١٩ آبان | تربیت ناخود آگاه به سبک ‎فرنگ؛نمونه موردی یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۷ | ۱۹:۴۴ | کد خبر : 23597 |
 •   

  ..

   

  خیلی وارد حرفای سیاسی نمیشیم. نسبت به سیاست هم خیلی بی ملاحظه و بی اطلاع رد نمیشیم. فرهنگ و اجتماع رو دوست داریم. دلیل اصلی این موضوع هم؛ شاید به نیامدن دیگران، کم کاری و بی توجهی مسئولان و بانیان این امر مربوطه! مشتاقیم به دیدارتان در این امر. قدمتان گلباران سروران گرامی.

  گهگاهی نیم نگاهی؛ بر سر قضیه ای و رفتن به سمت واژه ای، سوژه ای، عکسی، طرح سوالی، کمیتی، کیفیتی و پیدا کردن راه حلی تا شاید باز شود گره ای. قطعه عکسی که شاید بتواند، رسانه ملی را به حرف بیاورد و  گلایه و شِکوه ای که وقتی از تهاجم فرهنگی می گوییم چهار دنگ حواسمان جمع باشد. آدرسی سر راست (تصویر کودک در بالا) به حضوری برسانیم، همانطور که مستحضرید، مقداری از شعار بیرون بیایید و پا در عرصه ی عمل بگذارید یعنی از سر مِیل به نیاز آیید.

  برای مردم بی ریا و بی شیله پیله روستایی تدبیری داشته اید؟ ارائه خدمات! روی هم رفته؛ دیجیتال و پوشش چند تا شبکه  کم کیفیت، برای آموزش، که از بارش باران و وزش نسیمی ملایم موج و فرکانس اش از پا در آمده و وسط تماشای فیلم هر چه ضد حال هست یکجا تقدیم می شود به بینندگان گرامی!

  رفتی ماهواره خریدی! دیگه خیالت از بابت تماشای فیلم از اول تا آخر در امن و امان است. متوجه قضیه می شوید جنابان؟ فرهنگ و آموزش چیه؟ شما چه کاره اید؟ و چکار کردید؟ کودک روستایی بیچاره چه می داند گناه چیه و بی گناه کیه؟ شما تا دمدمه صبح توی گوشش بخوان: ماهواره خر است. ککش هم نمی گزد به این حرف ها. مقصر شماها بودید که برکتی همچون ابتدایی ترین امکانات و پوشش رسانه ای را در اختیار این جماعت محروم قرار ندادید حالا از گناه و نگاه بد می گوئید. کودکی بی گناه، ذهنیتی خمیر مانند و قابل برای تغییر، که در اثر بی توجهی مسئولینی کم انصاف و محترم، کم کم فرهنگ و مدلینگ موی سری انتخاب می کند که حتی از فلسفه و اسم اش بی اطلاعی اند. رفته رفته انتخاب تیپ و مدلی جور وا جور که به تبع سن و سال، زمان و مکان متغییر. کودک روستایی قربانی همان ماهواره ای شد که روزی هدف از خرید اش فقط برای مقاومت در برابر عدم پوشش دهی دیجیتال، شدت جریان باران و همان نسیم های ملایم بود. اما حالا جریان فرق می کند. روستایی که اگر سراسر آنرا قدم بزنیم ممکن نیست  یک سَلمونی ساده پیدا کنیم اما آموزه های غربی و اجنبی از خدا بی خبر خیلی راحت این مدل مو در کودک را ممکن ساخت.

  پی نوشت: تصویر مربوط به یکی از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

  عکس و متن: محمد سروش نیا

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب