١٩ آبان | آرای زینل زاده به سبد چه کسی خواهد رفت؟؟

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۰ دی , ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۶ | کد خبر : 24975 |
 •   

  احسان دری

   

   

  می توان گفت در گچساران هیچ محکوم قضایی به اندازه اردلان زینل زاده مورد حمایت و لطف اقشار مختلف مردم و چهره های سیاسی قرار نگرفته است.

  فردی که در چند روز اخیر واکنش های زیادی را برانگیخت و خیلی ها به شایستگی،دست پاکی و خدوم بودنش اذعان کردند.

  تا پیش از اتفافات اخیر از زینل زاده بعنوان یک قطب انتخابات مجلس یازدهم در گچساران و باشت نام می بردند.

  البته هنوز نمی توان زبنل زاده را یک بازنشسته سیاسی خواند اما این ذهنیت بوجود آمده که او از دور رقابت های انتخابات سال آینده خارج شده و کاندیدا نخواهد شد.

  اصولگرایی در گچساران و باشت طی چند سال اخیر دوران افول را می گذراند که برخی چهره های این جریان سیاسی یا علاقمندان به این طیف معتقد هستند اصولگرایی باید از دایره چهره های تکراری خارج و بر روی نسل جدیدی از سیاسیون خود سرمایه گذاری کند که بهمین جهت عده ای از جوانان این جریان اردلان زبنل زاده را بر دیگرانی چون سید قدرت حسینی،علیمراد جعفری،خورشیدی و …ترجیح می دادند.

  زینل زاده خیلی با انگیزه تر،مصمم تر و محکم تر از سایرین اعلام کاندیداتوری کرد و فعالیت هایش را آغاز و حتی به نماینده گچساران و باشت پیشنهاد مناظره داد.

  اما عده ای از اصولگرایی با آنکه می دانستند زینل زاده فرد لایقی است،به سمت سید قدرت الله حسینی تمایل نشان دادند تا بلکه او حریف قدر را به زانو درآورد،علیمراد جعفری هم گرچه تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده اما او علاقمند بوده به جای سید قدرت،بر روی زینل زاده اجماع شکل گیرد.

  با کنار رفتن احتمالی زینل زاده دو قطبی جعفری و حسینی تعیین کننده مسیر اصولگرایان گچساران و باشت در انتخابات اسفند ۹۸ خواهد بود گرچه افراد دیگری چون قدرت الله بیعت اصل به سادگی پاپس نخواهد کشید و سعی خواهد داشت خود را ضلع سوم معرفی کند.

  حسینی محافظه کارانه در نامه ای با لحنی آرام از زینل زاده در برابر حکم صادر شده حمایت کرد.او می داند اگر می خواهد به کارزار تاجگردون برود باید حمایت زبنل زاده را داشته باشد.

  مشخص نیست اگر زینل زاده نتواند کاندیدا شود از فرد خاصی حمایت کند اما او می تواند در انتخابات سال آینده اثرگذار باشد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب