١٩ آبان | بیانیه ای در حمایت از رویکرد اخیر قوه قضائیه در استان

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۹ دی , ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹ | کد خبر : 24902 |
 •   

  .

   

  بسم الله الرحمن الرحیم
  ولقد ارسلنا رسلنا بالبینات ‌و انزلنا معهم الکتاب والمیزان لیقوم الناس بالقسط

  رویکرد اخیر دستگاه قضایی کشور در برخورد جدی با اخلالگران ارزی و برخی مدیران متخلف و مفسد و همچنین عملکرد قاطعانه ی دادگستری کل و برخی نهادهای نظارتی استان کهگیلویه و بویراحمد در آغاز کار عظیم برخورد با دانه درشت های متنفذ و تعدادی از مدیران متخلف، اگرچه دیر شروع شد ولی جزء وظایف ذاتی و بدیهی دستگاه قضایی محسوب می شود ولیکن در فضایی که احساس عمومی غالب در جامعه، امنیت کانون های ثروت و قدرت و برخی مدیران متخلف واجد پشتوانه ی سیاسی برای هرگونه فساد و رانت می باشد، چنین برخوردهای انقلابی موجب سرور و بهجت در دل تمامی ملت و لرزه انداختن بر اندام نحس مفسدین و برخی مدیران و سیاست بازان رانتینر شد.

  جریان مردمی عدالتخواه کهگیلویه و بویراحمد ضمن ابراز مراتب قدردانی از مسئولان قضایی و نظارتی که در محکومیت مدیران متخلف در تعدادی از دستگاه های مرکزی استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین در پرونده شهرداری گچساران، بدون ملاحظه اقدام کردند، نکاتی را جهت تکمیل این خیزش ضدظلم و توجه به برخی مسائل مغفول تقدیم می داریم:

  ریاست محترم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد

  ۱- همانگونه که استحضار دارید فشارهای زیادی از سوی برخی مدیران و سیاسیون و متنفذین در استان و سطح کشور جهت ممانعت از صدور حکم نهایی مدیران متخلف استان کهگیلویه و بویراحمد برشما وارد گردید و زین پس نیز افزونتر خواهدشد، لذا یقین بدانید که چنین برخوردهایی نه تنها آرامش و امنیت عمومی استان ما را به هم نمی زند بلکه مردم،نخبگان مستقل و‌ دلسوز،علمای انقلابی و دانشگاهیان آزاده از استمرار چنین رویکردی حمایت خواهند کرد و به هیچ وجه کوتاه نیایید.
  ۲- آگاه هستید که در موضوع استخدام های فله ای و بی ضابطه هنور مدیرانی هستند که تخلفات عدیده ای مرتکب شدند و با آنان نیز همچون سایر مدیران متخلف باید برخورد جدی و لازم صورت گیرد تا شاهد رشد قارچ گونه این نوع مدیران نباشیم و درست عبرتی بشود برای آیندگان .
  ۳- باتوجه به وجود فشارها ی سیاسی و مدیریتی به قوه قضائیه جهت لغو و یا بی اثر کردن احکام صادره برای معاونت فعلی استاندار و ‌مدیر کل جهاد و کشاورزی استان، شائبه ای در فضای عمومی در حال گسترش است که از کجا معلوم می شود که حکم شلاق، اجرا شود و یا اینکه چرا تاکنون این احکام که قطعی شده اند، اجرا نشده اند!! و انتظار می رود بنحوی احکام اجرایی گردد که مردم مطلع شوند.

  نکته ی مهمتر اینکه، این مدیران متخلف چرا اکنون در بالاترین سطح مدیریت ارشد استان در حال فعالیت هستند؟! اینان که نه تنها بر علیه فساد نمی توانند مبارزه کنند بلکه خود متخلفانی هستند که مشروعیت لازم برای ابقا در پست های ارشد و حتی میانی را ندارند و این موضوع علامت سؤال جدی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است.

  ۴- عقبه استخدام های موسوم به فله ای و طایفه ای به دوره ی مدیریت ارشد استاندار سابق بر می گردد و ضروریست این مسئله مورد بررسی جدی قرار بگیرد و ایشان پاسخگو باشند

  استاندار محترم استان محروم کهگیلویه و بویراحمد

  در ابتدای فعالیتتان، با طرح جدی مبارزه با فساد بویژه مدیران متخلف در زمینه ی استخدام ها ی فله ای، موجی از امید را در فضای استان براه انداختید ولیکن نه تنها هیچ حرکتی در راستای عمل به شعارهایتان انجام ندادید،بلکه در مقام دفاع از مدیر متخلف برآمده اید!!!
  نه تنها به محض صدور حکم تخلفات معاون خویش توسط دادگستری استان، وی را عزل نکردید، بلکه اکنون پس از اعلام رسمی حکم توسط سخنگوی دستگاه قضا، با استناد به زمان بروز تخلفات در قبل از تصدی جایگاه معاونت استانداری ، از عزل ایشان سرباز می زنید.
  حتی اگر تخلفات معاون فعلی جنابعالی، مربوط به دوران مدیریت جها کشاورزی بوده باشد، اکنون که این تخلف بر حضرتعالی مبرهن شد، با کدام تضمین و اعتماد حاضر هستید ایشان در جایگاه معاونت استانداری به ادامه فعالیت بپردازند؟!
  آیا چنین فردی مشروعیت لازم برای تصدی معاونت استانداری را دارد؟!؟
  سایر مدیران متخلف نیز مشابه چنین وضعیتی را دارند و اکنون بنا به چه ملاحظه ای باید همچنان در استان مدیریت کنند؟!

  آقای استاندار
  مردم منتظر اجرای حداقل ترین انتظارشان هستند، یعنی:
  عزل مدیرانی که طبق حکم قوه قضاییه متخلف شناخته شدند
  و معرفی سایر مدیران متخلفی که انواع فساد و رانت را در مجموعه ی تحت امرشان مرتکب شدند و آزادانه در حال فعالیت هستند« طبق شعار و‌ادعایی که در مصاحبه هاو سخنرانی های روزهای آغازین حضور در استان طرح کردید»

  به امید ظهور عدالت گستر گیتی
  جریان مردمی عدالتخواه کهگیلویه و بویراحمد

  @denanews_ir

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب