاده کردن مصاحبه لری سخت تر از فارسی است با خنده گفت عشق من لری حرف زدن است و صدای شنیدن موسیقی های لری ، پس اجازه دهید با عشق پاسخ دهم . همین یک درس او برای تازه به دوران رسیده ها قوم لر کافی است !

او انسان بزرگی بود که حتی به من روزنامه نگار که تنها مصاحبه اش را به ما داده بود اجازه نداد گلایه هایش را منتشر کنم .

او به من گفت که برای برخی به اصطلاح بزرگان پوشالی استان چه کرده اما در دورانی که باید پاسخ نیکی هایش را می دادند چه رفتاری داشته اند اما اجازه نداد منتشر کنم و امروز هم نخواهم گفت چرا که میدانم روح بزرگش مرا نخواهد بخشید و من متعهد به وعده میان خود و او خواهم ماند .
او عاشق خدمت به مردم ایران بویژه لر ها بود .

او شایسته تقدیر بود اما حتی به پیشنهاد ما برای تقدیر از خدمات وی در استان توجه ای نشد .

او شایسته تقدیر بود اما در انزوا و بی توجه ای مسولان استان ما برای همیشه رفت تا افتخاراتش برای تاریخ بماند و یقین دارم خداوند بهترین پاداش گذشته پرافتخارش را به او خواهد داد .

دکتر عطا صالحی تلچگاه عزیز اولین پزشک تاریخ کهگیلویه و بویراحمدی ، مهربان ، خوش مشرب ، متخصص متعهد ، خدمتگزار بی منت و بی هیاهو و درست کردار و راست گفتار با همه نامهربانی ها رفت تا آرام گیرد و به مادری بپیوندد که با یادش اشکهایش جاری می شد آنگونه که اکنون اشک های ما برای این انسان بزرگ جاری می شود.

یادت گرامی و روحت قرین رحمت واسعه الهی باد.

عادل علیبازی

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.