١٩ آبان | فساد و رشوه‌خواری در شهرداری لنده وسکوت برخی از اعضای شورای شهر

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۴ | کد خبر : 23545 |
 •   

  .

  رئیس شورای اسلامی شهر لنده گفت: فساد و رشوه‌خواری در شهرداری لنده به اوج خود رسیده، من در مقابل آن خواهم ایستاد.

   عزیز الله شریفی در نشست با خبرنگاران شهرستان لنده به وظایف شورا و شهرداری اشاره و اظهار داشت: شوراهای اسلامی به عنوان نمایندگان عامه مردم در امر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای افزایش رفاه و خدمات عمومی در حوزه شهر و روستا می‌باشد.

  وی افزود‌: حسن اعتماد مردم وظیفه ما را سنگین‌تر کرده و باید تلاشی در جهت دفاع از حقوق مردم در حوزه شهری و شهرنشینی صورت پذیرد تا پاسخ حسن اعتماد آنان را بدهیم.

  رئیس شورای اسلامی شهر لنده در ادامه تصریح کرد: در طی یکسال و چهار ماهی که از حضورم در شورای شهر لنده می‌گذرد خون‌ دل‌های بسیاری از وجود رانت و رشوه در شورا و شهرداری خورده‌ام که تاب و تحملم را به سر برده است.

  شریفی ادامه داد: من در گذشته فضای ایثار و گذشت را تجربه کردم و روحیاتم با این فضای آلوده همخوانی ندارد، من هیچگاه چنین فضایی را تحمل نمیکنم و مقابل آن خواهم ایستاد.

  وی خاطرنشان کرد: در ابتدای حضورم در شورا با شهدا و همرزمان خود عهد بستم در مقابل رانت و رشوه و فساد سکوت نکنم.

  رئیس شورای اسلامی شهر لنده با بیان اینکه دنبال مسائل شخصی و رانت نیستم بلکه با اقتدار حقوق مردم را مطالبه می‌کنم یادآور شد: مردم باید از آنچه در شورا و شهرداری می‌گذرد با خبر شوند،  ما در شورا تقسیم کار کردیم ولی دوستان در محل کار خود حاضر نمی‌شوند و من جور آنها را می‌کشم.

  شریفی با بیان اینکه ما مردم را تنها برای انتخابات نمی‌خواهیم گفت: امروز باید پاسخ اعتماد مردم را با اقدامات به موقع و کارشناسی شده بدهیم، آنها توقع زیادی ندارند هر چند انتظار می‌رفت مردم کسانی که وقت برای خدمت به آنها را ندارند انتخاب نکنند.

  وی با اشاره به اقدامات عمرانی شهرداری لنده افزود: این اقدامات صرف نظر از مفید بودن فاقد مصوبه شورا و در سامانه برنامه و بودجه استان ثبت نمی‌شوند.

  رئیس شورای اسلامی شهر لنده ادامه داد: پل محله بنیاد شهید از جمله پروژه‌هایی است که به اتفاق شهردار و معاون عمرانی قبل از احداث از آن بازدید کرده‌ایم و برآورد معاون عمرانی برای آن ۱۸ میلیون تومان بود ولی با اعتبار ۴۵ میلیون تومان به پیمانکار واگذار شده هر چند پس از اتمام به بهانه استفاده کم از میلگرد در پایه‌ها ۲۵ میلیون پول به او داده شده است.

  شریفی با بیان اینکه با آسفالت خیابان شهید مطهری و حتی کوچه پس کوچه های آن مخالف نبوده و نیستم گفت: اعتقاد راسخ دارم که در بحث واگذاری آن به پیمانکار و مقدمات لازم اعم از مناقصه و آزمایشات مربوطه باید اقدامات لازم صورت پذیرد.

  وی افزود: در بحث واگذاری پروژه‌های عمرانی اعتقاد داریم که پروژه‌هایی که به مناقصه گذاشته شوند و همه‌ی پیمانکارانی که مایلند و توانایی لازم را دارند در مناقصه شرکت کنند، اما آقای شهردار گفت شما مناقصه برگزار کنید و من  کار را به فلان پیمانکار واگذار می کنم!.

  رئیس شورای اسلامی شهر لنده ادامه داد: من مسؤول امور عمرانی شهرداری لنده را عامل فساد اداری در شهرداری می‌دانم، او از پیمانکاران درخواست وجه می‌کند.

  شریفی به رها شدن پروژه زیرسازی معابر شهرک فجر اشاره و گفت:پ یمانکار زیرسازی خیابان‌های شهرک فجر کارش را با هماهنگی مسول امور عمرانی رها کرده و الان بیش از شش ماه است که مردم این شهرک با خیابان‌های خاکی و نامناسب دست و پنجه نرم می‌کنند تا  از من انتقام بگیرند و چندین مورد مکاتبه و پیگیری کردم اما نتیجه ای نگرفتم.

  وی با بیان اینکه همه پیمانکاران باید از پیمان‌های شهرداری برخوردار شوند افزود: یکی از پیمانکاران مدعی است تا کنون بیش از یک میلیارد کار کرده، چرا دیگران از این نعمت نیز برخوردار نشوند؟!

  شریفی در ادامه به بازنشستگی شهردار لنده اشاره و تأکید کرد: شهردار لنده بازنشسته و ظرف دوماه آینده تغییر خواهد کرد و ما از الان باید در فکر انتخاب شهردار جدید باشیم.

  وی با بیان اینکه در مسائل و مشکلات مردم اعضای شورا با هم تفاهم دارند ادامه داد: شهردار لنده در کارهای عمرانی هم تجربه دارد و هم تخصص اما روال اداری در انجام پروژه‌ها رعایت نمی‌گردد.

   رئیس شورای اسلامی شهر لنده با بیان اینکه در راستای حل مشکلات مردم و مبارزه با تخلفات اداری و فساد اداری در شورا و شهرداری هرگز کوتاه نخواهم آمد حتی اگر در این راه زندان شوم گفت: در به کارگیری اپراتور کارخانه اسفالت شهرداری مصوبه شورای شهر نادیده گرفته شده است.

  شریفی به توقف پروژه احداث فرهنگسرای لنده به خاطر مخالفت شهردار اشاره و یادآور شد: در بحث توقف عملیات ساخت و ساز فرهنگسرا هیچکدام از پنج عضو شورا نقشی نداشته و شهردار به تنهایی مخالفت می‌کرد.

  وی افزود: در بحث اخذ عوارض از بیمارستان یا بستر درمانی لنده ؛ شورای شهر سه بار مصوبه کرده تا پروانه ساخت آن به صورت رایگان صادر گردد اما شهرداری با هر سه مصوبه مخالفت نموده است.

  شریفی ادامه داد: ساخت و ساز پل ارتباطی دو شهرک فجر و شهید رجایی (علیرغم حساسیت آن) و محل احداث آن با شورای شهر هیچگونه هماهنگی لازم به عمل نیامده است.

  وی بیان اینکه شورای شهر لنده برای همکاری با پلیس راهور شهرستان لنده هیچگاه مخالفتی نداشته و همواره آماده تعامل و همکاری با همه ادارات و نهادهاست ادامه داد: ساماندهی کانال سیل بند لنده جزء شعارهای انتخاباتی بنده بوده و تا کنون چندین مرحله با مهندس سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان و نماینده وی رایزنی داشته‌ام، زیرا اعتقاد راسخ دارم با سر پوش شدن این کانال هم مشکلات منازل حاشیه آن حل خواهد شد و هم می توان اقدام به تشکیل یک بازارچه و… روی آن کرد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب