١٩ آبان | پاسخی به مطلب جنجالی “در دفاع از غلامرضا تاجگردون”

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۵ | کد خبر : 23610 |
 •   

  محمد قاضی نیا

  جناب آقای علی آراسته
  با سلام
  درپاسخ ۷ آذر ۹۷ جنابعالی به آقای مهندس پاکدل که در این پایگاه خبری منتشر شده بود، با دیدن کامنتها احساس متوجه شدم که نوشته های آقای پاکدل آنقدر سبب روشنگری شده اند که دیگر پاسخگویی به یادداشتهای امثال شما، نیاز نیست. ولی از باب کمک به شخص خودتان و توجه بیشتر نماینده محترم، موارد زیر را به عرض می رسانم:
  نوشته اید که انتقاد خوب است به شرط اینکه مغرضانه نباشد و منصنفانه باشد. علت اینکه فکر می کنید این انتقادها مغرضانه است این که شما از امیرمومنان علی (ع) تاسی نمی کنید. آن بزرگوار در غرورالحکم صفحه ۳۶۱ می فریند: “انظرالی ما قال ، ولا تنظر الی من قال “. یعنی به گفته بنگر نه به گوینده.
  فرض کنید نویسنده نقدِ مستند و دقیق، آقای پاکدل نبود. آیا آن وقت می نوشتید مغرضانه است؟یا فرض کنید آقای پاکدل کسی بود که خدای ناکرده حرف های غیر مستند می نوشت و مثل بعضی طرفداران و مدیران، سایتهای طرفدران نماینده که مطلب مملو از دروغ علیه آقای پاکدل می نویسند و بنام یک مخاطب چاپ می کنند، عمل می کرد آنگاه چه می نوشتید؟ البته از شماها که فقط دنبال راه دررو هستید بعید نیست، شاید می نوشتید که طرف جرات نکرد اسمش را بنویسد و بنام مخاطب هر چه خواسته نوشته است. به هرحال چنانچه آن نقد را مستقل از نام نگارنده بخوانید، خواهید دید کاملاً منطقی و بجا است. در خصوص منصفانه بودن هم هرجایی که یک جمله غیر منصنفانه هست، بفرمایید تا برای مردم روشن شود. خواسته اید توجیه کنید از بدیهیات گفته اید که همیشه انتقاد هست. بله، انتقاد هست ولی مسئول باید شفاف سازی کند و پاسخگو باشد. همانطوری که به درستی فرموده اید، در زمان مدیر عاملی آقای پاکدل هم نقد بود ولی فرق آقای پاکدل با نماینده این است که ایشان شفاف سازی می کنند و پاسخگو هستند ولی آقای نماینده پنهان کاری می کند و جوابگو نیست. مانند همین مورد نداشتن مدرک دکترای مورد تایید وزارت فرهنگ که پس از گذشت ۷ سال هنوز برای رسانه ها و مردم شفاف سازی نشده است، یا نحوه جذب صد و چهل نفر در حراست شرکت نفت و سایر جذب ها هنوز روشن نشده و نماینده پاسخگو نیست. علت این تفاوت هم اینست که عملکرد آقای مهندس پاکدل قابل دفاع، ولی عملکرد نماینده غیر قابل دفاع است و اکنون هم دفاعی ندارد و اگر بخواهد هرچیزی را شفاف سازی و عذرخواهی کند دیگر خیلی دیر شده است. حرف های در شان خودتان مانند افترا و تهمت و از این قبیل نوشته اید که باید عرض کنم هرجایی از نقد آقای پاکدل حاوی اینگونه موارد است آقای نماینده بفرمایند قطعا توضیحات لازم از سوی آقای پاکدل داده خواهد شد. اتفاقا روش آقای پاکدل روش افترا و تهمت نیست، بلکه همان روش دومی است که شما نوشته اید، یعنی صلاح جامعه و ارائه راهکار و پیشنهاد. اما اینکه حق و حقوق مردم ضایع شده، بی عدالتی سربه فلک کشیده هیچ ضابطه ای وجود ندارد، بعد بخواهید به بهانه به هم خوردن آرامش زبان و قلم منتقدین را بند بیاورید، این دیگر توهین به شعور مردم و به قول آقای پاکدل نخبه ها را پّخمه فرض کردن است. سراسر نقدهای آقای پاکدل و حتی همین نقد اخیر پراز مشاوره، راهکار و پیشنهاد است، اما نماینده محترم تاکنون حاضر نشده است حتی یک مورد به آنها عمل کند. در جایی خواسته اید که آقای پاکدل چرا عملکرد سال ۸۹ به بعد خودش را مطرح نمی کند. باید بگویم هرچه بیشتر می نویسید بیشتر متاسف می شویم. چون متوجه می شویم شما حتی نقدهای آقای پاکدل را نمیخوانید. فقط متاسفانه به رسم سپردگی به ارباب، حرمت را قلم را شکسته و هرچه می خواهید می نویسید. ولی چه کنیم باز هم باید گفت عزیزدلم: آقای پاکدل درتمام نقدها اول عملکرد خودرا توضیح می دهد و همواره دوران خودرا با بعد از خود مقایسه می کند.
  برادر خوبم کجای نقد آقای پاکدل هم صدایی با کسی است؟ اتفاقا ایشان در ابتدای نقدشان آورده اند که فارغ از بحث آقای هدایت خواه و آقای تاجگردون، در دو مورد عمق بسیج و موضوع پیشنهاد، مطالبی را می نویسد و در آن خصوص گفته است آقای هدایتخواه خودشان پیرامون منظورشان بهتر می توانند توضیح دهند، آقای تاجگردون هم بهتراست از احساسات مردم سو استفاده نکنند و بر طبل قومیت نکوبند و به جای اندیشه و تفکر و اخلاق، همچون عصر حجر، حول محور قومیت
  ‌نچرخند.
  اعتقاد شما مبنی براین که آقای تاجگردون کم نقص ترین و بهترین نماینده ادوار است یک باور شخصی هست و از نظر ما محترم است. ولی اعتقاد آقای پاکدل ظاهرا اینگونه نیست اما تفاوت در این است که آقای پاکدل مستند و مستدل ثابت می کنند تا جاییکه در ناگفته و نقد سوم حتی از فرمانداران و شهرداران گچساران و باشت می خواهند تا چنانچه چیزی از عملکردهای دوره آقای تاجگردون از قلم افتاده است یادآوری نمایند تا حقی از ایشان ضایع نشود و مقایسه بدون عیب باشد ولی شما فقط از روی تعصب کورکورانه و یکدندگی و آنچه در ذهن می پرورانید اظهار نظر می کنید یا شاید براساس آنچه در کامنها آمده بود، به امید اینکه با این تعریف و تمجیدها و این اظهار نظرهای غیر کارشناسی و غیر مستند و به دور از انصاف و از خدابی خبری صاحب شغل یا فرصتی شوید. 

  در خصوص اتمام طرح ها و اینکه در هر زمانی شروع شوند در زمان آقای تاجگردون تمام می شوند که شبیه یک جک و بیشتر یک مسخره است مگر اینکه مطمئن باشید پایان دوره آقای تاجگردون دیگر آخرالزمان باشد. وگرنه مگر ممکن است هر طرحی هروقت شروع شود در زمان آقای تاجگردون خاتمه یابد؟ حتی معتبرترین فیلم سازان خیال پرداز هم تاکنون چنین سوژه ای به ذهنشان خطور نکرده است. پس این جمله را هرچند وقت یکبار بخوانید و بخندید. چون بقیه دل سیری خندیدند. اینکه نوشته اید ایراد می گیرند که آقای تاجگردون افراد خلافکار و با سابقه شهر را سر کار برده و سپس در پاسخ گویی و مدحش قلم فرسایی فرموده اید که در نوشته های آقای پاکدل نبوده، شاید ادامه جوک قبلی بتواند باشد. ولی از منظر دیگر خدمتتان عرض می کنم، این دیگر از آن حرف هایی است که زده اید و بویش مردم و خودتان را آزار می دهدو دنبال خوشبو کننده هستید و به خودتان دارید جواب می دهید. حرف مردم این نیست که چرا افراد خلاف کار و سابقه دار مشغول به کار شده اند؟ بلکه این است که چرا اصول و ضابطه حاکم نیست؟ چرا لااقل حق فرد غیر مجرم و غیر بزهکار به اندازه فرد مجرم و بزهکار نیست؟ با این موضوعی که شما طرح کرده اید پس آنچه تابحال در محافل شنیده می شد صحت دارد که خلافکار و بزهکار برای زمان انتخابات استخدام می شوند و از فرد سالم و پاک مفیدتراست. پس آن جوان دیلی درست اعتراض کرد که گفت: آیا باید چاقو کش شویم تا برویم شرکت نفت سرِکار؟ که امیدواریم این اعتراف مورد توجه مدیر کل محترم دادگستری استان و قوه محترم قضائیه قرار گیرد. اینکه در انتهای این قسمت نوشته اید ” این است اختلاف ما و شما ” باید عرض کنیم اگر این است ” باعث افتخار ما ست “.
  برادر عزیزِ جوانِ جویایِ کار، اگر تا هنوز بیکاری و مطلبی خواستید بنویسید، توصیه می کنم اگر میخواهید ۳ ساعت وقت صرف جمع آوری مطلب و نوشتن و تایپ آن کنید، لااقل ۵ دقیقه از وقت خود را صرف خواندن مطلب فردِ منتقد و ۲ دقیقه هم فکر کردن در خصوص مطالب خودتان کنید. جای دوری نمی رود. آخر یک مطلب و این همه سوتی؟؟!!

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • ۴۰ نظر برای “پاسخی به مطلب جنجالی “در دفاع از غلامرضا تاجگردون””
  1. ناشناس گفت:

   واقعا جالبه تاج و تیمش افتخار میکنن که خلافکار و بزهکارید را بردن سر کار و گروه مقابل تلاش میکنن ضابطه باشه ته حق و حقوق همه رعایت بشه. حالا مردم قضاوت کنن

  2. باوی گفت:

   اگه آراسته رفته باشه سر کارو ببینن اید سوژه داده به طرفدارانی پاکدل، امروز اخراجش میکنن

   • بی طرف گفت:

    ایسو تو فکر ایکنی آراسته رهته سر کار؟؟؟
    اوسو تکلیف ای بنده خدا و ککاش که بی پارتی پاکدل رهتنه سر کار چنه؟؟؟؟

    • امین گفت:

     ای بنده خدا و برادرش با پارتی هیچ کسی سر کار نرفتند و افتخارشان این بوده پاچه خوار ارباب ها نبودند.

  3. بویر احمد گفت:

   درود بر معلم و استاد گرامی آقای قاضی نیا، واقعا یه کلاس درس برا آراسته گذاشتید کاش با دقت بخونه و برا همیشه زندگیش درس بگیره.

  4. حسین گفت:

   درود بر استاد باسواد و اهل فن

   • عدالتی گفت:

    اگر ایشون با این قلم و ادبیات استاد با سواد و اهل فن هست که باید به حال جامعه و مکتب ما تاسف خورد!!
    واقعا که این نوشته ارزش خوندن نداشت

    • باوی گفت:

     بنده خدا چکار میکرد؟ وقتی یه الف بچه مثل آراسته هر چی دلش خواسته بود نوشته بود، جواب نوشته هاشو خیلی هم عالی و مودب داده. البته مث کُر زَنگلو سَر نُفتِش هَم زَیه.

     • پاسخ گفت:

      یاد بگیریم اگه ما کسی رو نمیشناسیم دلیل نداره هرچی سر زبونمون اومد بگیم و بنویسیم
      عامل بیچارگی و عقب موندگی ما همین کاراست
      آراسته الف بچه نیست ۳۰ سالشه تحصیل کرده اس خانواده و طایفه شم داره ولی بدون نسبت فامیلی و مستقل نقد نوشت
      نه با نسبت فامیلی و احساسی

      • باوی گفت:

       وجدانا خودش نمی دونست چی نوشته. فقط با چه خواری تاج رو کرده بود اصلا نوشته آقای پاکدل رو نخوانده بود، آخرش هم گفته بود که بیکاره . البته اون الف بچه تقصیر نداره، مقصر نماینده هست که هر کی با چه خواریشو کرد بهش یه گوشه نظری میکنه و این شده که بعضی جوونلی ما هویتشونوا ازدست دادن و نمیدونن چی می نویسن.

    • حسین گفت:

     ولی شما خوندین و ارزش خواندن داشت که خواندین و نظر دادید
     دوم حتما از پاچه خواران ارباب هستید

  5. قاسمی گفت:

   تاجگردون برا خودش اسکرت و محافظ برا انتخابات جمع آوری کرده

  6. منصور گفت:

   دیگه نوکر خان بودن مزایایی جز پست بودن نداره وفقط میخواد عقده هاش را خالی کنه

  7. گچسارانی گفت:

   خب دیگه الان باز هم طرفدارای یه شخص خاص از یک روستای خاص بیان و اینجا رو پر از اظهار نظر های کورکورانه و تفرقه افکنانه بکنن!!!!!!!!!
   من اگه جای آراسته بودم اصلا جواب این رو نمیدادم چون سراسر با بغض و حسد و در طرفداری نوشته!!!!!
   تاجگردون

   • ناشناس گفت:

    وقتی طرفدارانی تاج که یه روزایی خیلی بلبل زبونی میکردن، مجبورن سکوت کنن، بقیه کامنتاشونو میذارن

  8. علي گفت:

   شما دنبال پست هستی با اومدن امثال پاکدل لطفا نسبت فامیلیتونو مشخص کنید

   • ناشناس گفت:

    اگر هر کسی نظر بدهد و انتقاد کند از ارباب حتما دنبال پست هست ؟ بزرگ فکر کنید و مطالب را بخوانید

    • ناشناس گفت:

     آخه بی منطق ها چطور بود اون زمانی که یه جوان مثل آقای آراسته اون مطالب رو نوشت همه شما گفتید دنبال پسته تاجگردون بش قول داده الان میره سر کار!؟!؟
     بعد نوبت شما که شد لطفا مطالب را بخوانید و بزرگ فکر کنید!؟!
     شما دیگه چقققققققدرررر…
     حیف اسم استاد دانشگاهی!!

  9. Dr nima گفت:

   واقعا جای تاسف داره برای بعضی ها که اینجا کامنت میزارن
   بابا این خودش فامیل پاکدلهههههههههه برید اول نسبت فامیلیشو بدونید بعدددد کامنت بزارید
   الان فرق تو با آراسته چیه؟؟؟
   باز اون بنده خدا هیچ نسبتی نداشت با تاجگردون بیکار هم بود چقدر زیبا هم نوشته بود بدون جانبداری
   شما که متنت غرق احساسات

  10. خیر آباد واقع بین گفت:

   دوستانی که کامنت میزارن اینجا لطف کنن راجب نسبت قومی ایشان با اقای پاکدل و دامادشان و رسمی شدن در نفت و استخدام های زمان خودش هم توضیح بدن
   یا علی

   • مطلع گفت:

    باشه عزیزم‌. داماد پاکدل قبل ازاینکه داماد پاکدل بشه رتبه دو رقمی کنکور بوده مهندسی و فوق لیسانس مهندسیشو هم از دانشگاه صنعت نفت گرفته. بورسیه نفت بوده و هفت سال کارمند رسمی نفت و استاد دانشگاه بوده بعد داماد پاکدل شده. این آقا هم که خودش کارشناس ارشد نرم افزار از دانشگا،ه دولتی استخدام رسمی آموزش و پرورش و استاد دانشگاهه. حالا روت کم شد؟

   • امین گفت:

    متاسفم از شما دوستی که از منطقه دیگری هستید و بنام خیرآباد کامنت گذاشتید
    برادر ایشان نخبه نفت و رتبه ۱۰۳ کنکور بودند و محض اطلاع شما اعلام کردم که بدانید ایشان از ابتدا بورس شرکت نفت در دانشگاه قبول شدند. تنگ نظری نکنید

  11. مطلع ترین گفت:

   امثال شما که دنبال اینید که مثلا کی روش کم بشه کی نشه فارغ ازین که چه اتفاقات مثبتی برای شهر افتاده
   مطمئن باش یکی مثل آراسته هم از زیر بوته بار نیومدن فقط مثل شما ندید بدید نیستن که مدرک و دانشگاه و پست رو افتخار بدونن به جاش شعور و عقل و انسانیت رو پیشه میکنن و حرف میزنن!
   من وقتی روم کم میشه که کسی جز فامیل پاکدل بیاد اینجا دلیل منطقی بیاره که پاکدل قوی تر تاجگردونه!

   • ناشناس گفت:

    دوست گرامی برو اول در مورد مهندس قاضی نیا و رزومه کاری که حدود ۱۰ سال در حوزه فناوری و انفورماتیک در ادارات و آموزش و پرورش و دانشگاه زحمت ها کشیدند تحقیق بفرما بعد قضاوت کن. بیخود و بی جهت ندید و پدید رو بدون شناخت پیش نکش. تا جایی که اطلاع دارم بیش از ۴۵ سال میشناسم که خانواده ایشان در شهر گچساران ساکن بودند. در حوزه فناوری نیز جزو نخبگان این شهر محسوب میشوند. لذا خجالت بکشید از قضاوت های بدون دانش و تحقیق

    • قاسم گفت:

     با سلام
     خندم گرفت از این موضوع
     متاسفانه در این مدت که ایشان در اداره بودند بزرگترین خیانت ها در بدنه انفورماتیک اداره انجام دادند..الان با یه نگاه میشه فرق بین گذشته و حال را فهمید ۴ سال نون و نمک هیم معاونت ها رو خوردی و ظاهر سازی کردی و بدنه مثل گرگ در لباس میش بودی اما الان جبهه مخالف گرفتی..
     برادر چوب خدا صدا ندارد دنبال پستی سعی کن براساس اون توانایی که داری استفاده کن که نه براساس حرف مطلب

   • ناشناس گفت:

    آخه شما خواستید ربطش بدید به اینکه پاکدل گذاشتش سر کار. حالا که جوابتو گرفتی پریدی یه شاخه دیگه؟

   • واقع بین گفت:

    عجب حرفی زدی. برو نقدهای پاکدل خصوصا ناگفته و نقد سومش را بخون حتما اگه یه جو انصاف داشته باشی قانع میشی که پاکدل تو سه سال اونهم فقط بعنوان مدیر عامل بیشتر از شش سال تاج کار کرده و حتما قبول میکنی که پاکدل از تاج قوی تره. ولی میدونه بیا همین جا کامنت بذار و اعتراف کن

  12. قشقایی گفت:

   جالبه واقعا یه عده با اینکه میدونن این بابا از اقوام پاکدل و صرفا برا جوابگویی اونم احساسی اومده یه چیزی نوشته اینجور به به چه چه میکنن فاقل ازین که یه شخصی بی طرف اومده نظر داده و رفته!!
   کاملا معلومه هدفتون چیه با این لشکر کشیا مجازی بعد تاجگردون رو متهم میکنید

  13. همشهری گفت:

   حالا ک این بنده خدا مودبانه جوابشونو دادن دیگه حرفی ندارین بزنین مجبورین ازنسبت فامیلی حرف بزنین.وشخص خیراباد ک کامنت گذاشتین تا وقتی اتحاد بین مردم منطقه خیراباد و لیشتر و دیل نباشه نباید انتطار پیشرفت داشته باشیم شایدبهترباشه جااینکه دنبال نسبت فامیلی باشیم
   باهم متحد شویم وشخصی ازمناطق بویراحمد گرمسیر انتخاب کنیم تابلکه فکری به حال جوانان مناطق خودمان شود.در حال حاضر تمام ادارات شهر ,مردم باوی هستن چرا ازبین جوانان لایق خودمان نباشه.

  14. حامد گفت:

   درود بر مهندس قاضی نیا
   مرحبا به قلمت

  15. من یک انقلابیم گفت:

   ۱_ تا حالا نه خود تاجگردون و نه طرفداراش و نه اون افرادی که گذاشته و حقوق بهشون داده تا کامنت بگذارند نتوانستند جواب منطقی و آرام و علمی و واقعی به انتقادات مردم و نخبهگان و مخالفان بدهند و همش تهدید وتهمت و ناسزا میگویند ۲_ آنقدر گرانی بیکاری و پارتی بازی و خشونت و اذیت و آزار در شهر و ادارات و نخبه کشی و وعده و وعید عملی نشده و غرور و خود برتر بینی و قوم گرایی و ……..تو ای دو دوره نماینده گچساران مردم دیدند که مانند روز همه چیز روشنه ۳_ انتخابات استانی شده و حتی اگه تاج تایید بشه مردم بقیه استان به وعده و قوم گرایی و زور و پول دیگه رای نمی دهند و دلیل و برنامه و صداقت مهم است ۴_خود گچساران هم مردمش زرنگند و از یک لونه سه بار گزیده نمیشن و نتیجه اعتمادشون را در عملکرد نماینده و شورای شهر و اطرافیان و بزرگترین ثروتمند شدن خودش و اطرافیانش از جیب مردم را با چشماشون دیدند و دارند میبینند و فقر و مشکلات خودشون و خانوادشون را هم دارن میبینند ۴_ بعدش نه پاکدل و نه جعفری و نه بقیه زور و طرفدارای زورگو و بی حساب و دارند و همه شون با عقل و منطق حرف میزنند و مردم هم دیگه بیدار شدن و ظاهر سازی براشون مهم نیست و عملا فقر و بی کاری و مورد بی عدالتی واقع شدند و…..

  16. شهروند گچسارانی گفت:

   مطلبی سراسر هیجانی و احساسی که کاملا مشخصه من باب سهم خواهی و ابراز وجود به قیمت قربانی کردن جایگاه استادی و قلم نگاشته شده!!
   علی آراسته به عنوان یک جوان همشهری نوشت،شد پاچه خوار و کاسه لیس و دنبال کار!!
   ولی ایشون با این متن شما به به احسنت به این قلم!!
   کاری به تاجگردون و پاکدل ندارم
   با وجدان ها و قضاوت ها و آخرت هامون کار دارم
   بترسید از هر کلمه ای که مینویسید و بابتش مسئولید مردم.

  17. میلاد گفت:

   درود بر ککای شیرم.
   بنویییییس
   کامنت نویسان نوکر تاج یا نیازمند تاج حاضر نیسین بشناسید مهندس رو وووووو. همیطور احساسی پرت و پلا میگینننننن . بی منطق بودن خودتون رو نشون میدیننننن

  18. شهروند گچساران گفت:

   به نظر من همونجوری که پاکدل در حد تاجگردون نیست این آقا هم در حد آراسته نیست که حتی بخواد جوابشو بده
   این یه جنگه از سهم خواهی که فکر کنم آراسته کمترین نقش و سهم رو توش داشته باشه

   • ساسان گفت:

    با توجه به شناختی که جامعه دانشگاهی و معلمین و ادارات و مسئولین از استاد عزیزم جناب مهندس قاضی نیا دارند چون جوابشان با دلیل، منطق و کوبنده و خورد کننده بود بوی دماغ سوخته آمد و لذا هر توهینی ناشناخته یا از روی غرض به دستور ارباب بعنوان کامنت می گذارید

   • دانشجو گفت:

    بله در هوچیگری، بی منطقی، پارتی بازی،حق خوری و منت بی خدمت پاکدل در حد تاجگردون نیست ولی در سواد، عملکرد، توانمندی، خدمت بی منت، منطق، قلم و استدلال تاجگردون در حد پاکدل نیست. لااقل این مدتی که پاکدل دست به قلم شد این برا همه روشن شده


  امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب