• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۸ | کد خبر : 23542 |
 •   

  .

  امروز استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری بود تا با پیشنهادی جالب و ابتکاری، همه مشکلات استان را حل شده تلقی نمایند و به سفر یک روزه خود پایان دهد. معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود بیشتر به طرح مباحث کلی و ملی اشاره کرد و از طرح ملی گفت وگوی خانواده و بین نسلی سخن به میان آورد. اما در میان خبرهای منتشر شده از سفر معاون رئیس جمهور هیچ طرح و پیشنهادی برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده استان بود سخنی به میان نیامد تا در این سفر، کهگیلویه و بویراحمد همانند گذشته، استان گل و بلبل به معاون رئیس جمهور معرفی شود و زنان و دختران و خانواده های کهیگلویه و بویراحمدی در مشکلات خود بمانند و با سیلی صورت خود را سرخ نگهدارند.
  مسوولان استانی نیز خوشحال و مسرور از میزبانی معاون رئیس جمهور و اینکه توانستند یکی از مسوولان کشوری را به استان بیاورند، روزی را سرشار از خوشحالی به پایان رساندند تا با پیشنهاد «ابتکار» ی «حضور کارمندان با لباس محلی در محل کار» برای حل مشکلات استان نسخه ای پیچیده باشند و دستاوردی را در کارنامه خود ثبت کنند و در نهایت شبی را آسوده و آرام سر به بالین نهند و خدای را از این همه توفیق شکر گزار باشند.
  به راستی آیا مسوولین هنوز از مشکلات استان خبر ندارند و آنها را لمس نکرده اند و از اتاق های دربسته و قفل شده خود بیرون نیامده اند تا بینند که مردم در زیر فشارهای روحی و روانی و اقتصادی له شده اند و دیگر نایی برای ناله کردن ندارند. وعده های بی سرانجام برای توسعه یافتگی استان یکی پس از دیگری به سراب تبدیل می شود و مردم بیش از هر زمانی شاهد افزایش مشکلات خود هستند.
  آقای استاندار اگر خبر ندارید بدانید که دیگر داد این مردم از تبعیض، قانون گریزی ، استخدام های فله ای، سیاسی بازی و سیاست زدگی به تنگ آمده و آسیب های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است . خودکشی، طلاق، اعتیاد، بزهکاری و دیگر آسیب های اجتماعی در جامعه ای عشیره ای و قبیله ای سم مهلکی است که متاسفانه دراستان رو به افزایش است . ای کاش در حضور معاون رئیس جمهور این مشکلات و معضلات و آسیب های اجتماعی را بررسی می نمودید تا شاید راهکاری اساسی و منطقی و علمی برای حل آنها پیشنهاد می شد.

  ای کاش معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده را به حاشیه یاسوج می بردید تا وضعیت خانواده ها را از نزدیک ببیند. او را به زیلایی ، سیلاب و کلوار ، دیشموک ، قلعه رئیسی و  دیگر نقاط محروم استان می بردید تا لمس کند که خانواده ها و زنان چگونه زندگی می کنند نه اینکه او را به سی سخت می بردید و در یاسوج در سالن های تزیین شده به بنرهای خوشآمد گویی میزبانی می کردید.
  ریشه اساسی و مهم آسیب های اجتماعی در بیکاری، تبعیض و نابرابری هایی است که در اثر قانون گریزی و تخلفات قانونی روی می دهد و شما از حل و یا به حداقل رساندن آنها ناتوان مانده اید تا مردم استان همچنان سر درگریبان به امیدیی فردایی بهتر به نزد خدای خود دست به دعا بردارند.
  آقای استاندار به بیراهه رفته اید و خوب است بدانید که کهگیلویه و بویراحمد از فقر و فساد و تبعیض جانش به لب رسیده است، اما این فشارها و ناتوانایی مدیران و مسوولان را به حساب نظام نمی گذارند و حاضر نیستند کوچکترین بهانه را به دست دشمنان قسم خورده این نظام بدهند . اگر نبود وابستگی و دلبستگی که به این نظام دارند لحظه ای در بیرون کردن مدیران ناتوان از استان درنگ نمی کردند اما چه باید کرد که این مردم جان و مال خویش را در راه تقویت این نظام مقدس گذاشتند و با خون جوانان خود آن را آبیاری نموده اند و تا آخرین لحظه عمر بر بیعت با امام و رهبری مانده اند و خواهند ماند.
  آقای استاندار مشکلات و آسیب های استان را با صدای بلند به گوش مسوولان کشوری برسانید و فریاد بلند مردمی باشید که در محرومیت و توسعه نیافتگی به سر می برند.
  آقای استاندار به عنوان نماینده ارشد دولت دراستان ، با فقر، فساد و تبعیض مبارزه کنید و مدیران متخلف و ناکارآمد را معرفی و با آنها برخورد نمایید تا این استان به ریل توسعه یافتگی و شادابی برگردد و گرنه دهها که نه، صدها نمونه از این سفرها دردی از دردهای مزمن این استان را درمان نخواهد کرد. چه مردان و زنان کارمند با لباس رسمی به محل کار بروند و چه با لباس محلی هیچ تفاوتی ندارد و تغییر پوشش در ادارات راهی به سوی توسعه یافتگی نیست. چرا که اگر چنین فکر کنیم این «ره که تو می روی به ترکستان است».

  برچسب ها:

 • نظرات در مورد » “مشکل استان لباس محلی کارمندان نیست / معاون رئیس جمهور را به روستاها می بردید”
  1. مردم گفت:

   احسنت آفرین شیر مادرت حلالت که راست و صادق و نترس و دقیق درد ها را گفتی


  امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب